Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 NAT i Teredo


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Funbox 6 NAT i Teredo

Witam.

 

Już kolejny dzień siedzę i walczę z funboxem 6. Nie dość że Orange usunęło mi konto bez powodu (zmiana umowy na nowego właściciela) to jeszcze zmusili mnie do przesiadki z dobrze działającego Funbox 3.0. No i jak zwykle jak Orange coś zmienia to zawsze są problemy no i tym razem to samo czyli nie da się odblokować NAT i Teredo w Funbox 6.

 

Stary Funbox 3.0 - Teredo zablokowany, NAT umiarkowany.

 

Nowy Funbox 6 - Teredo zablokowany, NAT zablokowany.

 

Nic nie blokuje pod Windows 10 (bo co by miało blokować skoro na FunBox 3.0 działało) , wymagane porty otwarte, filtracja w Funboxie 6 domyślna Średnia. DMZ wolę nie aktywować dla komputera.

 

Naprawdę znów muszę dzwonić na płatną infolinię jak orange coś spartoli ? czy ktoś poratuje ?

 

 

Pozdrawiam.

 

___________

* Wpis poddany edycji - moderator Bartłomiej

48 ODPOW. 48
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 NAT i Teredo

@R84MK  NAT całkowicie nie odblokujesz, ba część portów w FunBox6 jest ze względów bezpieczeństwa zablokowana, jak działa coś nie tak, to pozostaje kontakt z Orange, mogą zdalnie resztę niedostępnych w Panelu Administratora portów odblokować, tu niestety nie otrzymasz większego wsparcia, bo to forum użytkowników, nie pracowników Orange 😉

Jeszcze dodam, FunBox6 to nowy router Orange, ma jeszcze w oprogramowaniu sporo do naprawy, jak masz jakieś zrzuty z błędów z jego użytkowania, to wrzuć na Forum, sekcja techniczna tu czyta posty, to uwzględnią w kolejnych poprawkach/ aktualizacjach.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Funbox 6 NAT i Teredo

@R84MK 

Najtaniej to kontakt z BOK w godzinach pracy przez chat po zalogowaniu na MO. Jeśli BOK ci nie pomoże, to NO tym bardziej nie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Funbox 6 NAT i Teredo


@R84MKnapisał(-a)
... nie da się odblokować NAT i Teredo w Funbox 6.

 

Stary Funbox 3.0 - Teredo zablokowany, NAT umiarkowany.

 

Nowy Funbox 6 - Teredo zablokowany, NAT zablokowany.

...

 

czy ktoś poratuje ?

 


 

Może gdybyś napisał bardziej konkretnie co Ci nie chce działać, to ktoś chociaż potwierdziłby u siebie czy ma tak samo. Skuteczność zestawiania tuneli IPv6 przez IPv4 ("Teredo") może zależeć od kontekstu w jakim jesteś do sieci operatora włączony. Na pewno jeśli jakieś próby bardziej "bezpośredniej" obsługi IPv6 Twój FB6 podejmuje, to to może przeszkadzać.

Nie do końca jest jasne co masz na myśli pisząc "Teredo zablokowany"; u mnie na FB3 i W10 zakładka "granie - operacje sieciowe Xbox" pokazuje coś takiego:

j131_0-1646405347137.png

Czyli jakby nic nie jest "zablokowane", a jestem za podwójnym NAT... Nie twierdzę że konfigurujesz coś źle, ale jeśli zwracasz się o pomoc to IMHO powinieneś trochę bardziej szczegółowo opisać problem.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Funbox 6 NAT i Teredo

Nie działa multiplayer w Forza Horizon 3, Forza Horizon 4 i Forza Motosport 7. Bo Funbox 6 blokuje NAT i Teredo.

 

Na Funbox 3 było tak jak u ciebie j131:

 

j131_0-1646405347137.png

 

Natomiast na Funbox 6:

 

xbxo.jpg

 

Próbowałem już różnych ustawień Funboxa 6 i ciągle nie ma połączenia z serwerami Xbox Live. Oczywiście pomoc techniczna orange na infolinii twierdzi że oni niczego nie blokują i że to na pewno wina Microsoftu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Funbox 6 NAT i Teredo

@R84MK 

OK, teraz lepiej rozumiem Twój problem.

Czy ktoś z szanownych kolegów mających FB6 może sprawdzić tę zakładkę? Też tak macie?

Co do samego protokółu, to tunel zestawiany jest przy pomocy transmisji UDP, zwykle na porcie 3544. W sumie to nawet otwieranie portów na FB nie powinno być potrzebne (ja nie mam ani UPnP ani żadnych otwartych portów), bo przecież tunel zestawia się nie "z rutera" tylko "poprzez" ruter.

Faktycznie wygląda tak, jakby połączenie z serwerem było u Ciebie blokowane. Próbowałeś sugestii Microsoftu w kwestii "naprawy" problemu? Może coś nie tak jest z DNS? FB robi też za serwer DHCP więc i o ustawieniach serwera DNS decyduje, ale to można zmienić ręcznie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Funbox 6 NAT i Teredo

Ewidentnie FB6 jest zwalony bo nawet są problemy z synchronizacją danych na Wi-Fi WPA3 po między Androidem 10 a dyskiem google. tzn przerywa przesyłanie plików bez żadnego komunikatu czego nie było na FB3.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Funbox 6 NAT i Teredo

@R84MK 

Między Androidem 10 a dyskiem google jest znacznie więcej urządzeń niż tylko FB6, a internet ma strukturę bardzo dynamiczną.

Twoje wnioskowanie jest, niestety, oparte na bardzo zawodnej metodzie badawczej.

Jeśli jesteś przekonany, że usługa jest świadczona niezgodnie z umową, to wykonaj testy certyfikowane i ewentualnie reklamuj.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Funbox 6 NAT i Teredo

j131 niestety te cuda (Xbox Live i Wi-Fi) zaczęły się dziać po zmianie z FB3 na FB6. Może FB6 jest wadliwy ?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 NAT i Teredo

@R84MK  to może najpierw spróbuj wymiany FB 6, a później "wieszaj na nim psy" 😉. Co prawda nie gram w gry więc nie używam konsol (w tym temacie nic nie napiszę) ale wszystko inne poza drobnymi mankamentami opisywanymi na forum na temat FB 6 u mnie działa (też się przesiadłem z FB 3.0 na szóstkę 14 miesięcy temu i nie narzekam).