Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z opóźnieniami na światłowodzie


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 72
  • 0

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

Witam, od roku mam światłowód Orange w miejscu zamieszkania, pomorze ok 100km od Gdańska. Internet jednak jest niestabilny pod kątem pingu i opóźnień podczas rozgrywki w Fifę/EA FC na PS5. Nie jest to problem nowy, tak jest od początku, są momenty, że działa wszystko świetnie, ale często połączenie jest niegrywalne. W trakcie rozgrywki ping skacze z 10 ms na 30ms i więcej i tak zostaje przez dłuższy czas (2-3h). Próbowałem różnych ustawień IPV4 i IPV6 zarówno na funboxie jak i ONT ze swoim routerem. Czy ktoś ma podobne problemy i może pomóc je wyeliminować?? Serwisanci czy pracownicy infolinii rozkładają ręce mówiąc, że firma nie musi zapewnić żadnego konkretnego pingu i internet może być niestabilny.

 

 

 

___________________

*Temat przeniosłem z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

63 ODPOW. 63

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13191
  • 54161
  • 637

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

@GaliuszgalileusOczywiście przy założeniu, że grasz podłączony do routera po kablu ethernet...? Weryfikowałeś to połączenie podmieniając kabel tak na wszelki wypadek?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1745
  • 8513
  • 65

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

@Galiuszgalileus Podaj IP tych serwerów to sprawdzimy z innych miejsc w Polsce. Jeżeli jednak jest to wąskie gardło na wyjściu z sieci Orange to nic na to nie poradzisz, poza zmianą dostawcy.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 72
  • 0

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

Tak, gram na kablu kategorii 8, sprawdzałem inne kable kategorii 6-tej. Sprawdzałem też różne ustawienia WIFI. To nic z moim sprzętem ani z kablami.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 72
  • 0

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

Z tym jest problem, łączę się przez ps5 na serwer Warszawski EA, nie znam adresu IP, nie mam go jak sprawdzić, EA nigdzie nie podaje tego adresu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13191
  • 54161
  • 637

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 72
  • 0

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

  • Ten link pokazuje jedynie status serwerów, to nie z nimi jest problem.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

O ile pamiętam serwery FIFA są w Irlandii więc granie poprzez serwer nie jest ciekawym doświadczeniem z Polski a grając w FUT opóźnienia mogą wynikać z opóźnień gracza z którym grasz a nie Twojego łącza, czy z każdym z kim grasz obserwujesz te opóźnienia?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13191
  • 54161
  • 637

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

@pawel__b  zerknij na stronę pomocową https://help.ea.com/pl/help/connection-quality/what-is-connection-quality/

I przejdź do narzędzia sprawdzania jakości połączenia operatora

Może coś zweryfikujesz 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

@agat13 

Być może tak jest że już wszystkie tryby nowej FIFA są obsługiwane przez serwery, z tego dokumentu wynika że serwer jest również w Warszawie co nie znaczy że routing do niego odbywa się bezpośrednio a nie zawija przez zagranicę jak w przypadku serwerów Valve  😉

Może występować też efekt bufferbloat jeśli w mieszkaniu równolegle inne osoby korzystają z internetu oglądając jakieś vod itp

No i oczywiście zakładamy że połączenie na routerze jest  ustawione na IPv4 a nie IPv6 czyli w loginie do usługi nie powinno byc /ipv6