Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przekierowanie portów


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Przekierowanie portów

Witam, chciałbym przekierować porty, ale nie za bardzo się na tym znam. Zajrzałem do monitora zasobów i w przypadku jednej z gier wyglada to tak:

gracz245_0-1666971494928.png

Jak mam więc poprawnie przekierować porty?

 

________________
* Przeniesione z działu Modemy i routery – moderator Kinga

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22152
  • 181

Przekierowanie portów

@gracz245 

Pytanie numer jeden: w jakim celu chcesz przekierować porty? Czy gra nie działa bez tego?

Jak to gra? Co to jest ten "monitor zasobów" i co pokazuje (skoro nie masz portów przekierowanych)?

W większości przypadków FB3/6 nie wymagają żadnych zmian, w domyślnej konfiguracji gry powinny działać.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Przekierowanie portów

Ta gra to Hearthstone, kiedy wyłączam uPnP, nie ładuje się, nie mogę wejść do menu. Monitor zasobów otwieram w menedżerze zadań w zakładce "wydajność".


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22152
  • 181

Przekierowanie portów

@gracz245 

OK, czyli automatyczne otwieranie portów przez UPnP działa. Po co chcesz to zmieniać? Ten mechanizm jest o tyle lepszy od ręcznego otwierania portów, że w razie potrzeby sam dostosowuje opcje (np. otwiera lub zamyka dodatkowe porty).

Jeśli chcesz zobaczyć jakie efekty wywołuje ten mechanizm w ruterze to wejdź w ustawienia Funboksa i zobacz tabelę przekierowań UPnP. Jeśli chcesz zastąpić automatykę ręczną manipulacją to zawartość tej tabeli trzeba przepisać do tabeli NAT.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Przekierowanie portów

Ale w innych tematach pisałeś, że uPnP to samo zło i należy go unikać...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22152
  • 181

Przekierowanie portów


@gracz245napisał(-a)

Ale w innych tematach pisałeś, że uPnP to samo zło i należy go unikać...


😀

Unikać: tak. Za wszelką cenę: niekoniecznie.

Lepsze najczęściej jest wrogiem dobrego, ale jeśli chcesz zmieniać, to podpowiedziałem Ci gdzie szukać. W czasie gry trzeba podejrzeć tabelkę UPnP Funboksa i spisać przekierowania.

Po zakończeniu gry i ewentualnym upewnieniu się że rzeczona tabelka jest pusta, wyłączyć UPnP i zamiast tego ustawić przekierowania w zakładce NAT, tak aby odzwierciedlały spisaną tabelkę: formaty wpisów są IIRC takie same. Być może trzeba też zmodyfikować ustawienia zapory sieciowej tak, żeby wpuszczała połączenia przychodzące; te które mają być przekierowane. Po zapisaniu konfiguracji trzeba ponownie odpalić grę i sprawdzić czy wszystko działa. Jeśli nie, znaczy się coś zostało źle przepisane i trzeba wszystko sprawdzić jeszcze raz. I tak trzeba to sprawdzanie powtarzać aż do skutku (pozytywnego).


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Przekierowanie portów

gracz245_0-1667403322537.png

Moja tabelka jest pusta.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22152
  • 181

Przekierowanie portów

@gracz245 

Albo UPnP otwiera porty (i wtedy pojawiają się w tabelce) albo ich nie otwiera (i wtedy nie jest potrzebna). Wpisy w tabelce mają szansę pojawić się tylko wtedy, kiedy coś (gra?) skorzysta z UPnP do otwierania portów.

Czy na pewno jednocześnie grałeś i oglądałeś tabelkę? Bo to tylko tak można zobaczyć.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Przekierowanie portów

Zaraz sprawdzę jeszcze raz, dla pewności. Tak przy okazji, czy Funbox zapisuje logi połączeń?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22152
  • 181

Przekierowanie portów


@gracz245napisał(-a)

Zaraz sprawdzę jeszcze raz, dla pewności. Tak przy okazji, czy Funbox zapisuje logi połączeń?


Nie wiadomo, ale na pewno ich nie udostępnia. Czyli nie, niestety.