Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

Orange blokuje ruch do domeny XYZ.playfabapi.com (sprawdzone z różnych maszyn w różnych sieciach). Zmienili mi nazwę użytkownika na "BEZ_OCHRONY-" itd ale ruch wciąz jest blokowany a "techniczna infolinia" nic nie może z tym zrobić jak twierdzą, jakieś pomysły?

 

____________
* Temat przeniesiono z kategorii Internet domowy (etykieta: klient indywidualny)

20 ODPOW. 20

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18457
  • 52777
  • 713

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

@cozmo pewnie domena jest podejrzana, dlatego Orange blokuje tą domenę. Standardowo do DNS-a Orange jest włączona wersja podstawowa CyberTarczy. Jak zmienisz DNS w routerze, to powinno się dać połączyć z blokowaną domeną.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

Nie tylko Orange blokuje, sprawdziłem po necie z magenty i to samo.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18457
  • 52777
  • 713

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

@slav72 faktycznie, sprawdziłem innego dostawcę, nie Orange, też domena jest blokowana. Szkoda wiec sobie robić kłopot i kombinować DNS-ami, skoro inni dostawcy też blokują tą domenę.

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1682
  • 8281
  • 64

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

@slav72 Co sprawdzałeś u siebie? DNSy Orange zwracają odpowiedź tak samo jak OpenDNS. Traceroute też idzie. Autor musiałby zasugerować inne testy bo to może być blokada w wyższej warstwie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

Specjalnie to nie dociekałem, zrobiłem po prostu wpisy w przeglądarki z takimi efektami:

slav72_0-1681994556757.jpeg

slav72_1-1681994595435.jpeg

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

Ewidentnie to orange ma gdzieś wycięty hosing microsoftu. Wyszło to przy okazji gry "Mordhau" na epicu, która korzysta z Microsoft Play. Na discordzie wyraźnie widać, że tylko Polacy, którzy są klientami Orange mają ten problem, więc jest konkretna próbka.

 

Jak na razie po dwóch telefonach na "techniczną" nic więcej niż "BEZ_OCHRONY-" nie uzyskałem więc zgłosiłem to jako reklamację, bo ogranicza mi się możliwość korzystania z usługi.

 

@ketrasaArturzwróć uwagę na różnicę "http://playfabapi.com/" vs "https://xyz.playfabapi.com" wygląda na to, że microsoft ukrywa nadrzędną domenę i wystawia tylko endpointy dla konkretnych produktów ("xyz" to zazwyczaj jakiś identyfikator)

 

DNS nic nie zmienia, ruch jest filtrowany w niższej warstwie


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1682
  • 8281
  • 64

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

@slav72 U mnie jest tak samo (Orange). Jest odpowiedź po HTTPS.

{"Healthy":true,"AppEnvironment":"aws","Partition":"prod","Vertical":"master","Application":"mainserver","Commit":"e95e908","ConfigInstalled":true,"InstanceId":"i-048846d7fe853b006","DataIntegrityErrors":0,"Cluster":"n/a","AppConfigCommit":"6da827c1488390742e55e62493fb2fbfa92abd43"}

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22152
  • 181

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

@cozmo 

Podałeś interpretację sytuacji która nie umożliwia weryfikacji problemu.

Nie wiem czy Orange blokuje cokolwiek, ale na pewno nie mam jak tego sprawdzić bo żadnego przykładowego identyfikatora nie podałeś. Komputera o adresie xyz.playfabi.com po prostu nie ma więc nie ma czego sprawdzać.

Chodzi ci o to że jest jakiś problem z grą Mordhau? To jest IIRC gra dostępna przez Steam i zdaje się za darmo? Jeśli tak chętnie sprawdzę w wolnej chwili czy problem występuje także u mnie, ale napisz jaki to problem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13022
  • 53488
  • 621

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

@cozmo Zapytanie wujka google odsyła do list stron blokowanych 🙂