Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 153
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Mogę zapłacić i żeby to przesunął za ścianę do pokoju, ale czy z tych 2 kabelków się ulepi gniazdko? i czy gniazdko da jakieś wiarodajne efekty? Przy tym co jest teraz, router synchronizował się na 19,07Mb/s przy umowie Max 20. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Woda plus elektryka to proszenie się o kłopoty... Ale masz rację, te dwa kabelki wychodzące ze ściany to największa zagadka. Jeśli jej ci się nie uda rozwikłać to reszta jest mniej ważna.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 153
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Dziękuję Wam wszystkim jeszcze raz za chęć pomocy, zostaje mi się przemęczyć i ostatecznie wziąć to max 10Mb/s, ze względu na stan tego co tutaj widać.... Przemęczę się 2 lata i może w tym czasie powiększy się stan tego 5G w moim regionie 😕 Pomijając pingi, chyba będzie i tak stabilniej w zimie niż na tej radiówce którą miałem. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 153
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Doszedłem do wniosku, że zamiast gniazda, monter zrobił sobie prowizoryczne gniazdko ze splittera vdsl, albo inaczej, przedłużacz 🙄 Pociągnął od tego splitera kablem cat 5e (11metrów) bo prosiłem, żeby więcej dał kabla, linię prosto do drugiego splitera i tak łączyłem się z modemem/routerem z tego splitera vdsl

 

Teraz jak będzie mi zakładał, to poproszę, żeby nie dawał tak długiego kabla, wystarczy około 8metrów i żeby nie dawał już drugiego splitera przy kompie/biurku/modemie, tylko zakończył to rj11? końcówką, która bezpośrednio wpina się pod router DSL. 

 

Ciekawe, czemu dawał drugi spliter przy kompie i dodatkowo tak jakby znów rozdzielał blisko routera ten kabel przez ten splitter 😕 

 

 


untitled.PNG


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53389
  • 620

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak  zamontuj gniazdo RJ11. Zaciskana wtyczka na żyłach miedzianych czasem płata psikusy. Kabel też daj odpowiedniej jakości że skresltem i przeplotem żył.

Niedopatrzenia się później mszczą, a ich dumą to kłopoty 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 153
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Czyli możliwe, że drugi spliter vdsl potraktował jako gniazdo, żeby tych żył z kabla nie wciskać do RJ11 i żeby nie było problemów z łącznością?

 

Nie wiem co miałeś na myśli, zamontuj gniazdo RJ11? 

Czyli ostatecznie lepiej mieć tak jak to zrobił ten monter? puścić kabel ze splittera (prowizorycznego gniazdka, rozdzielacza) do drugiego splittera, czy z tego pierwszego splitera, kablem 8m zakończyć wtyczką rj11? i bezpośrednio do routera? 

 

Kabel pewnie będę miał taki sam jak wcześniej mi założyli, podsyłam zdjęcie:

 

 


cat5.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53389
  • 620

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak  ten komplet podłącz pod żył w kuchni, a splitter ma już gniazdo. Lub sam kabel do normalnego gniazda na końcu przy modemie 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 153
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Okej, czyli będzie mała modyfikacja, tak jak zaradziłeś, jak najkrótszy kabel, bo to ciągle linia puszczona kablem kat5e (skrócę go jak najbardziej się uda) od splittera do routera i końcówkę zarobię wtyczką rj11 bez wciskania go w drugi splitter i wcisnę do routera.

Na oko jest to 8metrów od gniazdka tym kablem, taka modyfikacja poprawi coś? Wcześniej był kabel ponad 11metrów i drugi spliter

 

 

Jeszcze drugi sposób rozkminiłem, a jakby tak tylko do tego splittera przy oknie w kuchni wczepić te dwa kabelki, a z prawej strony od tego splitera tak gdzie napis modem, wczepić długi kabel ethernet 8m i przeciągnąć go do modemu, zamiast ciągnąć całą linię przez pokój? 

Zamiast ciągnąć całą linię kablem kat 5e to pociągnąć z tego splitera 8-9m kabla ethernet? czy to będzie lepsze? 

 

Ostatecznie, czy to 8metrów tego kabla telefonicznego tak mocno wpłynie na jakość sieci? patrząc, że za moim domem to kilometr od centrali? Myślę jeszcze o wywierceniu otworów na półkę i postawienie obok za ścianą routera i pociągnąć przedłużaczem zasilanie bo nie ma akurat tam gniazdka 😐 Wtedy do "gniazdka" byłoby kilka cm od routera, ale bym musiał kombinować z zasilaczem do routera, przerabiać kable bo za krótkie. Ostatecznie router by stał te kilka cm od tych 2 kabelków w kuchni i kablem telefonicznym lub skrętką kat 5e by to było 30-40cm od spliter-router

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53389
  • 620

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak  dowiesz się w czasie instalacji. Monter może zapiąć modem na końcu przewodów i po dołączeniu przedłużenia 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1652
  • 8178
  • 64

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak Nie mógłbyś umieścić gniazda telefonicznego i routera od razu po przejściu do pokoju? Przewód w pokoju zamienić na skrętkę czteroparową (ten co masz ma dwie pary) i zakończyć gniazdami w pobliżu routera i komputera. Skrócisz linię o kilkanaście metrów doliczając do istniejącego przewodu jeszcze ten od gniazda w pokoju do modemu. Pytanie ile jeszcze metrów masz zawinięte na zapas?