Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Autodoładowania w prepaid i Polecenie Zapłaty w abonamencie - przekonaj się do wygody!


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Autodoładowania w prepaid i Polecenie Zapłaty w abonamencie - przekonaj się do wygody!

Na początku myślałem że tytułem będzie clickbajt typu "nie musisz płacić" (w domyśle wykonywać manualnie płatności ręcznie), ale nie o to chodzi aby wprowadzać w błąd na samym początku. 🙂 Dziś postaram Cię zachęcić do tego aby nie zaprzątać sobie głowy potrzebą doładowywania konta prepaid (nie, nie zaproponuję abonamentu), ani tak samo aby nie zaprzątać sobie głowy płatnościami za abonament (nie, nie zachęcę do przejścia na kartę). Wystarczy tylko ten obowiązek przesunąć na operatora. Automatyzacja to coś pięknego - zyskujmy czas dla siebie! Ograniczmy możliwość zapomnienia uregulowania płatności.

 

Zanicznijmy od prepaid. Na zachętę podpowiem że w dalszej części tekstu będzie o tym, że można otrzymać bonus za włączenie autodoławania w ofercie na kartę). Startujemy!

 

1. Otwieramy stronę https://doladowania.orange.pl/auto-doladowanie i rejestrujemy konto (na początku próbowałem zalogować się danymi do Mój Orange ale jest to osobna usługa która wymaga innego konta). Standardowo podajemy adres email oraz bezpieczne hasło.
1.PNG

 

2. Następnie potwierdzamy rejestrację konta z linka w wiadomości email.
2.PNG3.PNG4.PNG

 

3. Teraz możemy podać numer telefonu dla którego chcemy uruchomić autodoładowanie oraz nazwę pod jaką chcemy rozpoznawać numer (na zrzucie ekranu poniżej zobaczysz, że można dodać również inne numery Orange prepaid do automatycznego zasilenia konta). To bardzo wygodne szczególnie jeśli zarządzamy prepaidami Orange np. w rodzinie. Tutaj zachęcam też do spojrzenia na zrzut ekranu i na informację o bonusie, czasu nie pozostało wiele a dodatkowo jest również limit przyznanych bonusów, więc kto pierwszy ten lepszy!
5.PNG

Regulamin promocji tutaj.

 

4. Po podaniu numeru telefonu dostajemy SMSem 6 cyfrowy kod aktywacyjny który musimy podać w celu autoryzacji doładowania.
6.PNG

 

5. To teraz pora na ustawienie warunku kiedy doładowanie ma zostać zrealizowane. Ja ustawiam warunek, że jeżeli kwota na moim koncie będzie poniżej 25 zł to oczekuję, że konto zostanie zasilone kwotą 100 zł. Dlaczego taki warunek? Mam samoodnawialny pakiet 25 zł/msc, nie chciałbym aby skumulowany pakiet przepadł z powodu braku wystarczających środków na koncie do jego odnowienia. Zapobiegam potencjalnemu problemowi że zapomnę.
7.png

Swoją drogą, znacie genezę wartości doładowania 31 zł (jest na zrzucie ekranu)?

 

6. W "zapisanych numerach" mogę potwierdzić, że autodoładowanie jest włączone oraz po spełnieniu jakiego warunku jaka kwota zostanie doładowana. Można zobaczyć też aktualny stan konta oraz ważność połączeń wychodzących. W następnym kroku pokażę jak wyglądają te informacje po wykonaniu automatycznego doładowania.8.PNG

 

7. Autodoładowanie zostało zrealizowane! Dostaję informacje na maila oraz SMSem. 

doładowanie zrealizowane mail.PNGdoładowanie.pngpo doładowaniu.PNG

Regulamin automatycznych doładowań znajduje się tutaj.

 

 

 

Kilka pytań które mogą się nasunąć:

Czy mogę zmienić kwoty w autodoładowaniu?
Tak, jeżeli chcemy zmienić kwoty w autodoładowaniu bez problemu możemy to zrobić poprzez edycję:
9.PNG13.PNG

Czy mogę zrezygnować całkowicie z usługi?
Tak, jeżeli chcemy zrezygnować całkowicie z ugługi to możemy wyłączyć autodoładowanie, usunąć kartę płatniczą lub usunąć konto.

Czy mogę jednorazowo/wielorazowo zrezygnować z autodoładowania (przesunąć autodoładowanie o 24h)?
Tak, przez autodoładowaniem dostajemy wiadomość SMS że konto zostanie doładowane, możemy odpisać NIE na SMS i wtedy autodoładowanie zostanie niezrealizowane a kolejna próba zostanie podjęta za 24h
przełożenie.png

Czy mogę nadal doładować konto maunalnie/ręcznie?
Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie. 🙂

Czy mogę zmienić kartę płatniczą?
Tak, wystarczy usunąć aktualną kartę płatniczą i dodać nową do numeru
16.PNG14.PNG

Co w przypadku braku środków na karcie płatniczej?
Płatność nie zostanie zrealizowana. Otrzymałem powiadomienie email chociaż tutaj przydatne byłoby też powiadomienie SMS.
10.PNG
Zostanie podjęta próba ponownego obciążenia Karty Płatniczej po dwóch godzinach od pierwszej nieudanej próby. W przypadku dwukrotnego nieudanego obciążenia zapisanej Karty Płatniczej, zostanie podjęta kolejna próbba po 24 godzinach od pierwszej nieudanej próby i będzie ta próba ponawiana do chwili zwiększenia stanu Salda.

Czy pierwsze autodoładowanie zostanie dokonane od razu po spełnieniu ustawionych warunków autodoładowania?
Tak, usługa zostanie zrealizowana niezwłocznie.

Czy otrzymam bonusy jak za doładowanie ręczne?
Tak, jest to takie samo doładowanie tyle że wykonane automatycznie.

Czy dostanę FV?
Tak, po szczegóły najlepiej zajrzeć do regulaminu ponieważ należy skontaktować się z Autopay w określonych czasie.

 

O autodoładowaniach była już mowa na forum w wątku Nowa usługa w Orange na kartę - Autodoładowanie - Nasz Orange - 284532

Dodatkowo jest cały czas pomysł o rozszerzenie funkcjonalności automatycznych doładowań biorąc pod uwagę Autodoładowanie na konkretną kwotę i dzień - Nasz Orange - 330165 (wspominałem o tym na AMA Rozwiązano: Autodoładowanie - inny wariant od autodoładowania jeśli konto będzie poniżej X zł - Nasz...)

 

Testując autodoładowania i zachowanie systemu wysłałem kilka sugestii, przykładowo podając abstrakcyjną wartość doładowania system mógłby się zachowywać lepiej jeśli chodzi o walidację. 🙂

Zastanawiałem się też, co jeśli ustawiłbym kwotę aby doładowanie wykonało się jeśli stan konta spadnie np. poniżej 15000 zł (kojarzę z któregoś AMA że to jest maksymalna kwota na prepaid ale jeśli się mylę, poprawcie mnie proszę), to co wtedy się stanie? Lub załóżmy że ustawię kwotę minimum 2000 zł, co wtedy, zostanie zrealizowanych wiele doładowań aby dobić do tej wartości? 


Skupiłem się powyżej głównie na prepaidzie, a co z abonamentem o którym również wspomniałem na początku?
Zachęcam do włączenia Polecenia Zapłaty w Orange https://www.orange.pl/omnibook/polecenie-zaplaty-w-orange tutaj jest kilka możliwości aktywacji, w tym online w wybranych bankach. Mój bank niestety nie oferował usługi online więc zostawiłem wydrukowany i uzupełniony dokument z moim podpisem w salonie Orange. Po minie Pani która mnie obsługiwała stwierdzam, że usługa nie jest zbyt popularna (a przynajmniej w tym konkretnym salonie), chociaż oczywiście może to być ktoś kto zaczął niedawno pracę. 🙂 W każdym razie szybko załatwiłem to co chciałem. Następnie bank telefonicznie potwierdził ze mną polecenie zapłaty i to tyle.

Pomyślałem też, że w abonamencie moglibyśmy nadpłacić abonament co wydaje się raczej krótkoterminowym rozwiązaniem w zależności od nadpłaty i niepraktycznym, lub moglibyśmy ustawić automatyczny przelew co miesiąc. Jednak polecenie zapłaty działa w taki sposób, że to operator zleca bankowi przelew na określoną (nie zawsze przecież stałą) kwotę. Całą historię płatności widzę w Mój Orange, dostaję SMS z przypomnieniem że transakcja będzie realizowana i kiedy, dostaję maila z podziękowaniem za wpłatę (w sumie mógłby to być też SMS), więc na bieżąco wiem co się dzieje, dostaję informację ale nie muszę podejmować działać po swojej stronie.
mail polecenie zapłaty.PNGpolecenie zapłaty sms.png

Osobiście korzystam z Polecenia Zapłaty nie tylko do różnych usług telekomunikacyjnych ale również do innych codziennych/stałych rachunków.


Zdaję sobie sprawę, że niektórzy mogą czuć dyskomfort z powodu braku kontroli nad opłacaniem rachunków, jednak mimo tego zachęcam bo wierzę, że ten początkowy dyskomfort szybko zmieni się w komfort. 🙂
Co do polecenia zapłaty to jest jeszcze taki bezpiecznik:

Każdą transakcję możesz odwołać w swoim banku w ciągu:
56 dni kalendarzowych od dnia dokonania transakcji – dla Klientów indywidualnych.
5 dni roboczych od dnia dokonania transakcji – dla Klientów biznesowych.

Uważam, że operator mógłby zachęcać np. pakietem GB za uruchomienie Polecenia Zapłaty, dzięki temu oszczędza czas i środki na przypominanie/upominanie się o należności.

 

Czy macie jakieś pytania, sugestie? Uważacie że wyżej wspomniane usługi mają sens?

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Autodoładowania w prepaid i Polecenie Zapłaty w abonamencie - przekonaj się do wygody!

Zdecydowanie prościej jest zlecić to bankowi jako stałe zlecenia, opłacam tak jeden z numerów.