Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Cześć wszystkim,

 

Niestety od lat prześladuje mnie internet od Orange i nie zawsze mam możliwość podpisania umowy z innym dostawcą. Dlaczego Orange olewa graczy w Polsce? Gra na tym internecie na "competitive level" jest absolutnie niemożliwa!!!

 

Popatrzcie na net_graph w CS2 https://streamable.com/doadja (połączenie przez kabel). Mając coś takiego, nie da się rywalizować nawet na średnim poziomie. Ile jeszcze lat musi upłynąć, by Orange zaoferowało graczom coś, czego nie będzie można się powstydzić? Dlaczego Orange nie rozbuduje swojej oferty o łącze z priorytetem pakietów, stabilnymi pingami i dobrymi trasami? To co mam obecnie, nie widziałem nawet grając na Starlinku, co jest już jakimś absurdem.

 

Czy jest tu ktoś kompetentny, z kim można rozwiązać problem z internetem w moim bloku? Chciałbym w końcu pograć w grę.

 

Pozdrawiam.

156 ODPOW. 156

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12981
  • 53299
  • 619

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@  tu nie...z nikim nie rozwiążesz tego problemu. 

Możesz zrobić zaś testy pokazując trace i IP serwera na którym grsz. Tam będzie widać gdzie giną pakiety ( i wcale to nie musi być węzeł Orange)

Żeby było ciekawiej to ma znaczenie w jakim regionie kraju mieszkasz..


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@agat13 to samo jest na każdym serwerze, więc podawanie IP nie ma większego znaczenia. Wstawię jednak wyniki WinMTR do serwera faceit, gdzie ewidentnie widać, że skoki pingu zaczynają się od Wrocławia

Zrzut ekranu 2024-02-03 211649.png


________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

faktycznie, nie wygląda to u Ciebie najlepiej. u mnie szału jakiegoś nie ma, ale jest lepiej niż na tym co pokazałeś. Z własnego doświadczenia wiem, że Orange i tak jest o niebo lepsze niż upc. Jaki masz dokładnie internet? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Problem odrobinę się zmniejsza w zależności od pory dnia i natężenia ruchu w internecie. Jest to po prostu znak, że Orange nie rozwija odpowiednio swojej infrastruktury, by zapanować nad dużą liczbą abonentów. Liczy się tylko szyld z ofertą 1 Gbps w promocyjnej cenie. Moi koledzy grają na UPC i na swoim ekranie widzę różnicę w tym, jak siadają im strzały. Oczywiście coś tam ostatnio narzekali odkąd UPC został przejęty przez Play, akurat mnie to nie dziwi, bo innego rezultatu bym się nie spodziewał.

 

Mam światłowód Orange 300 Mbps z funboxem.

 

Czekam na jakąś reakcje ze strony Orange, jeżeli traktują poważnie swoich klientów.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Cześć @monopol_orange 

Jeśli posiadasz Orange Światłowód i masz problemy z pingiem w grze CS:GO to spróbuj  na stronie Funboxa 192.168.1.1 usunąć z loginu końcówkę /ipv6 i zaznacz także wymuszenie ipv4. Może to poprawi jakość pingu w grze i granie w tą grę będzie stabilniejsze

Zerknij jeszcze do tego wątku, który jest na forum NO też dotyczyło CS GO i skokami pingów Problemy ze skokami pingu CS GO https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Problemy-ze-skokami-pingu-CS-GO/m-p/306009

Daj znać czy pomogło

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Cześć @Pablo5 

 

Zrobiłem to już wcześniej i niestety nie pomogło, jednak dzięki za próbę pomocy.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orangejeśli to już zrobiłeś i nic to nie dało. Zerknij jeszcze do innych wątków które są na forum NO dotyczące CS GO i pingów w tym linku https://nasz.orange.pl/t5/forums/searchpage/tab/message?q=CS%20GO%20PING&noSynonym=false&collapse_di...

Może coś Ci pomogą

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Tam są tematy z 2018 roku i dotyczące CS:GO głownie. Tu ewidentnie wina leży po stronie infrastruktury Orange, bo będąc w domu i grając na drugim końcu Polski na Orange, nie miałem problemów z aż tak niestabilnym pingiem i packet lossem.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Tylko w tym MTR co dałeś do serwera faceit nic nie widać niepokojącego w sieci Orange, tylko już poza siecią Orange w sieci Neustar, straty masz do bramy routera, które nie wpływają na dalsze pakiety w sieci Orange, dalsze straty pakietów masz w sieci Neustar, które na przedostatnim hopie już nie występują i dopiero sam serwer Faceit ma straty, więc tu wygląda na problem z serwerem faceita. Pospisuj parę IP serwerów Faceit i porób do nich MTR.