Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ping warzone


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Ping warzone

Witam, obecnie posiadam internet domowy do 80mb/s, realnie jest to gdzieś w okolicach 40mb/s, mój router to Livebox 2.0 

Moje pytanie brzmi czy jakims sposobem mogę zmniejszyc mój ping w warzone obecnie jest to w granicach 70-80ms. Gram na Xbox po kablu ethernet.

 

Może jest jakaś szansa zniwelować choć trochę ten ping? Może zmiana jakiś ustawień, kontakt z infolinia Orange bądź wymiana na inny router ? 

Ktoś ma jakiś pomysł? 🙂 Pozdrawiam 

 

___________

* Temat przeniesiony z Internet domowy - moderator Bartłomiej

22 ODPOW. 22

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Ping warzone

@Roo12 wpływu na ping niestety nie masz. Ping jest uzależniony od tras od routera do serwera, a to jest jeden z przyczyn ping-u.

Dochodzi do tego obciążenie łącza, czyli ile osób s danym momencie kożystać z Internetu obciążenie serwera itp.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Ping warzone

Z racji tego, że masz VDSL, może masz jakiś wysoki przeplot ustawiony, ściągnij program WinMTR v92 i zapuść test do np. wp.pl i wklej tutaj screen z wynikiem.

Jeżeli faktycznie jest to jakiś wysoki przeplot, to trzeba postarać się na infolinii by zresetowali linie, by na nowo się zsynchronizowała, by DLM zostało zresetowane. Wysoki przeplot najczęściej powoduje duża ilość błędów/niestabilna linia, rozłączenia. Dodatkowo jak ma się telewizję IPTV, też może częściej ustawiać większy przeplot by uniknąć pixelowania obrazu.

Możesz też dorzucić statystyki DSL z Liveboxa.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Ping warzone

Z racji tego że gram na Xbox to test mam przeprowadzić np na laptopie tak? Jeżeli chodzi o rozłączenia itd to często ich nie mam, głównie ping jest stabilny w tych okolicach właśnie, ale może jest jakaś szansa go coś zmienijszyc 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Ping warzone

Screenshot_20211108-222803.jpg


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Ping warzone

Tak test masz wykonać na komputerze jakimś, tylko najlepiej połączenie kablowe. Chce zobaczyć jakie masz opóźnienie do routera brzegowego, można tam stwierdzić czy masz jakiś wyższy przeplot ustawiony bez tej statystyki z routera, której router od Orange nie pokazuje.

Błędów masz nie tak dużo, bo wychodzi 100 na dobę synchronizacji, ale nie wiadomo czy wzrastały nagle danego dnia czy się rozkładało w czasie.

Jeżeli przez te błędy dało jakiś wyższy przeplot to trzeba sprawdzić ich źródło, np. sprawdzić instalacje w domu/gniazdko.

Po naprawie będzie można dopiero poprosić o restart DLM.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Ping warzone

Dziękuję za informację, ogarnę to jutro i wyślę wyniki. Pozdrawiam 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Ping warzone

 

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Ping warzone

O coś takiego chodziło?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Ping warzone

Tak, to wygląda że nie masz dużego przeplotu. Po prostu serwer Warzone ma w Orange z 40-50ms i dodatkowo dochodzi opóźnienie z przeplotu w technologi xDSL i wychodzi te około 70ms.