Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 151
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Witam, chciałbym się zapytać jak wygląda sytuacja z pingiem na miedziaku w prędkości do 10mb/s w Orange w moim przypadku.

Byłem posiadaczem przez 14 dni internetu BSA 20mb/s konkurencji na literę N i zrezygnowałem. 

Przy stabilizacji łącza miałem na początku ping do wp 22ms, w League of legends 46ms, jednak z czasem zwiększyli mi prędkość do 19mb/s i ping już był o wiele wyższy, nawet 60ms w league of legends. Czy jak wezmę niższą prędkość to jest szansa, że ping będzie taki jak na początku stabilizacji, albo niższy nawet? Nie zależy mi na prędkości, głównie ping. Czy jest możliwość załączenia na Orange trybu interleaved / przeplotu na 1/1? Czy stosuje się jeszcze w Orange/Neostradzie blokadę sztywno na prędkość, np 6Mb/s i załącza tryb fast, interleaved 1/1? 

109 ODPOW. 109

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak  kiedyś był taki temat i na infolinii trafił się ktoś, kto spowodowane wprowadzenie tej opcji.

Normalnie się nie doprosisz...bo to wariant nie każdemu znany.

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Problem-z-internetem-neostrada/m-p/274361


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 151
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

A jak wygląda sytuacja z prędkością? Czy przy niższych przepustowościach ten przeplot / ping jest niższy ze względu na niższe obciążenie łącza? Nie wiem jak tutaj wygląda stan tej miedzi, do centrali pewnie ponad kilometr mam, ale w routerze mi zwiększyło po stabilizacji do 19mb/s? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak  przeplot ma sens wtedy, kiedy łącze ma idealne parametry i jest zapięte na maxa, czyli np 24Mb/sek bez błędów 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 151
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Czyli czy będzie to umowa do 10Mb/s czy do 20Mb/s to przeplot i tak mi się zwiększy po stabilizacji i ping będzie taki sam? Jak mam mieć 10Mb/s a 19Mb/s to raczej wolę tę drugą opcję 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak  tak, byle linia była "czysta "...

Przeplot zawsze odbywa się kosztem jakości usługi. Dlatego im linia lepsza, tym bezpieczniej dla stabilizacji 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 151
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Nie wiem do czego było stwierdzenie "tak"?  Bo teraz nie wiem, czy prędkość w moim przypadku nic by nie zmieniła? Czy jak wezmę do 10Mb to linia będzie mniej obciążona i lepsza stabilizacja? przez co przeplot nie będzie się już tak zwiekszał jak na 20Mb (19)? Mam jeszcze opcje VDSL 80 na Orange, ale patrząc na stan tego co wyciągam na max 20, to będzie masa problemów... Jak byś brał neo pod ping i stabilność to co byś wybrał? Stale 10/1 bo pewnie tyle będę miał, skoro na max 20 mialem 19, czy max 20/80?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak Tak tyczyło ping-u. Obciążenie nie ma znaczenia, wiadomo jednak, że dla wyższych opcji jakość łącza musi być lepsza. Dla Neo 10Mb/sek parametry mogą być ok, ale już zwiększenie opcji może powodować (np według tłumienia, czy SNR) przydzielenie niższego profilu usługi, przez co mniejszą prędkość. 

Tu bym się zastanawiał nad VDSL-em (zależy znów od linii- głównie tłumienia, bo długość łącza to max 1,4km i max tłumienie to 17dB i wtedy usługa się zapnie na około 25Mb/sek z większym uploadem niż ADSL10 czy 20).

Jeśli masz krótkie łącze, to VDSL będzie lepszy, bo to inne częstotliwości pracy usługi, i mniejsza wrażliwość na zakłócenia. 

Dyskusja nieco akademicka, ale linię zweryfikujesz na Mapa zasięgu Orange | Orange Polska


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 151
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Z doświadczenia wiem, że z każdym dniem po zwiększeniu mojej prędkości leciał zapewne przeplot i zwiększenie pingu... Na początku miałem 15,5Mb/sek ping 22ms do wp.pl, przez kolejne 4 dni zwiększyli mi prędkość do 17-18Mb/s i już ping miałem 28-33ms, ostatecznie już któregoś ranka wstaję, patrzę 19,06Mb/sek i ping do wp 40ms...

 

Może ktoś jeszcze się wypowiedzieć jak to wygląda? Czy internet max 10Mb/s to oddzielna jakaś centrala niż 20Mb/s? i mogę mieć mniej niż 10Mb/s? Czy jest opcja, żeby wziąć znów max 20Mb/s i poprosić o zmniejszenie prędkości do stałego 10/1? i ustawienia na sztywno przeplotu? ostatecznie ustawienie 32/8? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak Każde nowe łącze przechodzi dwutygodniowy proces stabilizacji, kiedy zmieniając profile prędkości dostosowuje się usługę do jakości i możliwości linii. 

Obie prędkości pochodzą z tego samego źródła (karty ADSL na centrali). Nie ma prędkości ustawianych na sztywno.

32/8 możesz uzyskać tylko na specyficznych kartach VDSL na centrali. Ustawienie przeplotu jest trudne i nie zawsze możliwe ...A jeśli, to nie na zawsze