Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Pro 10.0


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

Światłowód Pro 10.0


@gigachadnapisał(-a)

hmm... wynik zaskakująco niski, urządzenie na którym pobierałeś tą grę to na pewno ma karte sieciową 10Gb/s? bo to wygląda jakby miało 1Gb/s.


Ma kartę 10Gbe na szkle. Generalnie od paru dni speedtestuje i wszystko zależy od pory dnia i docelowego serwera. to co dla mnie najważniejsze, że do serwera Orange Okla zawsze jest full. Na stykach do innych sieci różne rzeczy mogą się dziać. ale np do Netii na luzie leci 7-7,5Gb. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9021
  • 45

Światłowód Pro 10.0


@lancewicznapisał(-a)

Min to pewnie wkładki choć to zależy jaka karta bo może i ją  trzeba wymieniać. 


Nie. Trzeba urządzenia dołożyć na Olcie i u klienta zmienić terminal optyczny. Wkładkę się zmienia żeby wzmocnić sygnał jak jest zbyt duże tłumienie. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Światłowód Pro 10.0

Miało być tak pięknie (w testach było symetryczne 8 Gbps), a wyszło jak zwykle (1 Gb UL)

https://youtube.com/shorts/HWPAaaiS-ZI

 

Wiadomo, korpo. Jambox nadal górą 😉

 

Co innego polityka wymiany urządzeń abonenckich. Wedle opinii Infolinii -  do Pro 2 Gb Funboxa10 na dzień dzisiejszy nie da się. Wiadomo, korpo, ale np. UPC w schyłkowym okresie swej działalności (przed przejęciem przez P4) instalowało i/lub wymieniało serwisowo klientom HFC na Sagemcom z portem Ethernet 2.5 Gb (model bodajże F@st 3896 LG), a usługi mieli do 1 Gb/s.

 

Więc - jak się chce, to się da. Korpopraktyka stanowi, że w zależności od ilości napływających skarg/reklamacji klientów ktoś decyzyjny ogłosi, że "od dnia dzisiejszego się da" i będą zestawiać te 2 Gb na XGS, przy okazji próbując część z tych klientów zmigrować na 8 Gb

 

 

 

.Ja o tyle mam szczęście, że Funbox6 wyciska u mnie po Wi-Fi6 na karcie AX210 Intela 1800 Mb/s DL przy 2100 w teście na WAN-ie routera, więc osobiście zmigruję się dopiero retencyjnie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12991
  • 53327
  • 619

Światłowód Pro 10.0

@MirekPL nikt nigdy nie obiecywał symetryka. Od zawsze operator dla. Kowalskiego dawał niesymetrycznie DL i UL. Czemu teraz by miało być inaczej?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 867
  • 3

Światłowód Pro 10.0

Bo wiekszosc plyt na rynku ma port 2.5Gbps. Logicznym byłaby oferta 2/2 lub 2.5/2.5 na xgs ponie.