Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8418
  • 64

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak Kiedy wprowadzano 5G dużo mówiło się, że dzięki tej technologi możliwe będzie osiągniecie nie tylko wysokich prędkości ale i niskich opóźnień.
https://www.ericsson.com/en/blog/2022/8/who-cares-about-latency-in-5g

https://www.reply.com/en/telco-and-media/low-latency-what-makes-5g-different


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Szkoda, że nie mam możliwości przetestować w 100% albo kogoś kto ma to pełne 5g 😕 Kumpel ma w t-mobile, wyciąga coś koło 200Mb/s, ale ja była zima, zła aura to praktycznie jedyne co mu zostawało, to oglądanie twitcha/yt i innych stron bo nie można było spokojnie pograć bez raptownych skoków pingu czy chwilowych gubionych pakietów. Miałem to samo na radiówce, dlatego chcę coś teraz po kablu i jedynie mogę ten adsl 😕 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak 

Jak kumpel ma TMobile i wyciąga 200mbps to nie ma prawdziwego 5G w paśmie C tylko LTE albo to "udawane 5G" w paśmie 2100Mhz, ewentualnie ma urzadzenie  ktore nie obsługuje nowego 5G czyli pasma N78, w nowym 5G prędkości dochodzą do 1gbps 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

A jak wygląda stabilizacja łącza? czy jest możliwość o jej poproszenie w razie problemów? Jakby mi kiedyś coś wywaliło, przeplot zwiększyło, albo byłyby problemy z pingiem, to takie coś jest ciężko (wyprosić)? 

Z doświadczenia wiem, że reset na centrali to przez telefon każdy chłopczyk na telefonie zrobi, ale taką stabilizację to musi monter przyjechać i poustawiać? wymusić? 

 

 

Czym się różni włączenie stabilizacji tak jak a początku umowy od resetu? Pamiętam, że kilkukrotnie jako jeszcze dzieciak dzwoniłem do Orange, wtedy jeszcze Neostrada i zawsze prosiłem o ten reset, ale nigdy nie wiedziałem w sumie o co proszę, pomimo, że lagi miałem w cs1.6/tibii 😅 Nie pamiętam czy to coś pomagało, ale nie wiedziałem o czymś takim jak przeplot wtedy i stabilizacja łącza

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak  restart czy reset zrobi infolinia..ba, nawet z przywracaniem ustawień routera..

Co do stabilizacji, sprawa trudniejsza. Odbywa się przez kilka dni po uruchomieniu usługi i dopasowuje profil usługi do jakości łącza. 

Jak już się skończy, każde uszkodzenie czy pogorszenie parametrów łączą powoduje zmianę profilu na stabilniejszy. Podobno nawet to i w drugą stronę działa, ale to tylko uczeni amerykańscy wiedzą.

Przeplotu na żądanie nie ustawisz..to już domena techników i to dobrych...

Poprzez kontakt z infolinią do ich obsługi mogą zarządzić to i owo, ale nie zawsze chcą i po drugiej stronie siedzi ktoś, kto to zrobi..

Reset modemu nie zmienia profilu portu na centrali...chyba, że wykreują port od nowa, to i stabilizację włącza na prośbę technika na zasadach jw 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Okej, większość rzeczy co napisałeś rozumiem i wiem co masz na myśli, ale głównie chodzi mi o uruchomienie stabilizacji w trakcie umowy. Czy jest możliwe włączenie takiego czegoś np. po pół roku posiadania internetu i jak to wygląda? to ustawia monter na zlecenie centrali i on przyjeżdża i włącza to w skrzynce? Czy bez powodu mogę prosić o takie coś? 

 

Druga sprawa, że przy kontakcie z orange, ciągle mi wciskają to VDSL max 80 albo max 20.... Jak mówię, że chcę max 10 bo zwiększa mi przeplot przy stabilizacji łącza przez każdorazowe zwiększenie synchronizacji na routerze to nie wiedzą o co mi chodzi... 

 

 

Jedna Pani mi nawet powiedziała, że jak weźmie Pan MAX 10 to może być prędkość nawet w okolicach 2-3 Mbps?? To jest normalne? Teraz miałem synchro na routerze 19Mb/s, nie wiem ile przy ściąganiu miałem, ale tutaj niby coś okolicę 21Mb/s jest i na dodatek wciskają mi VDSL 😕


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak Oj...jest dozwolony be uruchomienie stabilizacji na łączu. Robi to technik w porozumieniu z obsługą centrali .

Można to zrobić zdanie ( nie koniecznie musi być u Ciebie w domu) ale lepiej, żeby był, bo zweryfikuje skutek ..

Powid musi być. Reklamacja jest wystarczającym...

Szczerze, ja bym brał VDSL, bo reguły takie same, prędkość też zależy od linii i obsługa taka sama jak ADSL, a zakłócenia mniejsze...

Tak, potwierdzam, że ADSL może zapiąć się na 3Mb/sek i też jest to w widełkach prędkości umownej usługi, ale wtedy możesz rozwiązać umowę....


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Mam wielki dylemat, słuchaj miałem ADSL do 20Mb/s i na przykładzie League of Legends przy synchronizacji na routerze 16Mb/s miałem ping 44ms, jak mi zwiększali synchro to ping wzrastał...aż stanęło na 60ms... Boje się, że na VDSL moja centrala nie wyrobi i będę miał może to pełne 20Mb/s, ale będzie duży ping i utraty pakietów. Naczytałem się dużo na temat przesiadki z ADSL na VDSL na słabych liniach i z tego co się dowiedziałem, to często ludzie właśnie się skarżyli na większy ping po przesiadce z 10Mb/s. Jak na centrali mi mówią, że max to okolice 21Mb/s to jest sens brać tego VDSL? czy nie lepiej wziąć stabilne 10Mb/s (synchro 12 na routerze) i nie martwić się, że strony nie będą się otwierać? 

Pamiętam miałem kiedyś VDSL w innym mieszkaniu, wyciągałem coś koło 40Mb/s, ale EURO 2012 oglądałem w pubie, bo wszystko ścinało i nie dało się obejrzeć


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping


@Cwaniaknapisał(-a)

Mam wielki dylemat

...


No.

Niestety wybierasz między dżumą a cholerą.

Ile byś miał na tym kablu po VDSL to da się tylko eksperymentalnie ustalić. IMHO jeśli masz aDSL blisko maksimum możliwości technologii, to i na vDSL może być podobnie. Spodziewał bym się synchronizacji na poziomie 50Mbps down i 6Mbps up. Ale skoro wolisz 10Mbps down i poniżej 1Mbps up to Twoja wola. Stabilność połączenia będzie i tak zależała przede wszystkim od parametrów linii, a te będą się zapewne tylko pogarszać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

A widzisz, ja myślałem, że to jest tak, że jak na ADSL nie wyciągam nawet pełnego 20Mb/s to nie mam co liczyć i brać VDSL + mocniej przeciążona linia, gubione pakiety, większy przeplot i jakieś problemy. Tak mi jeden miglanc z pclaba napisał jak pytałem. Jak rozmawiałem kilka razy na infolinii to ciągle powtarzają to 21Mb/s..., ale jutro na spokojnie zadzwonię jeszcze raz i dopytam. 

 

Od poniedziałku chyba zacznę nalegać na VDSL. Najgorzej, jak ping będzie szybował jeszcze wyżej niż na MAX 20, wtedy będę w 100% pewny, że to przez zwiększone synchro względem starej linii i DLM sobie bierze kosztem przeplotu.