Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości odblokowania portu 25565

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 1

Brak możliwości odblokowania portu 25565

Witam.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć że zaznajomiłem się z tematami obecnie już wiszącymi na forum więc odsyłanie mnie do nich będzie co najmniej bezcelowe.
Próbuje postawić serwer minecraft i otworzyć port 25565 by móc grać z osobą z poza mojej sieci lokalnej. Wszystko hulało do momentu formatu Windowsa. Od tamtego momentu nieważne co bym nie zrobił to nie jestem w stanie otworzyć portu 25565 (innych zresztą też ale to już mniejsza). Firewalla Windowsowego mam wyłączonego także nie jestem w stanie stwierdzić co jest przyczyną. Próbowałem dodać również regułę w zaporze Windowsa jednak nic to nie dało. Konfiguracje na routerze mam zrobioną odpowiednią tj. ustawione statyczne IP, wymuszone IPv4, ustawione przekierowywanie portów na odpowiednie IP. Wstawienie mojego IP do DMZ również nie dała oczekiwanego rezultatu. Widziałem w jednym z tematów że jest to wina że nie mam usługi Orange VPN. Jeśli jest to prawda - jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć czemu przed formatem wszystko działało a teraz nic?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 1

Brak możliwości odblokowania portu 25565

Po wielu próbach walczenia z zaporą Windowsa wychodzi na to że się udało i port jest otworzony. Nie wiem tak szczerze co było przyczyną przez którą mi to nie działało. W każdym bądź razie dzięki wielkie @Pablo5 @agat13 @j131 @Samotnick za próbę pomocy z moim problemem.
Miłego dnia dla wszystkich

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

Brak możliwości odblokowania portu 25565

Cześć @z0nerek 

Jaki posiadasz internet mobilny czy stacjonarny Orange Światłowód? Jeśli posiadasz Orange Światłowód to jaki modem internetowy posiadasz np Funbox 3 lub 6 czy inny?

Pozdrawiam 🙂


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 1

Brak możliwości odblokowania portu 25565

Hej @Pablo5,
Posiadam Internet stacjonarny Orange Światłowód a modem internetowy to Funbox 3.0 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

Brak możliwości odblokowania portu 25565

@z0nereka sprawdzałeś w tym wątku rozwiązanym dotyczy  Funboxa 2.0 ustawienie serwera Minecraft  Orange FunBox 2.0 Server Minecraft https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Orange-FunBox-2-0-Server-Minecraft/td-p/143863

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 1

Brak możliwości odblokowania portu 25565

@Pablo5 Tak, patrzyłem również ten wątek na forum. Zgodnie z tą konfiguracją stawiałem swój pierwszy serwer jeszcze właśnie za czasów użytkowania Funboxa 2.0 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12983
  • 53303
  • 619

Brak możliwości odblokowania portu 25565

@z0nerek  z tego co piszesz to format OS na kompie to spowodował. Nie sama usługa...

Zerknij kiedy był ostatni upgrade softu FB3? Czy przywracales modem do fabryki razem z kompem?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 1

Brak możliwości odblokowania portu 25565

@agat13 
Obecny soft który siedzi aktualnie w tym Funboxie to "SG30_sip-pl-04.02.12.17" i jest on najnowszy możliwy (a przynajmniej na to by wskazywał brak możliwej aktualizacji oprogramowania do wykonania).

Modem nie był przywracany do ustawień fabrycznych wraz z formatem komputera.
Jeśli będzie trzeba to wykonam go dopiero późną nocą / wczesnym rankiem ponieważ aktualnie sporo domowników korzysta z Internetu.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Brak możliwości odblokowania portu 25565

https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Brak-możliwości-otworzenia-portu-25565/m-p/365438
Jak sobie nie poradzisz to napisz na PW aby nie zaśmiecać forum.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Brak możliwości odblokowania portu 25565

@z0nerek 

Nie resetuj FB3, to nie ma żadnego sensu a jedynie zwiększy chaos.

Skup się na sprawdzeniu co się dzieje na PC. Tam jest przyczyna.

Piszesz że nie mozesz portu otwarzyć, ale tak naprawdę co konkretnie masz na myśli? Rozumiem że w FB3 port figuruje jako przekierowany w PAT/NAT? Jeśli tak, to jest ze strony FB wszystko OK.

Orange VPN dotyczy internetu mobilnego i w Twojej sytuacji nie ma nic do rzeczy: ani nie jest potrzebny, ani nie ma jak go dokupić. Ta usługa polega na przydzielaniu publicznego IP. W uslugach stacjonarnych Orange adres IP jest publiczny, więc wykupywanie czegokolwiek byloby bezcelowe. W związku z adresacją jedynie przydzielenie IPv6 zamiast IPv4 mogłoby popsuć konfigurację. To jednak podobno sprawdziłeś. Byłoby bardziej wiarygodnie gdybyś jednak pokazał zrzuty ekranów z konfiguracji FB3 potwierdzające to, o czym piszesz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12983
  • 53303
  • 619

Brak możliwości odblokowania portu 25565

@z0nerek pytanie o reset i aktualizacje było po to, aby wyeliminować błędy po tej stronie. Po stronie modemu. Skoro nie było ani jednego, ani drugiego powód jest tylko w nowym OS i ustawieniach kompa