Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Pro 10.0


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 867
  • 3

Światłowód Pro 10.0

@lancewicz  czy na porcie 10Gbps można zestawić link 2.5Gbps? To kluczowe info bo wtedy ten funbox miałby sens w usłudze 2Gbps choćby.

Możesz wykonać certyfikowany speedtest na https://pro.speedtest.pl/ ?

Jak wyglądał proces zamówienia i jak to się udało? Miałeś wcześniej w tej samej lokalizacji niższą prędkość usługi?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 19
  • 91
  • 1

Światłowód Pro 10.0

Na pewno można, przecież to od zawsze było kompatybilne wstecz. Druga sprawa, że moim zdaniem orange nie będzie dawało tego routera do opcji 2Gb/s bo po prostu na siebie nie zarobi. Oferta 10Gb/s nie jest droga dlatego, że wymaga to jakichś niesamowitych nakładów po stronie orange żeby taką prędkość ci dostarczyć, tylko dlatego, że lwia część tej ceny, to po prostu cena funboxa 10.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 867
  • 3

Światłowód Pro 10.0

Nie, nie na pewno. Zależy co tam dali.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Światłowód Pro 10.0

@gk2a6 Rozumiesz, że XGS-PON i GPON działają na innych długościach fali?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9021
  • 45

Światłowód Pro 10.0


@Samotnicknapisał(-a)

@gk2a6 Rozumiesz, że XGS-PON i GPON działają na innych długościach fali?


To nie jest tak że tylko klientowi router wymieniają. Sama wymiana urządzeń na centrali swoje kosztuje. Nie sprawdzałem ale długość fali jest chyba ta sama.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12992
  • 53329
  • 620

Światłowód Pro 10.0

@gigachad  niestety nie . Podłączenie usługi na XGS-PON wymaga przynajmniej wymiany karty ma OLT


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9021
  • 45

Światłowód Pro 10.0

@Samotnick miałeś rację XGS-PON pracuje na innych falach. Oczywiście trzeba zastosować dodatkowe urządzenia w sieci.

 

Xsg-pon.png

rozklad-dlugosci-fal.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

Światłowód Pro 10.0


@gk2a6napisał(-a)

@lancewicz  czy na porcie 10Gbps można zestawić link 2.5Gbps? To kluczowe info bo wtedy ten funbox miałby sens w usłudze 2Gbps choćby.

Możesz wykonać certyfikowany speedtest na https://pro.speedtest.pl/ ?

Jak wyglądał proces zamówienia i jak to się udało? Miałeś wcześniej w tej samej lokalizacji niższą prędkość usługi?


Miałem w tej usłudze 1Gb a potem 2Gb a teraz 10Gb. 

Nie wiem czy da się zestawić 2,5G na FB10. Postaram się sprawdzić ale nie słyszałem aby wydawno ten router do Światłowód Pro 2.0 ale kto wie. Skoro w nazwie ma Pro. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

Światłowód Pro 10.0


@agat13napisał(-a)

@gigachad  niestety nie . Podłączenie usługi na XGS-PON wymaga przynajmniej wymiany karty ma OLT


Min to pewnie wkładki choć to zależy jaka karta bo może i ją  trzeba wymieniać.