Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie o cyberochrone

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2028
  • 5495
  • 184

Pytanie o cyberochrone



To teraz to ja już nic nie wiem. Bo otwieram dzisiaj apke mój Orange a tam cybertarcza za darmo na miesiąc. Czy te nazwy działają zamiennie czy to inne usługi. Fajnie ze mnie chronią no ale wolę wiedzieć co robią i czy mnie to coś będzie kosztować. Czy to będzie cybertarcza czy cyberochrona. Ma niby działać dla każdego a tu niby muszę włączyć i to odpłatnie 🤯


To to samo, ale

CyberOchrona działa na 1 numerze telefonu, a CyberTarcza chroni 3 numery wskazane przez Klienta.

CyberOchrona jest darmowa i z automatu włączona, CyberTarcza jest płatna


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 638
  • 15

Pytanie o cyberochrone



To teraz to ja już nic nie wiem. Bo otwieram dzisiaj apke mój Orange a tam cybertarcza za darmo na miesiąc. Czy te nazwy działają zamiennie czy to inne usługi. Fajnie ze mnie chronią no ale wolę wiedzieć co robią i czy mnie to coś będzie kosztować. Czy to będzie cybertarcza czy cyberochrona. Ma niby działać dla każdego a tu niby muszę włączyć i to odpłatnie 🤯


To porządkując kilka tematów:

1) zaczęło się od cybertarczy na neostradzie (jeszcze chyba za czasów tp) - bezpłatnej do dziś i chroniącej przed zagrożeniami. Ta, którą pomijamy wpisując bezochrony w loginie.

2) potem uruchomiono ‚cybertarczę mobilną’ płatną, zapewniającą to samo + filtrowanie stron na 3 numerach (ta usługa z nagrody w mój orange) https://www.orange.pl/zobacz/cybertarcza-dla-ciebie#contentComponent_1

3) kolejną usługą była płatna cybertarcza stacjonarna, rozszerzająca bezpłatną ochronę przed zagrożeniami o filtrowanie przeglądanych stron https://www.orange.pl/zobacz/cybertarcza-dla-ciebie-stacjonarna#contentComponent_1

4) skończywszy na bezpłatnej cyberochronie, działającej jak ta z pkt. 2, tylko że na 1 numerze, na którym masz plan S/M/L

* choć kolejność punktów 2-4 to tak na 99%

 

zatem jeśli masz jeśli aktualny plan S/M/L z cyberochroną, to nie musisz włączać tej z promocji M.O. chyba że masz na koncie starsze plany bez cyberochrony, które chciałbyś zabezpieczyć.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5507
  • 22314
  • 184

Pytanie o cyberochrone

Próby sprzedawania usługi, która i tak jest świadczona za darmo są, IMHO próbą wyłudzenia pieniędzy.

To co @marcin0216 opisuje jako "1", działa na tych samych (darmowych) zasadach dla WSZYSTKICH klientów Orange, niezależnie od sposobu uzyskania dostępu do sieci. Tak przynajmniej twierdzili eksperci AMA. Sposób działania tej usługi został dość szczegółowo przedstawiony i w ostatecznym rozrachunku polega on na manipulacji DNS oraz tablicami routingu. Nie ma sensu takich działań robić "indywidualnie", więc logiczne jest że każdy jest chroniony.

To, że pod identyczną nazwą próbuje się sprzedawać coś bliżej nieokreślonego, co jednak w warstwie opisowej wygląda identycznie, jest moim zdaniem próbą wyłudzenia pieniędzy, niczym więcej. Najlepiej, żeby nie narażać się na stres, jest nie wchodzić w ogóle do apki MO i nie narażać się na zakup niechcianych usług, o co niezwykle łatwo jeśli się tę wyjątkowo agresywną apkę otworzy.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2087
  • 11761
  • 53

Pytanie o cyberochrone

Ja tam mam Norton 360 i żadna ekstra ochrona jest mi zbędna.

Co do tych CyberTarczy i CyberOcgrony, są za darmo, pewnie jako bonus dra nowych droższych umów, drugiego dnia nie widzę i jakieś szczególnej ochrony, dobry antywirus warto mieć, czy pakiet z zaporą 😎