Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

@mily_mateusz 

Możesz nie mieć dla swojego modelu Asusa ustawień w LAN -- Switch control, wtedy soft decyduje o tym która akceleracja jest włączona/wyłączona 

Ponieważ  łączysz się po Wifi to polecam sprawdzić czy wyłączenie Beamforming (Kształtowanie wiązki) dla sieci 5Ghz nie poprawi jakości rozgrywki...masz to w ustawieniach Professional w Wifi

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 82
  • 266
  • 0

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

Kanały wifi zostawić na auto z dfs?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

wszystko zależy czy widziałeś że przerzucał Cię na inny kanał z powodu wykrycia radaru pogodowego, jeśli w okolicy nie ma żadnego lotniska to możesz zostawić z DFS

I z racji grania poprzez Wifi wyłączyłbym Airtime Fairness na Wifi !


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 82
  • 266
  • 0

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

16km do najbliższego lotniska. Nie widziałem żeby przełączał kanały, ale może nie zauważyłem bo po prostu rzadko wchodze w router.

Screenshot_20230408_170922_Maps.jpg


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

kanał na razie zostaw na Auto z DFS, wyłącz Airtime fairness i Universal beamforming, możesz pozostawić włączony AC Beamforming, wszystko zależy czy karta sieciowa w kompie obsługuje Beamforming, 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 82
  • 266
  • 0

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

Dobra przeprowadziłem testy na kablu, jeszcze tylko muszę przetestować jak wygląda to w grze. Testy przeprowadziłem bez qos. Wydaje mi się że wifi nie jest tu problemem, sama technologia internetu robi największy problem bo widać że największe opóznienia występują w trasie do serwera a nie lokalnie u mnie.

 

wifi.pngkabel.png

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9948
  • 85

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

@mily_mateuszjeszcze znalazłem coś takiego. Zerknij do tego linka o tematyce Skaczący ping apex legends https://answers.ea.com/t5/Apex-Legends/Skaczacy-ping-apex-legends/m-p/10705596  w tym przypadku pomogło wyłączenie wszystkich aplikacji w tle. Przesyłam poradnik jak wyłączyć aplikacje w tle https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-aplikacji-w-tle-i-prywatno%C5%9Bci-83f2de44-d2d9...

Zerknij do tych linków 🙂

Może coś to pomoże

Pozdrawiam 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

@mily_mateusz 

to tak jak wcześniej rozmawialiśmy, możesz spróbować inny zestaw pasm, to może mieć spore znaczenie dla jakości połączenia, opóźnienia znacząco nie zmniejszysz bo to jest technologia LTE, natomiast to na co możesz mieć wpływ to stabilny ping, czyli wybór lepszego zestawu pasm LTE czyli bardziej pojemnych, 

niemniej korzystanie z Bandwith limitera to i tak był słaby pomysł na Asusie

a B818 znam bo mam ale korzystam z niego na wyjazdach 🙂

jakie masz parametry sygnału LTE czyli RSRP, RSRQ, SINR i RSSI w HuaCtrl?

tak czy siak do grania korzystasz z LTE i Wifi więc to już samo w sobie stanowi niezłe wyzwanie i masz dwa dość kluczowe urządzenia więc tu każdy element ogrywa swoją rolę 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 82
  • 266
  • 0

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

Screenshot_20230408_224436_huaCtrl PRO.jpg

Sinr jedynie skacze


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Apex Legends tragiczne trasy do frankfurtu oraz ogólnie za granice

SINR słabiutki, RSRQ też nie powala, próbowałeś znaleźć inną lokalizację dla tego routera? inne okno?

dla poprzedniego zestawu pasm na Auto tez było podobnie?