Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

łącze adsl większy ping

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 57
  • 1

łącze adsl większy ping

Witam

Nadawałem ten temat w tamtym roku i do wczoraj wszystko działało jak powinno.

Temat jest tu: https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/zmiany-pingu/m-p/235932#M26875

Wczoraj przed północą  takie coś z połączeniem się stało, w logu routera widać to co na screenie. Router nie miał, żadnych problemów z łącznością i od 18 dni non stop jest połączony (screen). Dodam, że od listopada tamtego roku, ktoś zdaje się coś zmienił na centrali i łącze chodziło mi bez przeplotu. Prośba można to poprawić jak było wcześniej bo znowu mam pingi za wysokie? 😞Zrzut ekranu (220).pngZrzut ekranu (222).png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

łącze adsl większy ping

Żeby DLM zareagował to musi minąć przynajmniej parę dni. Taki profil może być na stałe ustawiony i opóźnienie się nie zmniejszy. Tylko osoba na centrali może coś zrobić. Sprawdzać ping do DNS-a Orange 

Linia zakfalifikowana pod taki profil, błędów będzie mało, tylko spokojnie może być mniejsze opóźnienie. Chyba, że nagle linia dostaje "uderzenia hałasu", ES i SES rosną. Trzeba dłużej obserwować czyli nie resetować, nie odłączać, tylko sobie wejść i zobaczyć tabelkę. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

34 ODPOW. 34

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

łącze adsl większy ping

@dexterlab  być może ktoś z pracowników Orange czyta to forum, ale...no właśnie. Proponuję zrobić zgłoszenie na infolinii przez czat i dołączyć te screeny. Takiej poprawy mogą dokonać tylko technicy.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

łącze adsl większy ping

@dexterlab Annex M pokazuje? 

1.png


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

łącze adsl większy ping

@dexterlab linia miedziana się zestarzała i pogorszyły się warunki działania internetu. Raczej nie stawiam już na modernizację linii miedzianej.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 57
  • 1

łącze adsl większy ping

@jaryn ustawione mam na annex m bo najszybciej chodzi upload na tym ustawieniu, nie ma to znaczenia przy problemie, ktory podalem bo na annex a jest to samo


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 57
  • 1

łącze adsl większy ping

@slav72 ostatnio tak było, że po moim poście się poprawiło i chodziło tak bez problemu do wczoraj


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

łącze adsl większy ping

@dexterlab  zrób zgłoszenie, jak pisałem wcześniej być może technicy coś zaradzą.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 57
  • 1

łącze adsl większy ping

@ketrasaArtur parametry łącza jakie podaje mi router są takie same od poprzedniego zdarzenia w listopadzie 2020, zapisałem sobie, to centrala coś robi, może ustawili wszystkim domyślne ustawienia i stąd mam takie akcje, myślę, że większość śmiertelników, którzy mają adsl nie ma nawet pojęcia o tym, że im się ping zmienia bo na centrali zmienili ustawienia przeplotu heh


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 57
  • 1

łącze adsl większy ping

@slav72 ok, a gdzie to się tu zgłasza? zawsze do nich dzwoniłem ale raczej to bezcelowe bo helpdesk robi tylko restart łącza i tyle


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

łącze adsl większy ping

@dexterlab  zrób zgłoszenie przez czat (tylko dopiero w poniedziałek bo teraz są prace serwisowe) na czacie możesz dołączyć screeny które tu wstawiałeś.