Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ping ciągle rośnie...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Ping ciągle rośnie...

Posiadam światłowód 1gb i przez ponad rok czasu byłem bardzo zadowolony. Ping w FIFIE na ps4 wynosił stabilne 19ms, a zdarzało się, że jeszcze mniej.  Niezależnie od dnia tygodnia czy godziny można było być praktycznie pewnym, że to będzie 19. Dwa miesiące temu zauważyłem, że wartość ta skoczyła do 25ms. Aktualnie jest to loteria. Zazwyczaj to jest 35-45, niekiedy powyżej 50, a zdarzają się i skrajne wartości typu 5ms albo 150ms i w trakcie rozgrywki ciągle to się zmienia. 

 

Był technik, zrobił speedtesta (wszystko w normie) zresetował modem, przepiął kabel sieciowy do innego wejścia, ale nic to nie dało. 

 

Jestem laikiem i w związku z tym pytam, co ja mogę zrobić sam, żeby spróbować zaradzić temu problemowi? Jakieś ustawienia w modemie zmienić? Ustawienia w samej konsoli? Czy możliwym jest, że EA dla FIFY 23 wyłączyło jakieś serwery i przez to tak to wygląda? Domagać się zmiany Funboxa? Naprawdę nie wiem jak się za to wszystko zabrać.

 

Ja wielkim graczem nie jestem, ale denerwuje mnie to strasznie... Na ten moment to wygląda gorzej, niż było na moim poprzednim, osiedlowym internecie. Byłbym wdzięczny za każdą pomóc.

20 ODPOW. 20

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53544
  • 622

Ping ciągle rośnie...

@DeloZerknij https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Problemy-ze-skokami-pingu-CS-GO/m-p/306009

i https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Zwi%C4%99kszony-ping/m-p/255540

Żeby uzupełnić obraz, grasz po kablu z PS do modemu czy po wifi? Jaki to kabel (fabryczny czy robiony)

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Ping ciągle rośnie...

Gram po kablu cat.6 od samego początku. Nic nie kombinowałem z żadnymi ustawieniami modemu. Chyba jedyna rzecz jaką zmieniłem, to dns w ps4 na te googlowskie i wszystko działało bezproblemowo. Przed chwilą włączyłem wymuszenie ipv4 za radą z linków podanych przez Ciebie wyżej, ale bez zmian. Tam jeszcze było o usunięciu ipv6 z loginu, ale tej opcji nie widzę.

 

To jest  normalne, że na ps4 download mam w przedziale 250-400, a upload nigdy nie przekracza 10? Miałem tak zawsze i nie wpływało to na ping, no ale teraz i to mnie zastanawia. 

 

Żebym wiedział, co jest przyczyną tego wzrostu ping, to bym z chęcią zapłacił jakiemuś fachowcowi, żeby przyszedł i to naprawił i byłby spokoj, a tak to niewiadomo nic: czy uszkodzenie mechaniczne, czy coś z ustawieniami, może kabel, może modem, może jeszcze coś innego...Działało dobrze i samo z siebie przestało.

 

Jak ktoś ma pomysł, co jeszcze mogę w ustawieniach modemu zmienić, to z chęcią przyjmę każdą radę i spróbuję.

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53544
  • 622

Ping ciągle rośnie...

@DeloIPv6 usuwasz po zalogowaniu się na modem we właściwościach połączenia w loginie Neo

Tak samo wymuszenie IPv4 robisz z poziomu menu FB

Speedtest zastanawiający, bo zrobiony po kablu powinien wynosić tyle ile masz w umowie np 300/50, 600/100,1000/300v itp, pod warunkiem, że wykonywany na stronie UKE https://pro.speedtest.pl/


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Ping ciągle rośnie...

Chyba technik usunął ipv6, bo jedyny login neo jaki widzę  jest bez tej końcówki. 

 

Zmieniłem na konsoli serwery dns na te od orange, zmieniłem mtu 1500 na 1444. Odpaliłem mecz i ping 5 ms, po paru minutach skoczył na 26. Gdyby tak było zawsze, to jest to do zaakceptowania, ale jestem pewien że zaraz wszystko wróci do 'normy.' Jako laik coś tam zmieniam z nadzieją, że może coś przez przypadek naprawie 😀

 

Przed chwilą na PS4 Download 500, upload 4. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53544
  • 622

Ping ciągle rośnie...

@DeloInformuj dalej jak działa i czy coś się udało przez dłubanie poprawić 🙂


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8359
  • 64

Ping ciągle rośnie...

@Delo DNSami nic nie zmienisz, MTU możesz bardziej popsuć. FIFA to niestety częsty problem na naszym forum https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Problem-z-opóźnieniami-na-światłowodzie/m-p/384645 Taki mamy klimat.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Ping ciągle rośnie...

Ja rozumiem, że różne rzeczy mogą się dziać w rozgrywce online, ale tak jak wspominałem wcześniej, ponad rok wszystko działało dobrze i stabilnie i bez żadnej mojej ingerencji w ustawienia wszystko nagle się posypało. Irytuje mnie to strasznie, bo zmieniałem internet na światłowód, żeby było lepiej, a jest gorzej... Jeszcze żebym znał przyczynę, to można by coś działać, a tak to chyba trzeba wymienić wszystko i liczyć, że to pomoże...Gorzej, jak i to nic nie da, a umowa jeszcze przez prawie 2 lata.

 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8359
  • 64

Ping ciągle rośnie...

@Delo Nie wiem co Ci mogę poradzić. Na infolinii zapewne usłyszysz, że ping nie jest gwarantowany. Internet działa? Działa. A to, że było lepiej nie ma większego znaczenia, przepustowość jest zgodna z umową. Może podpięto więcej osób w Twojej okolicy?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53544
  • 622

Ping ciągle rośnie...

@Delo  podpowiedź..podłącz się po kablu na testy...to punkt obowiązkowy na początku analizy