Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

RCS w Samsungu - czy będzie działać w Orange?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

RCS w Samsungu - czy będzie działać w Orange?

Cześć, jak wygląda sytuacja z RCS w Orange na telefonach Samsung w aplikacji Samsung (stan na 09.2023) ? Znalazłem stare wątki, ale nie są już raczej aktualne...

Mam Play na kartę i myślę nad przejściem do Orange, ponieważ ponoć to działa.

Sprawa wygląda tak: testowo przełożyłem do swojego telefonu Samsung (OneUI 5.1, najświeższe aktualizacje co miesiąc) kartę na abonament od Orange: aplikacja Wiadomości Google widzi RCS, ale aplikacja od Samsunga nie.

W Play mam tak, że Google w ogóle nie ma dostępnej tej funkcji, a w Samsungu dostaję duże info że mogę korzystać z RCS (przynajmniej mogłem, mają jakąś awarię i w ogóle to nie działa).

W Samsung Members otrzymałem informację, że RCS od Orange na aplikacji Samsunga działa; a forach czytam, że nie.

Jak to wygląda w rzeczywistości? Dzisiaj mam wizytę w Orange i chciałbym przenieść numer na kartę pod warunkiem, że RCS na Samsungu (wiadomości od Samsunga) działa.

 

 

 

_____________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1455
  • 6300
  • 42

RCS w Samsungu - czy będzie działać w Orange?

Sprawdziłem właśnie na Samsungu w aplikacji Samsungowej z Orange Flex i działa bez problemu. Przełączyłem się z Wiadomości Google gdzie też oczywiście działa. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53590
  • 622

RCS w Samsungu - czy będzie działać w Orange?

@Anonim  skoro Samsung twierdzi, że działa i Orange też https://www.hurt-orange.pl/operatorzy-krajowi/uslugi/uslugi-rcs/ to działa...😁


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1455
  • 6300
  • 42

RCS w Samsungu - czy będzie działać w Orange?

Sprawdziłem właśnie na Samsungu w aplikacji Samsungowej z Orange Flex i działa bez problemu. Przełączyłem się z Wiadomości Google gdzie też oczywiście działa. 

Anonim

Nie dotyczy

RCS w Samsungu - czy będzie działać w Orange?

Super, dziękuję.

Ciekawe czy Orange na kartę będzie tak samo działał jak na Orange Flex.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1455
  • 6300
  • 42

RCS w Samsungu - czy będzie działać w Orange?

Zakładam że tak. Nie kojarzę żeby RCS był zależny od taryfy w Orange. Chodzi wyłącznie o integrację sieci (Orange) z RCS. A RCS to standard który może być implementowany przed aplikacje do komunikacji, np. Wiadomości od Samsunga, Wiadomości od Google czy rozwiązania innych firm. Czyli różne aplikacje rozmawiają używając tego samego interfejsu a ten typ komunikacji wspiera sieć. 

Anonim

Nie dotyczy

RCS w Samsungu - czy będzie działać w Orange?

Super!

W takim razie o 16 mam wizytę w salonie, lecę zamienić Play na Orange.

Dziękuję za pomoc 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1455
  • 6300
  • 42

RCS w Samsungu - czy będzie działać w Orange?

Daj znać że działa. 😉 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2399
  • 9932
  • 85

RCS w Samsungu - czy będzie działać w Orange?

Cześć @Anonim 

Jakbyś miał jakieś problemy z RCS w  Samsungu zerknij do tego całego artykułu w linku na forum NO Czat rcs telefon Samsunghttps://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Czat-rcs-telefon-Samsung/td-p/300707

Pozdrawiam 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

RCS w Samsungu - czy będzie działać w Orange?