Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?

Hej, więc chciałem zagrać z kolegami -oraz z ludźmi, którzy by dołączyli na serwer- w grę Codename CURE. Gra jest na bazie silnika Source itd. I prześledziłem dokładnie wiele poradników na steam oraz na internecie jak stworzyć własny serwer, który byłby publiczny. Zrobiłem już typowe rzeczy, jakie są wymagane, by ten serwer mieć:
-Mam SteamCMD

-Grę pobraną jako zwykłą aplikację oraz jako Dedicated Server
-Mam pliki Config.cfg oraz Run.bat

-W routerze w zakładce sieć NAT/PAT mam reguły Codename CURE jako TCP oraz UDP, z portem 27015 (taki port powinien być w przypadku gier valve)

I to praktycznie wszystko, co słyszałem w przypadku portforwardingu.

I mimo tego, że mam wszystko tak, jak powinno być, to serwer jest widoczny tylko dla osób korzystającej z mojej sieci. Upewniałem się sto razy, że jest sv_lan 0 (komenda, która powoduje, że serwer nie jest LAN, tylko bardziej publiczny) i dalej nic. Proszę, PROSZĘ bardzo o pomoc! Naprawdę chcę zrobić własny serwer, ale nie ważne co robię... Po prostu nie działa

 

 

 

___________________

*Temat przeniesiony z działu "Modemy i routery" - moderator Wojciech.

15 ODPOW. 15

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?

@Fifinia na jakiej sieci to zakładasz i jaki masz router?

Jak to na FunBox chcesz zrobić, to niestety tylko w LAN.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36256
  • 1366

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?

Czy masz internet mobilny? Jeśli tak, musisz kupić Orange VPN.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?

Czyli FunBox nie może portforwardować? Jak tak, to czy są jakieś alternatywy czy coś w tym stylu, które mogą służyć do robienia serwerów do gier source?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?

Alternatywa to wykupić serwer pod gry, cena to 100 zł wzwyż na miesiąc 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22160
  • 181

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?


@Fifinianapisał(-a)

...

-W routerze w zakładce sieć NAT/PAT mam reguły Codename CURE jako TCP oraz UDP, z portem 27015 (taki port powinien być w przypadku gier valve)

...

i dalej nic. Proszę, PROSZĘ bardzo o pomoc! Naprawdę chcę zrobić własny serwer, ale nie ważne co robię... Po prostu nie działa

 


Teoretycznie to może działać, operator nie blokuje tych portów (sprawdziłem na FB3, FTTH 300/50). Problemem jest to, że chcesz pomocy a nie pokazujesz konfiguracji ani nie opisujesz na czym polega problem. Wybacz ale "po prostu nie działa" niewiele mówi.

Pokaż jak wygląda zakładka PAT/NAT w Twoim FunBox.

Napisz jak sprawdzasz widoczność serwera spoza LAN. Czy próbowałeś robić test np. z canyouseeme.org? Jakiego IP użyłeś? Jaki był wynik?

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?

hgjv.PNGMoje NAT/PAT

Jedynie zamazałem nazwę komputera połowicznie, ale poza tym, tak to wygląda. Mam jeszcze do Counter Strike Source, ale to jest praktycznie takie same

 

 

 

 

Srcds pokazuje mi takie IP

cfjgtyjy.PNG

A natomiast canyouseeme.org pokazuje mi to

3.PNG

Natomiast jak sprawdzam, czy mój serwer jest poza LAN to chyba proste. W zakładce serwery (oraz innych) wyszukuje nazwę mojego serwera. 

 

Lista serwerówLista serwerówMój serwer (jest tylko w LAN, nigdzie indziej)Mój serwer (jest tylko w LAN, nigdzie indziej)Informacje o moim serwerzeInformacje o moim serwerze 

 

 

 

 

Zdjęcia z gry. Mój serwer nie pokazuje się na liście serwerów, jedynie jest widoczny w zakładce LAN.

Z mojej strony to wszystko, ale jeżeli coś jeszcze jest potrzebne, to napisz!


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8359
  • 64

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?

@Fifinia Spróbuj ustawić tylko jedną regułę wybierając typ portu TCP/UDP a nie dwie osobne.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22160
  • 181

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?

@Fifinia 

Oba protokoły można załatwić jedną regułką, tak jak sugeruje @Samotnick , ale nie wydaje mi się żeby to w tym był problem.

Na forach dedykowanych tej grze można znaleźć informacje, że przy pewnej konfiguracji serwer jest widoczny tylko lokalnie, nie wyświetla się w katalogach na STEAM ze względu na jakiś ich błąd. Może to w tym sęk? Nie pamiętam  dokładnie o co chodziło, ale mowa była o jakichś botach... Jeśli chcesz poszukam namiarów na to info.

Z drugiej strony niepokoi fakt że port nie odpowiada - nie jest jasne jakiej odpowiedzi oczekuje canyouseeme, ale chyba coś powinno od strony serwera się odezwać. Może jest w jakimś stanie "uśpienia", jak sugeruje konsola srcds? Ten raport z konsoli wygląda zresztą całkiem obiecująco: wygląda tak, jakby nie było żadnego problemu z komunikacją przez FB. Próbowałeś sprawdzić czy te reguły dla portów mają wpływ na to co się dzieje w konsoli srcds? To znaczy czy bez otwierania portów tekst z konsoli będzie inny?

No i ostatnia kwestia: to że serwer nie jest widoczny w katalogu jeszcze nie oznacza że nie da się grać. Nie znam tej gry, ale powinno jakoś dać się nawiązać połączenie (połączenie spoza Twojego LAN, z zewnątrz, np.od kolegi z którym chcesz grać) z Twoim serwerem podając jego zewnętrzny IP. Gdyby to zadziałało, to by znaczyło że chodzi tylko o problem z katalogiem STEAM, a nie z konfiguracją Twojego LAN i serwera w nim.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Codename CURE - Jak zrobić mój serwer PUBLICZNY?

Właśnie, problem w tym, że kiedy chcę utworzyć regułę TCP/UDP, to zawsze tworzą się dwie osobne, więc, nom 😕
Jeżeli serio to jakiś błąd z Steam, albo z botami, to lepiej się bliżej temu przyjrzeć. Mam też takie uczucie, że to przez to, że plik Config jest jako .txt a nie .cfg, ale nie ważne co robię, zawsze się zapisuje jako .txt, ale spróbuję coś z tym configiem pogrzebać. 
Lecz widzę, że zauważyłeś, że SteamCMD pisze coś o hibernacji, o uśpieniu. Gra ma wbudowanych graczy SI, i po wpisaniu komendy bot_quota (liczba od 1 do 5) do gry te boty dołączają. Lecz, jeżeli na serwerze są sami gracze SI albo nie ma nikogo, to serwer przechodzi w stan hibernacji,  wydaję mi się, żeby nie zużywać danych, internetu itd. Krótko mówiąc, stan hibernacji po prostu oznacza, że na serwerze nie ma graczy. Jakby co wiem to, ponieważ bo dołączeniu, SteamCMD mówi, że serwer się budzi, a jak wychodzę, to serwer z powrotem hibernuje.


Próbowałeś sprawdzić czy te reguły dla portów mają wpływ na to co się dzieje w konsoli srcds? To znaczy czy bez otwierania portów tekst z konsoli będzie inny?

Jeżeli mam być szczery, to mam ten problem z ok. 2/3 miesiące, co prawda wtedy próbowałem z Counter Strike Source, ale problem był taki sam. O ile mi się wydaję, z wyłączonymi regułami, SteamCMD nie podaje publicznego IP, a z włączonymi regułami, te IP podaje. Ale to było kiedyś, i coś mogłem przekręcić, dlatego spróbuję jeszcze raz, i powiem co się zmieni.


No i ostatnia kwestia: to że serwer nie jest widoczny w katalogu jeszcze nie oznacza że nie da się grać. Nie znam tej gry, ale powinno jakoś dać się nawiązać połączenie (połączenie spoza Twojego LAN, z zewnątrz, np.od kolegi z którym chcesz grać) z Twoim serwerem podając jego zewnętrzny IP. Gdyby to zadziałało, to by znaczyło że chodzi tylko o problem z katalogiem STEAM, a nie z konfiguracją Twojego LAN i serwera w nim.

Co do kwestii połączenia z zewnątrz w sumie, nie sprawdzałem. Dobra, powiedziałem koledze, by w liście serwerów wyszukał nazwę mojego, ale on powiedział, że go nigdzie nie ma. Ale nie podawałem mu IP serwera! Poproszę go jeszcze, by wpisał IP, może w taki sposób dołączy do mnie! Bo w sumie, tak jak teraz o tym myślę to najzwyczajniej zapomniałem, że może tylko dla mnie serwer jest w zakładce LAN, ale inni widzą inaczej.
Tak czy siak, dzięki, że próbujesz pomóc! I tak jak powiedziałem, dam znać co i jak 🙂