Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orange 

Pytanie czy chcesz dalej się zastanawiać czy chcesz jednak pogłębić swoją wiedzę przez przetestowanie rozwiązania z którego korzystają też gracze z Orange 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Nigdzie nie napisałem, że nie sprawdzałem WTFast. Sprawdzałem też NordVPN, ExpressVPN. Było albo tak samo, albo gorzej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orange 

To słabe porównanie WTFast z NordVPN i ExpressVPN.

może zacznij w takim razie od wymiany kabelka ethernet 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Raczej odpuszczę sobie wymianę kabla, a zamiast tego po prostu poszukam miejsca, gdzie gdy wejdę na klatkę, to nie zobaczę skrzynek Orange.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orange 

Odnoszę nieodparte wrażenie że nie szukasz rozwiązania czy też przyczyny problemów ale potwierdzenia swojej tezy że Orange to pomyłka dla gracza 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Na szczęście to tylko twoje wrażenie. Nieważne co byś mi doradził, to na 99% już to przerabiałem/sprawdzałem, bo to nie jest problem, który trwa miesiąc, a lata.

 

Nie trzeba tu nic potwierdzać, każdy szanujący się gracz weźmie cokolwiek innego niż Orange. Ja tu jestem m.in. dlatego, by przekonać do swojej tezy, że ten status powinien zostać utrzymany, dopóki coś nie ruszy i zrobią ukłonu w stronę milionowej społeczności graczy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


@monopol_orangenapisał(-a)

...

Nie trzeba tu nic potwierdzać

...


Skoro tak to ujmujesz, to po co zawracasz głowę?

Że niby chcesz odstraszyć klientów? To podpada pod klasyczne trollowanie.

Zabierałem tu głos tylko dlatego, że problem mnie zainteresował, i liczyłem na jakieś konkrety. A dowiedziałem się tyle że "wszystko co się da" sprawdziłeś i tak naprawdę nie szukasz rozwiązania problemu, tylko chcesz sobie ponarzekać. Twoja wola. IMHO masz niesprawne okablowanie u siebie i stąd problemy z graniem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Ja ci zawracam głowę? A czy ktoś cię zmuszał do odpowiadania w MOIM poście? Napisz jeszcze, że jestem z konkurencji, a dokładniej z UPC (czyli już Play).

 

Chcę uświadomić potencjalnych klientów, że nie warto iść w Orange i wynika to nie tylko z moich doświadczeń, ale i osób z którymi grałem i gram. Uwierz, że bardzo chciałbym, by to była wina tylko kabla, ale nie jest. Nie jest to wina karty sieciowej, nie jest to wina ustawień po mojej stronie, nie jest to wina długości kabla, nie jest to uszkodzony kabel, nie jest to wlączony VSync i tak dalej, mogę wymieniać bez końca. Nie wiesz ile pieniędzy już wydałem, by spróbować się z tym uporać, ale wszystko i tak sprowadza się do połączenia internetowego, bo co może sprawiać, że gra cały czas koryguje mi pozycje przeciwników, przez co przeskakują mi z lewa do prawa albo prawa do lewa z nienaturalną prędkością? Przecież wiem, jak CS:GO albo CS2 powinien działać po tylu tysiącach godzin i grania w różnych miejscach. Proszę też nie poruszać tematu lag compensation i innych, bo grając na przeciwników z tym samym pingiem lub podobnym, tej kompensacji jest tak mało, że można ją pominąć.

 

Nie sprawdziłem wszystkiego co się da, a na pewno wszystko, co mogłoby mi zostać tu podpowiedziane.  Z całą pewnością wykluczam fakt, że problem leży po mojej stronie, bo to nie jest normalne, że problem występuje na dwóch różnych komputerach. Nawet w kafejce internetowej, w której wlaściciele podpisali umowę z Orange miałem odczucie bycia "w tyle" względem akcji na serwerze. Gdy gram na mapach treningowych offline, to wszystko wygląda w porządku, rozrzut kul jest dużo łatwiejszy do opanowania, a online ten rozrzut jest nie do wyczucia. Nawet tracery naboi pojawiają się z opóźnieniem i nie są zsynchronizowane z moimi strzałami. Kolejność w której dokonuję zabójstwa wygląda tak: strzał -> animacja ginięcia -> trafienie, zamiast strzał -> trafienie -> animacja ginięcia. Wstawiam dowód, bo przecież trolluję:

 

Zrzut ekranu 2024-02-07 100229.pngZrzut ekranu 2024-02-07 1002451.png

Jest to niezależne od mojego pingu.

 

Czy potrzebujesz jeszcze jakichś wyjaśnień? Bo ja potrzebuję wyjaśnień od specjalistów od sieci, którzy wyjaśniliby mi, dlaczego mój ping odczuwalny jest dużo większy, niż wskazywałaby na to gra. Jest on większy do tego stopnia, że mogę zapomnieć o rozgrywce na wyższym poziomie, gdzie liczy się czas reakcji i celność. Granie na Orange można porównać do jazdy polonezem w formule 1 - dojedziesz, ale na pewno nie pierwszy.

 

Moje strzały to:

- kolejkowanie ruchu, by im się sieć nie zapchała,

- niski priorytet pakietów UDP,

- jakiś agresywny network traffic management

no ale to tylko domysły.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orange 

jeżeli na Orange z WTFast obserwujesz te same problemy to nie pozostaje Ci nic innego jak zmienić operatora, być może na porcie GPON do którego jesteś podłączony jest zbyt wielu użytkowników albo są użytkownicy którzy potrafią mocno obciążyć połączenie, pamiętaj że na pojedynczym porcie GPON o prędkości 2.5gbps poprzez splitter światłowodowy jest podłączonych od kilkunastu do kilkudziesięciu użytkowników z którymi współdzielisz połączenie, tak to działa w usłudze światłowodowej FTTH


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Dokładnie tak jest, dlatego ewidentnie czuje różnicę, gdy użytkownicy wracają ze szkół i z pracy, a gdy w nich są. To jest bardzo łatwo zauważalne, bo około godzin południowych gra była możliwa, ale teraz o godzinie 20:00 jest to po prostu koszmar.

 

20240208200203_1.jpg20240208200205_1.jpg

To tyle, jeżeli chodzi o stabilność połączenia. Miliardowa korporacja nie jest w stanie poradzić sobie z ruchem w sieci w taki sposób, by zapewnić wysoką jakość usług i całkowicie zapomina o osobach grających w gry. Nic dziwnego, że w Polsce jest tylu graczy, a scena CS2 praktycznie leży i kwiczy. Byłbym gotowy płacić nawet 300 zł za internet, jeżeli zaoferowano by mi łącze premium (co jest normalną praktyką na zachodzie i wielu profesjonalnych graczy z tego korzysta), które działałoby niezależnie i niezmiennie od tego, czy ktoś na olx szuka meblościanki na opał albo ogląda Netflixa w 8K.

 

PS. Samo to jak wolno wczytuje się to forum, to już antyreklama Orange sama w sobie.