Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon od "konsultanta"

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 148
  • 566
  • 9

Telefon od "konsultanta"

no nie do konca. Jak ktos zadzwoni i nie jest sie pewnym czy to na pewno ludek z Orange jest po drugiej stronie sluchawki, to należy poprosić go o dane, wlacznie z pełną nazwą firmy w imieniu której sie kontaktuje

A jak to nie wystarczy, to wtedy telefon na 801234567 i tam można sprawdzić, czy to ktoś z Orange.

 

zródlo: https://www.orange.pl/omnibook/upewnij-sie-z-kim-podpisujesz-umowe#dla-klienta#brak#jak-sprawdzic-cz...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 97
  • 0

Telefon od "konsultanta"

Mam nadzieję, że ogólny poziom bezpieczeństwa w Orange nie jest taki sam jak te "porady". Brakuje mi słów aby skomentować założenie, że oszust poda nam swoje prawdziwe dane i nie podszyje się pod kogoś innego - naiwność to mało powiedziane 🤦‍


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 936
  • 4

Telefon od "konsultanta"


@voidnapisał(-a)

Brakuje mi słów aby skomentować założenie, że oszust poda nam swoje prawdziwe dane i nie podszyje się pod kogoś innego - naiwność to mało powiedziane 🤦‍


A kto tutaj takie założenie przyjął?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13008
  • 53446
  • 621

Telefon od "konsultanta"

Generalnie wszyscy pracownicy Orange uprawnieni do składania ofert powinni dzwonić aż infolinii sprzedażowej identyfikującej się odpowiednio. 

Ja resztę dzwoniących traktuję jak potencjalnych naciągaczy. 

Nie jest to jakieś super zabezpieczenie, ale działa....


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 97
  • 0

Telefon od "konsultanta"

 

@Ianus72napisał(-a)

@voidnapisał(-a)

Brakuje mi słów aby skomentować założenie, że oszust poda nam swoje prawdziwe dane i nie podszyje się pod kogoś innego - naiwność to mało powiedziane 🤦‍


A kto tutaj takie założenie przyjął?


Ten, kto w zalinkowanym powyżej materiale napisał, aby spytać dzwoniącego o jego dane w celu upewnienia się co do tego komu podajemy swoje dane. Jeśli założymy, że oszust może kłamać to po co w takim razie w ogóle zadawać takie pytanie?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2085
  • 7669
  • 31

Telefon od "konsultanta"

Mógłbym powiedzieć, nie muszę tego czytać, ani tu pisać. Tak samo, jak nie muszę rozmawiać z kimkolwiek kto podaje się za konsultanta.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22148
  • 181

Telefon od "konsultanta"


@voidnapisał(-a)
 

@Ianus72napisał(-a)

@voidnapisał(-a)

Brakuje mi słów aby skomentować założenie, że oszust poda nam swoje prawdziwe dane i nie podszyje się pod kogoś innego - naiwność to mało powiedziane 🤦‍


A kto tutaj takie założenie przyjął?


Ten, kto w zalinkowanym powyżej materiale napisał, aby spytać dzwoniącego o jego dane w celu upewnienia się co do tego komu podajemy swoje dane. Jeśli założymy, że oszust może kłamać to po co w takim razie w ogóle zadawać takie pytanie?


Po to żeby sprawdzić (osobnym kanałem) czy taka osoba w ogóle pracuje w Orange i czy ewentualnie jest uprawniona do kontaktu. To nie jest aż takie absurdalne co do zasady, ale jest absurdalnie skomplikowane w implementacji no i naturalnie też ma podatności bo nie wyklucza podszycia się oszusta pod rzeczywistą osobę uprawnioną do kontaktu.

 

Adekwatny poziom bezpieczeństwa zapewni tylko symultaniczny, zaufany zwrotny kanał komunikacyjny.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 936
  • 4

Telefon od "konsultanta"


@agat13napisał(-a)

Generalnie wszyscy pracownicy Orange uprawnieni do składania ofert powinni dzwonić aż infolinii sprzedażowej identyfikującej się odpowiednio. 


Akurat fałszowanie identyfikacji połączenia przychodzącego to chyba w dzisiejszych czasach dość popularna i łatwa metoda oszukiwania odbiorców...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 148
  • 566
  • 9

Telefon od "konsultanta"

czy łatwa to trudno powiedziec. Na pewno jest to mozliwe, tutaj na forum nawet pisal o tym, nie wiem czy nie na ama ekspert od bezpieczenstwa.

 

samo pytanie o imię i nazwisko nie jest zbrodnia, jezeli rozmowa dotyka tematow na akceptowalnym poziomie ogolnosci. Warto na pewno dopytac o nazwe firmy, zeby sie nie okazalo ze dzwoni ktos z firmy-krzaka "orange dzien dobry". 😉 Ja mialem kiedys rozmowe, z tym ze z bankiem i w pewnym momencie zostalem poproszony o podanie nazwiska panienskiego matki - wtedy poprosilem pana o to, by sie w jakis sposob zidentyfikowal. I faktycznie przyszlo mi powiadomienie w apce. Takie rozwiazanie w apce MO byloby calkiem spoko. Dzwonienie gdzies na infolinie, żeby kto inny potwierdził tożsamość jest niewygodne.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 936
  • 4

Telefon od "konsultanta"

Jeden z banków, który bardzo lubi utrzymywać regularny kontakt z klientem (jak dla mnie zbyt regularny...) proponuje autoryzację dzwoniącego konsultanta na zasadzie "mogę panu podać trzy ostatnie cyfry pańskiego peselu".