Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Chcę się jeszcze zapytać odnośnie światłowodu, czy jest jakaś techniczna możliwość podłączenia światła jak mam gniazdo w domu telefoniczne i miedź? Zapewne głupie pytanie, ale mam dystans do siebie i lepiej zapytać. Dodatowo, lokalny dostawca radiówki będzie na mojej ulicy niby podłączał światłowód, ale jedynie do domów jednorodzinnych... czy orange może jakoś nawiązać umowę z tym dostawcą i doprowadzić do mojego bloku? czy to tylko ich infrastruktura i nikt inny nie będzie miał do niej dostępu?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak  miedź  to miedź, a światłowód to światłowód i nie można ich łączyć w jedną sieć. Jak jest na mapie zasięgu brak dostępnego FTTH, to znaczy, że cały blok nie ma punktów dostępowych dla FTTH. Koniec dyskusji.

Jeśli ten operator nie ma umowy ramowej o udostępnianie swojej sieci dla usług Orange i punktów styku swojej sieci z szkieletową siecią Orange to nic nie zrobisz. 

Jaki to operator?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Przepraszam z góry, że tak późno odpowiadam. Co do operatora, to wyślę Tobie @agat13 na pw, nie ma sensu tutaj promować tej ....

 

________________
* Edytowałem wpis – moderator Michał


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Panowie, czy to normalne, że a startówce za 5zł z orange mam ping w lolu 57-60 router przez telefon, a na ADSL po kablu, miedzi do 20Mb/s miałem ten sam ping... Trochę biję się z myślami, czy brać jednak tą miedź czy nie pójść w jakiś LTE / 5G tak jak koledzy wcześniej pisali... Na orange miałem nawet z rana 105Mb/s... 

 

Dodam, że 95% internetu to gry a 5% to yt i jakieś transmisje na żywo

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8418
  • 64

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak Musiałbyś dłużej potestować aby zebrać więcej danych. Nie wiemy w jakich godzinach grasz a to zwykle robi różnicę. Dobry router i podłączenie do komputera za pomocą przewodu sieciowego też powinno poprawić wyniki. O jakiej ofercie/abonamencie myślałeś docelowo przy wyborze LTE/5G?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Boję się cokolwiek tutaj innego napisać niż Orange tak naprawdę... jak napisałem firmę na N na łączach BSA to z automatu usuneli mi posta... Miałem N do 20Mb/s więc Orange bo N już nie świadczy LLU, ale faktura od N i ping rósł, na początku był spoko, ale z czasem po 10 dniach czym więcej Mb/s router synchronizował, tym większy ping. Dlatego chcę teraz wziąć do 10Mb/s i sprawdzić bo pingi miałem na początku spoko przy synchro 16Mb/s, przy 10Mb/s też nie powinien DLM zareagować tak?  Chyba, że to inna centrala jakaś, i będzie to samo... i z 17-19Mb/s będę miał 10 😕 

 

Naczytałem się dużo odnośnie synchro i tego, że jak linia wyciąga więcej to próbuję ugrać to względem pingu i zwiększa przeplot przy gorszych warunkach. 

 

Docelowo strzelam, że siądzie chyba jednak ta Neostrada / orange bo wiem, że miałem męczarnię w zimie z ziomkiem który ma t-mobile a ja radiówkę. Miałem  do warszawy ping 7-10ms, on 20ms ale ciągle przycinało, nie było płynności i były gubione pakiety. W 2014r miałem styczność z VDSL do 80Mb/.s jak przechodziłem na N do 20Mb/s więc wiem, że może być tragedia przy większych prędkościach, ale jak wezmę do 10Mb/s to może nie będzie tak źle?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak 

Jesteś w zasięgu 5G czy LTE, jeśli 5G to możesz śmiało próbować, różnica wyczuwalna w działaniu 😉

ale żeby była jasność, piszę o prawdziwym 5G czyli tzw. C band (3500Mhz) a nie tym świadczonym na 2100Mhz, musisz sprawdzić na stronie Orange z zasięgiem

https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

wybierasz „5G do prędkości 1050 Mb/s „


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 154
  • 547
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Jak testowanie prawdziwego 5G (w Orange & innych)? Czy jednak przy kablu zostajesz?

Jeśli spr 5G to daj znać na czym zestawiasz (literka, częstotliwość/lub "prawdziwe" 5G, typ karty, koma/router/adapt) I jak poszło (wrażenia z grania głównie).

@Cwaniak a na stałce próbowałeś grać ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Raczej przy kablu, miedzi zostanę, dobrze jakby ktoś się wypowiedział jak mu działa adsl/vdsl w cs2 i czy ma gubienie pakietów. Przetestowałem jak na razie tylko radiówkę lokalną i przez chwilę teraz korzystam z orange na kartę. Ping okolice 30-40ms warszawa, ale nie jest to tak płynne czasami jakby się chciało mieć. Są momenty, że wyskakuje na czerwono packet loss i przez to właśnie nie jestem zwolennikiem LTE/5G

 

 

@pawel__b

Niestety, nie mam (zasmarowanego) prawdziwego 5g w moim rejonie 😕 Dzięki, że podesłałeś tą stronkę

Czyli nie ma sensu bawić się na chwilę obecną w 5g i czekać, aż coś się zmieni z zasięgiem?  Czy to takie pełne do 1050Mb/s wpływa na jakość, ping i stabilność względem zwykłego 5g? czy to tylko przyczynia się do wyższych prędkości?


cs22.png

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak 

Powiem tak, możesz poczekać aż obejmą Ciebie zasięgiem 5G tego do prędkości 1050mbps

To już jest prawdziwe 5G w porównaniu z wcześniejszym 5G do prędkości 370mbps ponieważ to nowe 5G ma cale pasmo zarezerwowane pod usługę 5G a nie jak w przypadku usługi do 370mbps gdzie wykorzystywany jest tzw. DSS czyli współdzielone pasmo 5G z LTE, poza tym w paśmie 3500Mhz (C-Band) pracuje dużo mniej urządzeń, są wyczuwalnie mniejsze opóźnienia