Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 1Gb/s chodzi mi wolno do 200Mb/s czemu tak ?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2568
  • 9206
  • 46

Światłowód 1Gb/s chodzi mi wolno do 200Mb/s czemu tak ?

Coś ma skopane ewidentnie jak mu raz pokazuje prawie 300/300 a później 1Gb na zero. Może to bardziej problem z komputerem i ustawieniem karty sieciowej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 143
  • 744
  • 2

Światłowód 1Gb/s chodzi mi wolno do 200Mb/s czemu tak ?

Nie wiem na jakiej stronie ten pomiar był robiony, ale przypadkiem to nie jest strona speedtestu od Orange? Kiedyś jak tam robiłem testy to czesto nie miałem widocznego uploadu. Nie wiem czym to było spowodowane ale inne speedtesty w tym czasie pokazywały prawidłowo up. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 68
  • 447
  • 2

Światłowód 1Gb/s chodzi mi wolno do 200Mb/s czemu tak ?

Na teście przez Wifi z komórki wszystko wygląda dobrze, upload wysyca się do limitu, download na tyle, na ile pozwala WiFi w danym miejscu, na danym kanale i dla danej pary klient-router. Nie jest to maksimum możliwości Wifi 5 ani tym bardziej Wifi 6, ale po opóźnieniach widać, że tragedii też nie ma i samo łącze pracuje prawidłowo. Spróbowałbym zrobić test na innym kanale Wifi, w innym miejscu i upewnił się, jakie maksymalne prędkości obsługuje telefon, bo jeśli AC 750, to 300Mbit jest dobrym wynikiem.

 

Nie wiem, jak mierzona jest prędkość w PS5, ale jeśli jest to stale niska prędkość przy tym samym teście, jaki był wykonywany na FunBox 3, to spróbowałbym zmienić przewód/port którym podłączona jest PS5. Telewizory zazwyczaj mają porty Fast Ethernet i często nawet tych 100Mbps nie osiągają.

@ZlotyMrk PS5 i telewizor są podłączone bezpośrednio do FunBoxa, bez żadnych urządzeń pośredniczących, tak?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2568
  • 9206
  • 46

Światłowód 1Gb/s chodzi mi wolno do 200Mb/s czemu tak ?

Autor wątku zniknął to raczej się nie dowiemy jak to się skończyło. Oby nie opłatą za bezpodstawne wezwanie technika. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2098
  • 7708
  • 31

Światłowód 1Gb/s chodzi mi wolno do 200Mb/s czemu tak ?

znikający autorzy powinni być karnie obciążani na forum. Ujemnymi punktami i odpowiednią rangą.

  • Koniec wielkiej przygody (poziom -1)
  • Krecik (poziom -2)
  • Łysek z pokładu Idy (poziom -6)