Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

większa liczba adresów ip

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

większa liczba adresów ip

Witam.

Mam internet światłowodowy w ofercie dla firm z pulą 8 adresów IP (5 użytecznych) - ale właśnie kilka dni temu wykorzystałem ostatni, a jeszcze by się przydało kilka - jakie mam opcje? dokupowanie drugiego takiego samego łącza raczej odpada.

Ewentualnie gdyby natywnie działało ipv6 to by było spoko - na razie mam tunel 6in4 z hurricane electric ale to mi trochę przeszkadza bo pokazuje że mam lokalizację w USA chociaż końcówka tunelu ustawiona na Warszawę....

Potrzebuję tych numerków IP do testowania różnych urządzeń IoT + kilka serwerków VPS+ monitoring no i brakło....

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12991
  • 53327
  • 619

większa liczba adresów ip

@mkoniarzZnów z tego co wiem adresy IP dla usługi dla biznesu są tylko z puli IPv4. Nie spotkałem się nigdy z innymi stałymi  IP. Poza tym innych niż masz na umowie nie dostaniesz...

Zawsze możesz zadzwonić 510600600 na infolinię Biznes

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12991
  • 53327
  • 619

większa liczba adresów ip

@mkoniarzZ tego co wiem, to oferta nie obejmuje większej ilości adresów IP niż 8.

Moje znajome firmy po prostu musiały założyć druga usługę. Kolejne włókno/para miedziana i modem z routerem. Nic innego nie wymyślisz


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

większa liczba adresów ip

Ok, rozważę,

A co do drugiej części pytania? Może da się ustawić jakoś tunel ipv6 żeby mieć lokalizację gdzieś w Europie? a może Orange daje jakoś ipv6?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1629
  • 8107
  • 63

większa liczba adresów ip

@mkoniarz W ofercie detalicznej masz IPv6 niejako z przymusu. W firmowej nie masz DS-Lite?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

większa liczba adresów ip

OK, muszę przyznać że nie bardzo wiem jak sprawdzić czy mam DS-Lite. Mam router Livebox business 150 i tam nic o ipv6 nie znalazłem, na umowie też nic o ipv6 nie ma - to jakoś da się domówić?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12991
  • 53327
  • 619

większa liczba adresów ip

@mkoniarzZnów z tego co wiem adresy IP dla usługi dla biznesu są tylko z puli IPv4. Nie spotkałem się nigdy z innymi stałymi  IP. Poza tym innych niż masz na umowie nie dostaniesz...

Zawsze możesz zadzwonić 510600600 na infolinię Biznes


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

większa liczba adresów ip

Ok, dzieki za info. Dzwoniłem na infolinię i --- na razie się nie da. Pozostaje kombinowanie z innymi tunelami 6in4 może jakiś znajdę.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

większa liczba adresów ip


@mkoniarznapisał(-a)

Pozostaje kombinowanie z innymi tunelami 6in4 może jakiś znajdę.


Ale, gdybyś mógł ujawnić, dlaczego potrzebujesz aż tak wiele adresów publicznych do testowań, o których wspomniałeś?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12991
  • 53327
  • 619

większa liczba adresów ip

@mkoniarz  czyli potwierdziło się to, co pisaliśmy. Pomyślałem jeszcze o Internecie Firmowym ( taka nazwa usługi z paczkami dodatkowymi) na Funboxie 6 ,ale tam też dają IPv4