Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Coraz większe lagi - czy odblokowanie portów coś da i czy wymaga to kontaktu z Orange?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Coraz większe lagi - czy odblokowanie portów coś da i czy wymaga to kontaktu z Orange?


@mat20061napisał(-a)

...

kupiłem własny router - dokładnie taka sama sytuacja. Nie znam się na tym, chciałbym po prostu móc pograć.


OK, rozumiem i staram się pomóc. Obawiam się jednak że to się tak nie da: będziesz musiał podszkolić się nieco mocniej z zagadnień sieciowych, bez tego IMHO "po prostu pograć" się nie uda. Gry to dość specyficzna aktywność sieciowa, nie da się jej "zza podwójnej gardy" prowadzić, więc w razie problemów trochę więcej trzeba wiedzieć. Skoro masz swój ruter, to zapewne jest on do takich zastosowań lepszy niż FB, ale za to musisz sam wziąć odpowiedzialność za jego konfigurację. Jaki to model?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 79
  • 212
  • 0

Do odblokowania portów jest potrzebny kontakt z Orange?

A czy porty nie powinny być przekierowane, żeby funbox wiedział, do którego urządzenia idą pakiety?

Anonim

Nie dotyczy

Do odblokowania portów jest potrzebny kontakt z Orange?


@mat20061napisał(-a)

Problem jest następujący: zaczynam grę - wszystko działa, po upływie 15-20 minut pojawiają się coraz większe lagi, mimo że ping jest bardzo stabilny. Jeśli zrobię przerwę na ok. 20 minut, wszystko wraca do normy, ale po paru minutach znowu zaczyna lagować. Dzieje się to zarówno na komputerze, jak i PS4. Zamówiłem ONT i kupiłem własny router - dokładnie taka sama sytuacja. Nie znam się na tym, chciałbym po prostu móc pograć.


Napiszę krótko, gracze atakują ci IP, byś nie pograł, zgłoś to do administratora serwera, otwieranie portów czy grzebanie w konfiguracji routera tego nie naprawi, jak internet normalnie działa, to nie wina łącza i konfiguracji, przestał bym grać w tą grę i tyle, ale to twój net i ty decydujesz, lekarstwa na młodocianych Hakerów nie ma 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 79
  • 212
  • 0

Do odblokowania portów jest potrzebny kontakt z Orange?

Ale to się dzieje we wszystkich grach, w które gram. Trochę mało prawdopodobne, żeby to były ddosy.

Anonim

Nie dotyczy

Coraz większe lagi - czy odblokowanie portów coś da i czy wymaga to kontaktu z Orange?

@mat20061  to podepnij FunBox i zrobić diagnostykę w aplikacji Mój FunBox czy na infolinii MAX to zrobi i zgłosi 😎

Anonim

Nie dotyczy

Coraz większe lagi - czy odblokowanie portów coś da i czy wymaga to kontaktu z Orange?

@mat20061  czy ty masz aktywną zaporę na routerze, bo zgaduje że z powodu gier, wszystko wyłączyłeś 😎

Pokaż zrzuty z konfiguracji routera i jak dasz radę z gier, co do ataków, to każdy serwer prawie, gdzie gry online jest pełen małoletnich hakerów i trzeba 5o zgłaszać do adminów 😎


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Do odblokowania portów jest potrzebny kontakt z Orange?


@mat20061napisał(-a)

A czy porty nie powinny być przekierowane, żeby funbox wiedział, do którego urządzenia idą pakiety?


Nie.

Zapora rutera w ustawieniach domyślnych co prawda blokuje wszystkie nowe połączenia przychodzące, ale odpowiedzi na połączenia wychodzące (czyli te nawiązane z wnętrza sieci) są przepuszczane w obie strony. Co więcej, ruter pamięta skąd połączenie było nawiązywane i dokąd ma wysłać odpowiedź. Tak działa NAT. Nie wszystkim grom to wystarcza. Na przykład nie da się, przy takich ustawieniach, postawić serwera gry który sam z siebie z nikim nie próbuje się łączyć, czeka tylko na połączenia z zewnątrz. Żeby mógł się na jakieś połączenia doczekać, trzeba nie tylko przepuścić je na ruterze (czyli otworzyć nieco zaporę), ale także powiedzieć ruterowi dokąd ma te połączenia kierować w LAN. Tak mniej więcej działa to "otwieranie portów". Z wydajnością nie ma to nic wspólnego. Niektóre gry do pełnej funkcjonalności wymagają żeby czasem być takim serwerem, jednak najczęściej wystarcza włączenie na ruterze UPnP (w FB jest to domyślnie włączone), i ruter sam otworzy wymagane porty. Oczywiście mogą zdarzyć się konfiguracje wymagające bardziej egzotycznych ustawień, w tym ręcznego definiowania reguł, ale w takich wypadkach działa się w oparciu o konkretne instrukcje/rekomendacje danej gry/serwera.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 79
  • 212
  • 0

Do odblokowania portów jest potrzebny kontakt z Orange?

A u mnie pomimo włączonego uPnP tabela jest pusta, więc nawet nie wiem czy to działa poprawnie.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Do odblokowania portów jest potrzebny kontakt z Orange?

@mat20061 

Jeśli chcesz wiedzieć czy w danej grze jest potrzebne/wspierane UPnP na otwieranie portów to po prostu to wyłącz w modemie i sprawdź czy w działaniu gry coś się zmieni. Jeśli nie, to znaczy że nie używa i nie jest potrzebne otwieranie żadnych portów. Jeśli gra nie będzie chciała się łączyć z serwerem/innymi graczami to znaczy że otwieranie portów jest potrzebne i UPnP jest wspierane. Tabela z założenia powinna być dynamiczna więc niekoniecznie musisz coś tam widzieć.

Pomaga też czasem przeczytanie dokumentacji do gry.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 79
  • 212
  • 0

Coraz większe lagi - czy odblokowanie portów coś da i czy wymaga to kontaktu z Orange?

Ciekawe jest to, że kiedy wyłączam uPnP, gry działają trochę lepiej, nadal jednak nie tak, jak powinny. Na przykład gdy dołączam do jakiegoś lobby, laguje mnie przez ok. minutę, dopiero potem mogę grać normalnie. Tak jakby funbox nie wyrabiał.