Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Coraz większe lagi - czy odblokowanie portów coś da i czy wymaga to kontaktu z Orange?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 79
  • 212
  • 0

Coraz większe lagi - czy odblokowanie portów coś da i czy wymaga to kontaktu z Orange?

Czy żeby odblokować porty, muszę dzwonić do Orange?

 

__________________

*Post wydzielony z tematu "Porty - pytanie o otwieranie portów w celu poprawy gameplay" - moderator Wojciech.

60 ODPOW. 60

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Coraz większe lagi - czy odblokowanie portów coś da i czy wymaga to kontaktu z Orange?

@mat20061  tak, musisz skontaktować się z Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 79
  • 212
  • 0

Do odblokowania portów jest potrzebny kontakt z Orange?

Poważnie? Dlaczego?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Do odblokowania portów jest potrzebny kontakt z Orange?


@mat20061napisał(-a)

Poważnie? Dlaczego?


Ty nam powiedz. Znaczy się powiedz co chcesz odblokować i dlaczego. Na tak postawione pytanie padła wystarczająco dobra odpowiedź. Gdybyś napisał więcej, być może padłaby inna, może mniej zaskakująca dla Ciebie.

Poważnie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 79
  • 212
  • 0

Do odblokowania portów jest potrzebny kontakt z Orange?

W innym temacie przeczytałem, że pomimo odblokowania portów użytkownik musiał jeszcze dzwonić do Orange, bo "po ich stronie nadal były zablokowane". Trochę tego nie rozumiem, dlatego pytam.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Do odblokowania portów jest potrzebny kontakt z Orange?

@mat20061 

Każdy port może być zablokowany przed Twoim ruterem. To prawda. Czy tak jest w Twoim przypadku? Nie wiadomo. Ustal to może najpierw, nie ma sensu wyważać otwartych drzwi. Jeśli mimo ustawienia reguł na Twoim ruterze, nadal port jest zamknięty to sam nic z tym nie zrobisz.

Operator może też pogrzebać w konfiguracji Twojego rutera (jeśli jest od niego dzierżawiony), to scenariusz w którym prosisz o pomoc bo samodzielnie nie potrafisz zmienić konfiguracji.

W większości wypadków jednak samodzielne otwieranie portów wystarcza w zupełności. Powiem więcej, w większości przypadków żadne otwieranie portów nie jest potrzebne.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Do odblokowania portów jest potrzebny kontakt z Orange?


@mat20061napisał(-a)

W innym temacie przeczytałem, że pomimo odblokowania portów użytkownik musiał jeszcze dzwonić do Orange, bo "po ich stronie nadal były zablokowane". Trochę tego nie rozumiem, dlatego pytam.


wskaż, który to temat


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 79
  • 212
  • 0

Do odblokowania portów jest potrzebny kontakt z Orange?

Problem jest następujący: zaczynam grę - wszystko działa, po upływie 15-20 minut pojawiają się coraz większe lagi, mimo że ping jest bardzo stabilny. Jeśli zrobię przerwę na ok. 20 minut, wszystko wraca do normy, ale po paru minutach znowu zaczyna lagować. Dzieje się to zarówno na komputerze, jak i PS4. Zamówiłem ONT i kupiłem własny router - dokładnie taka sama sytuacja. Nie znam się na tym, chciałbym po prostu móc pograć.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Coraz większe lagi - czy odblokowanie portów coś da i czy wymaga to kontaktu z Orange?


@mat20061napisał(-a)

Zamówiłem ONT i kupiłem własny router


to może masz możliwość podejrzeć ruch? Nie atakują Cię DDOSem?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Do odblokowania portów jest potrzebny kontakt z Orange?

@mat20061 

Jeśli gra startuje i działa w miarę normalnie bez otwierania portów, to ich otwieranie na pewno niczego nie poprawi. Wręcz przeciwnie, jeśli w grę wchodzi DOS to otwarte porty mogą zaszkodzić.