Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wystawiono rachunek na dwa miesiące. a nie za jeden

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 17
  • 0

Wystawiono rachunek na dwa miesiące. a nie za jeden

Witam,

Otrzymałem teraz rachunek za energię i na tym rachunku jest napisane, że policzono okresy od 31.01 do 30.03 i nie rozumiem czemu tak zrobiono. Zwykle płacę za miesiąc, a tu policzone zostały dwa miesiące (w sensie, styczeń-luty, luty-marzec). Oczywiście sam rachunek jest dosyć wysoki (557,91 zł) i nie wiem czy to dlatego, że płacę za większy okres czy to dlatego, że tyle prądy zużyłem (zawsze płacę za miesiąc).

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13253
  • 54373
  • 637

Wystawiono rachunek na dwa miesiące. a nie za jeden

@Wilk917  Infolinia Energii to 801 111 333

Tu masz info z opisem kontaktów Orange Energia. Sprzedawca energii elektrycznej | Orange Polska

Według mnie odczyty liczników sa wykonywane raz na dwa miesiące. U innych operatorów mam takie właśnie rozliczenie 3x na pół roku z szacowaniem opłaty według zużycia w ostatnim półroczu.

Może wynikać to z cykli rozliczeniowych z dystrybutorem sieci w Twoim rejonie i odczytywaniem przez niego stanu licznika.

Powinieneś sprawę wyjaśnić na infolinii, bo tam mają wgląd w twoje konto i systemy rozliczeniowe.

Link i filmy objaśniające FV Faktura za energię | Orange Polska

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13253
  • 54373
  • 637

Wystawiono rachunek na dwa miesiące. a nie za jeden

@Wilk917  Infolinia Energii to 801 111 333

Tu masz info z opisem kontaktów Orange Energia. Sprzedawca energii elektrycznej | Orange Polska

Według mnie odczyty liczników sa wykonywane raz na dwa miesiące. U innych operatorów mam takie właśnie rozliczenie 3x na pół roku z szacowaniem opłaty według zużycia w ostatnim półroczu.

Może wynikać to z cykli rozliczeniowych z dystrybutorem sieci w Twoim rejonie i odczytywaniem przez niego stanu licznika.

Powinieneś sprawę wyjaśnić na infolinii, bo tam mają wgląd w twoje konto i systemy rozliczeniowe.

Link i filmy objaśniające FV Faktura za energię | Orange Polska


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 168
  • 666
  • 9

Wystawiono rachunek na dwa miesiące. a nie za jeden

czesc @Wilk917 🙂

na rachunku jest napisane ze to prognoza?

jakie wartosci widac w rubryce ze zużyciem energii? oczywiscie jezeli to nie tajemnica. Na podstawie tej informacji mozna wstepnie ustalic czy z rachunkiem jest na pewno wszystko ok.
Przy okazji zapytam, korzystasz w OrangeEnergii z tego formularza? https://www.orange.pl/view/energia#formularz-podaj_stan_licznika


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32444
  • 36812
  • 1369

Wystawiono rachunek na dwa miesiące. a nie za jeden

Cykl wystawiania rachunków domyślnie zależy od dystrybutora a nie sprzedawcy energii. Orange Energia dla większości klientów oferuje rozliczenia rzeczywiste. Pytanie czy to nie będzie drożej.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2034
  • 5527
  • 184

Wystawiono rachunek na dwa miesiące. a nie za jeden


@Piotrekk85napisał(-a)
Cykl wystawiania rachunków domyślnie zależy od dystrybutora a nie sprzedawcy energii. Orange Energia dla większości klientów oferuje rozliczenia rzeczywiste. Pytanie czy to nie będzie drożej.

@Piotrekk85 

Nie zgodzę się.

Cykl odczytów licznika zależy od dystrybutora. Natomiast cykl wystawiania faktur jest zależny od sprzedawcy.

W Orange najczęsciej faktury są wystawiane miesięcznie, jedna jest prognozowalna, druga jest rozliczeniowa po otrzymaniu stanu licznika od dystrybutora,

Jest też rzeczywista po podaniu własnym stanu licznika.

 

Z tego co wiem okresy rozliczeniowe są takie

  • miesięczny,
  • dwumiesięczny,
  • czteromiesięczny,
  • półroczny,
  • roczny.

Do wyboru.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32444
  • 36812
  • 1369

Wystawiono rachunek na dwa miesiące. a nie za jeden

Po zmianach z tego roku też? Oczywiście mowa o grupie G1x

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 168
  • 666
  • 9

Wystawiono rachunek na dwa miesiące. a nie za jeden


@Arti_Kn_Plnapisał(-a)

@Piotrekk85napisał(-a)
Cykl wystawiania rachunków domyślnie zależy od dystrybutora a nie sprzedawcy energii. Orange Energia dla większości klientów oferuje rozliczenia rzeczywiste. Pytanie czy to nie będzie drożej.

@Piotrekk85 

Nie zgodzę się.

Cykl odczytów licznika zależy od dystrybutora. Natomiast cykl wystawiania faktur jest zależny od sprzedawcy.

W Orange najczęsciej faktury są wystawiane miesięcznie, jedna jest prognozowalna, druga jest rozliczeniowa po otrzymaniu stanu licznika od dystrybutora,

Jest też rzeczywista po podaniu własnym stanu licznika.

 

Z tego co wiem okresy rozliczeniowe są takie

  • miesięczny,
  • dwumiesięczny,
  • czteromiesięczny,
  • półroczny,
  • roczny.

Do wyboru.


ja dodam, ze te okresy odczytu sam klient moze sobie wybrac, tylko musi zlozyc odpowiednie zlecenie do dystrybutora, chyba "przez rece" sprzedawcy. Im dluzszy okres np 12m, tym tańsza tzw. oplata abonamentowa (tak sie nazywa ta pozycja na rozliczeniu dystrybutora). Kiedys ten temat dobrze mialem rozpracowany. Bylem kilka lat w OrangeEnergii