Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak sparować pilota od dekodera 4K Multi z telewizorem LG

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 16
  • 0

Jak sparować pilota od dekodera 4K Multi z telewizorem LG

Dzień dobry, proszę o instrukcję, jak sparować pilot od dekodera 4 K Multi z telewizorem LG. Mam ten dekoder od wczoraj, poprzednio używaliśmy dekodera 4 K stream i tam w ustawieniach dekodera była opcja regulacji CEC , która dawała możliwość uruchamiania jednocześnie i dekodera i telewizora. Tej opcji nie ma w ustawieniach dekodera 4 K multi, ale jest na pilocie przycisk TV.  Jak więc mam sparować ten pilot z telewizorem, tak aby telewizor uruchamiał się przez pilota dekodra?

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53645
  • 625

Jak sparować pilota od dekodera 4K Multi z telewizorem LG

@Pablino3 

ścieżka: Ustawienia -> ustawienia systemowe ->Ustawienia urządzenia -> wyświetlacz i dźwięk -> HDMI -> HDMI CEC

Przyciski konfigurują się automatycznie-dekoder podobno  rozpoznaje przez HDMI do jakiego TV jest podłączony i konfiguruje te przyciski odpowiednio dla producenta.Warunek:podłączenie bezpośrednie dekodera do TV-nie przez np amplituner, no i programuje On/Off i source

Powiedz czy działa...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9948
  • 85

Jak sparować pilota od dekodera 4K Multi z telewizorem LG

Cześć @Pablino3 

Na stronie Orange w informacji dotyczącej dekodera 4K Multi https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-4k-multi# widzę, że można sparować tylko pilota z dekoderem 4K Multi. Co do możliwości sparowania pilot od dekodera z telewizorem to nie ma żadnych informacji w powyższym linku.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53645
  • 625

Jak sparować pilota od dekodera 4K Multi z telewizorem LG

@Pablino3 

ścieżka: Ustawienia -> ustawienia systemowe ->Ustawienia urządzenia -> wyświetlacz i dźwięk -> HDMI -> HDMI CEC

Przyciski konfigurują się automatycznie-dekoder podobno  rozpoznaje przez HDMI do jakiego TV jest podłączony i konfiguruje te przyciski odpowiednio dla producenta.Warunek:podłączenie bezpośrednie dekodera do TV-nie przez np amplituner, no i programuje On/Off i source

Powiedz czy działa...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 16
  • 0

Jak sparować pilota od dekodera 4K Multi z telewizorem LG

serdecznie dziękuję, problem rozwiązany. 

 

w szczegółach działa tak, że pilotem od telewizora LG ( pilot magic) uruchamia się jednocześnie i telewizor i dekoder. to samo przy wyłączaniu. tym samym pilotem uruchamiam kino domowe Pioneer i w tym momencie zaczynam używać tylko pilota od dekodera ( regulacja głośności, zmiana kanałów, otwieranie aplikacji). 

jeszcze raz dziękuję  .

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53645
  • 625

Jak sparować pilota od dekodera 4K Multi z telewizorem LG

@Pablino3Dzięki za info zwrotne. Uczymy się dopiero tego dekodera, więc każda uwaga jest cenna


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Jak sparować pilota od dekodera 4K Multi z telewizorem LG

Cześć, wczoraj dostałem ten dekoder i u mnie przez cec działa tylko wyłączenie telewizora te guziki po lewej i prawej stronie od włącznika są nieaktywne dekoder wogóle nie reaguje na ich wciśnięcie na pozostałe miga dioda. Poglasniac tv tez nie mogę. Dodam że tv Samsunga. Czy jest jakiś sposób na to?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Jak sparować pilota od dekodera 4K Multi z telewizorem LG

Już poradziłem sobie sam, po odłączeniu od prądu  dekodera i tv zaczęło działać