Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana z NAT 3 na NAT 2


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 31
  • 0

Zmiana z NAT 3 na NAT 2

Dzień dobry. Proszę o pomoc. W PS4 mam informację, o połączeniu NAT3. Chciałbym to jakoś zmienić ale się nie znam. Internet mobilny Orange LTE, prędkość ok 40 mb/s. Router ZTE MF297D. Z góry dziękuję.

 

____________

* Temat przeniosłem z kategorii Modemy i routery (etykieta: konfiguracja) - Bartłomiej

17 ODPOW. 17

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 31
  • 0

Zmiana z NAT 3 na NAT 2

Czyli rozumiem, że musiałbym wykupić vpn dynamiczny 7zl/miesiac lub statyczny 20zl/miesiac? Który? Czy wtedy trzeba coś w routerze zmienić czy wystarczy restart po zakupie i sam się dostosuje?

Żadne DMZ, dopisanie IP konsoli nie pomogą bez wykupienia tego vpnu? 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Zmiana z NAT 3 na NAT 2

Wystarczy tańszy. Przekierowania czy DMZ nie pomogą ponieważ teraz masz 2 x NAT. Po wykupieniu usługi będzie tylko jeden. Konfiguracja jest opisana w poprzednich wątkach.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 31
  • 0

Zmiana z NAT 3 na NAT 2

Ok czyli podsumowując: wykupuję tańszy vpn - dynamiczny. Trochę odczekuję, restartuję router i potem ustawiań ręcznie apn na ip4 czy jakoś tak? Wszystkie urządzenia podłączone przez wifi będą dalej działać bez problemu? I rozumiem, że NAT3 nie ma wpływu na nieplynną rozgrywkę po wifi?

Zmieniłem położenie routera, żeby córki miały lepszy zasięg w pokojach i kulka dni na PS4 rozgrywka była git, potem zaczęło lagowac, pomimo dobrego zasięgu i jakości połączenia. Co może być przyczyną? Prędkość po wifi ok 50mb/s upload ok 3mb/s wg testu na konsoli. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Zmiana z NAT 3 na NAT 2

@MikesPL86napisał(-a)

I rozumiem, że NAT3 nie ma wpływu na nieplynną rozgrywkę po wifi?

Zmieniłem położenie routera, żeby córki miały lepszy zasięg w pokojach i kulka dni na PS4 rozgrywka była git, potem zaczęło lagowac, pomimo dobrego zasięgu i jakości połączenia. Co może być przyczyną? Prędkość po wifi ok 50mb/s upload ok 3mb/s wg testu na konsoli. 


To już jest pytanie pod tytułem "Czy internet mobilny nadaje się do gier sieciowych?". Nawet podpięcie konsoli poprzez przewód sieciowy niewiele zmieni jeżeli BTS będzie nadmiernie obciążony. Możesz to zrobić dla testu bo może jakimś zbiegiem okoliczności są kłopoty wynikające z obecności innych sieci WiFi w pobliżu. Będziesz wiedział czy lagi są powodowane przez WiFi czy przez LTE.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 31
  • 0

Zmiana z NAT 3 na NAT 2

Przez 4 lata stary router huawei b315 był w szafce z ps4 i podłączony kablem sieciowym. Córki marudziły, że im w pokojach czasami nie łączy. Kupiłem nowy router w zeszłym tygodniu ZTE MF297D z agregacja pasm, wifi 6 itp i myślałem że właśnie da radę grać poprzez niego po wifi,zeby router mógł stać po środku domu. Wczoraj wrzuciłem go do szafki i po kablu mimo iż jest nat 3 daje radę,ale znowu w ich pokojach zasięg wifi jest przez to delikatnie mówiąc sredni. Po zastosowaniu repeatera Xiaomi Pro zasięg jest dobry, ale prędkość pobierania spada do ok 10-15 mb/s więc bez szału. Staram się ogarnąć internet dla "całej rodziny" jakoś... 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Zmiana z NAT 3 na NAT 2

W tym przypadku użycie repeatera to jak leczenie dżumy cholerą. Repeater to rozwiązanie najgorsze i ostateczne jeżeli nie jesteś w stanie doprowadzić tam przewodu sieciowego. Od razu tracisz połowę przepustowości.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12983
  • 53303
  • 619

Zmiana z NAT 3 na NAT 2

@SamotnickTu pozwolę się sobie włączyć- w trybie mostu może być pożyteczny.

W przypadku, gdy nie można ułożyć kabla na całej trasie, a wifi między routerem i urządzeniem odbiorczym jest za słabe, można wystawić RE bardziej w światło wifi routera, a ostatnią milę pokonać kablem ethernet. To ma sens i praktycznie może pomóc...jednak potrzebne byłyby testy potwierdzające słuszność takiego działania (np na SWB)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 31
  • 0

Zmiana z NAT 3 na NAT 2

Mam jeszcze ten stary router huawei b315s ale niestety nie znalazlem opcji, żeby połączyć do z nowym routerem zte jako bridge.