Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy nju to Orange?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 932
  • 4

Czy nju to Orange?

Mam numer w nju i parę dni temu miałem telefon z nju właśnie w sprawie "nowej oferty" (Pani wyraźnie powiedziała, że dzwoni z nju...). Dzisiaj dostałem sms-a z... Orange z prośbą o wypełnienie ankiety związanej z niedawnym kontaktem przedstawiciela Orange...

Pierwsze pytanie "Czy kontaktował się ze mną przedstawiciel Orange...?" I jak tu odpowiedzieć?

To jak to w końcu jest z tym nju? Kiedy chcą to jest to Orange, a kiedy nie to Orange nie ma z tym nic wspólnego?

Proponowałem kiedyś nawet, żeby w ramach forum wydzielić jakiś kącik dla tej oferty co znacznie podniosłoby poziom dyskusji względem obecnego forum natywnego nju...

 

15 ODPOW. 15

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2825
  • 7075
  • 183

Czy nju to Orange?

Przecież wiadomo, że to jedna firma.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12991
  • 53327
  • 619

Czy nju to Orange?

@Ianus72  firma jedna, ale oferty różne. Niezależne bazy danych i obsługa.

Inny charakter oferty. Nju to tylko digital 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 932
  • 4

Czy nju to Orange?


@agat13napisał(-a)

@Ianus72  firma jedna, ale oferty różne. Niezależne bazy danych i obsługa.


Czyli na pytanie w ankiecie "Czy kontaktował się ze mną przedstawiciel Orange...?" powinienem odpowiedzieć "nie"?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12991
  • 53327
  • 619

Czy nju to Orange?

@Ianus72  tak


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18427
  • 52685
  • 710

Czy nju to Orange?

@Ianus72 nju jest submarką Orange, więc tak, to jest Orange.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 3745
  • 19

Czy nju to Orange?

Nju jest submarką. Wiem, że kontaktując się z Orange konsultanci widzą takie numery. Ale ani w Orange nie dowiesz się nic na temat Nju ani w drugą stronę. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12991
  • 53327
  • 619

Czy nju to Orange?

@ketrasaArtur  submarka, ale z niezależnym finansowaniem, ofertą, obsługą, cennikiem i infolinia ( czatem) 

Wiadomo, że to jakby cześć Orange, ale autonomiczna. Nawet wierzę, że obsługa widzi to co w bazie danych, ale jest rozdział obsługi. Nawet kasa idzie do jednego worka,całe według mnie skoro obsługa zgłasza się konkretną marką, to uważam, że dla klientów to dwie firmy

My wiemy, że sieć ta samą, FTTH też razem z modemami, ekipy montujące te same...ale logo inne i to tego się trzymam, bo jak się zmienia usługę z jednej firmy na drugą, to traktowane to jest jak przeniesienie między firmami, a nie migracja wewnętrzna 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9899
  • 85

Czy nju to Orange?

Cześć @Ianus72 

w nju mobile  to marka w którym właścicielem, operatorem jest Orange

Pozdrawiam 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 932
  • 4

Czy nju to Orange?


@agat13napisał(-a)

Wiadomo, że to jakby cześć Orange, ale autonomiczna. Nawet wierzę, że obsługa widzi to co w bazie danych, ale jest rozdział obsługi. Nawet kasa idzie do jednego worka,całe według mnie skoro obsługa zgłasza się konkretną marką, to uważam, że dla klientów to dwie firmy

My wiemy, że sieć ta samą, FTTH też razem z modemami, ekipy montujące te same...ale logo inne i to tego się trzymam, bo jak się zmienia usługę z jednej firmy na drugą, to traktowane to jest jak przeniesienie między firmami, a nie migracja wewnętrzna 


Baza danych na pewno jest wspólna, wszak przeniesienia numerów (przynajmniej tych na kartę) odbywają "na sms-a" w trybie kilkuminutowym.

Nie chciałem tu rozwijać dyskusji o statusie nju 🙂 Faktury jakby nie patrzeć wystawia Orange... tylko kolor jest inny, format identyczny. Nie wiem jak to jest u innych operatorów (czy faktury wystawia samodzielnie np. Plush?).

Jednak właśnie z powodów, o których praktycznie wszyscy tu piszą zaskoczyło mnie to pytanie w ankiecie.

Na numer będący w nju, po telefonie z nju dotyczącym nowej (nie znaczy lepszej) oferty przychodzi sms z ankietą, której pierwsze pytanie brzmiało "Czy kontaktował się z tobą przedstawiciel Orange?". Odpowiedź mogła być tylko jedna... (tym bardziej, że przedstawiciele nju na każdym kroku podkreślają soją niezależność od Orange - wątpliwą mimo wszystko).

 

A tak trochę przy okazji inne pytanie... To jak jest z Fleksem? Tak porównawczo... To też osobna marka Orange z niezależną obsługą czy tylko wariant usług?