Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


@_Artek_napisał(-a)

Pisał że ma 5 głośników i nic więcej ale skoro ma amplituner to chyba logicznym jest że wystarczy na amplitunerze "wymusić" stereo. 
U mnie każde wejście HDMI ma osobny preset audio. 


@_Artek_ no jak przecież w tytułowym poście stoi "jak byk" że amplituner włącza mu pięć głośników...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Włączać może ale w moim amplitunerze mogę ustawić osobną konfiguracje działających głośników dla każdego z wejść HDMI. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

@_Artek_ odniosłem się w tym poście tylko do Twojej wypowiedzi w której twierdzisz że nie pisał nic o amplitunerze, a tylko o głośnikach, wybacz że odpisuję z opóźnieniem na posty ale nie śledzę non stop forum. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Ja już siedzę za długo i trudno wszystko z każdego wątku zapamiętać 😂


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Proszę nagrałem Filmik musicie go pobrać i dajcie znać czy działa 

https://www.transfernow.net/dl/20231212jA01w8b7


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8422
  • 64

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

@nucek999 Działa. BTW, testowałeś co będzie przy wykorzystaniu ARC?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Tak bynajmniej u mnie nic się nie zmienia może ja mam ten dekoder zepsuty 🤣


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

@nucek999 

A próbowałeś ustawić na "auto"? Pewnie próbowałeś i nie pomogło?

No i oczywiście na 4k Stream, przy identycznie wyglądających ustawieniach, amplituner KD poprawnie interpretował sygnał?

Jeśli tak, no to faktycznie dekoder multi jest winien i tak nie powinno być.

Jest jeszcze jakiś cień szansy że amplituner ma jakoś "na sztywno" przypisane do tego konkretnego wejścia HDMI ustawienie z pięcioma kanałami, ale to dośc egzotyczna hipoteza.

Ze swojej strony mogę tylko jeszcze raz potwierdzić, że ICU100 nie robi takich numerów, amplituner dostaje sygnał od dekodera w takim formacie w jakim dekoder go odbiera z sieci, więc to nie jest kwestia związana ze zmianą sygnału IP TV, która nastąpiła pomiędzy tymi dwoma androidowymi dekoderami. Jedyny kanał z tych dostępnych w każdym pakiecie IP TV w którym często jest sygnał 5.1, to 222 - na tym kanale wszystkie głośniki powinny działać normalnie. Zresztą podobnie jeśli dekoder odtwarza cokolwiek co faktycznie ma 5.1: wtedy rozumiem jest OK? Czy też nie tak?

Przydałoby się potwierdzenie od kogoś innego z tym dekoderem i jakimkolwiek KD, to by pozwoliło wykluczyć awarię tego konkretnego egzemplarza. Sprawa jest o tyle zagadkowa, że to dotyczy systemowych ustawień dźwięku, a nie aplikacji operatora - jak już ktoś słusznie zauważył, za tę część kodu odpowiada w zasadzie Google. Gdyby faktycznie była taka pluskwa w android TV12 to chyba coś byłoby o niej słychać. Nie konsultowałem specyficznie wujka Googla w tej sprawie, ale pobieżne przejrzenie internetu sugeruje, że to może być właściwy trop. Jeśli tak, to najlepszym wyjściem będzie powrót do 4k Stream.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


@j131napisał(-a)

@nucek999 

A próbowałeś ustawić na "auto"? Pewnie próbowałeś i nie pomogło?

No i oczywiście na 4k Stream, przy identycznie wyglądających ustawieniach, amplituner KD poprawnie interpretował sygnał?

Jeśli tak, no to faktycznie dekoder multi jest winien i tak nie powinno być.

Jest jeszcze jakiś cień szansy że amplituner ma jakoś "na sztywno" przypisane do tego konkretnego wejścia HDMI ustawienie z pięcioma kanałami, ale to dośc egzotyczna hipoteza.

Ze swojej strony mogę tylko jeszcze raz potwierdzić, że ICU100 nie robi takich numerów, amplituner dostaje sygnał od dekodera w takim formacie w jakim dekoder go odbiera z sieci, więc to nie jest kwestia związana ze zmianą sygnału IP TV, która nastąpiła pomiędzy tymi dwoma androidowymi dekoderami. Jedyny kanał z tych dostępnych w każdym pakiecie IP TV w którym często jest sygnał 5.1, to 222 - na tym kanale wszystkie głośniki powinny działać normalnie. Zresztą podobnie jeśli dekoder odtwarza cokolwiek co faktycznie ma 5.1: wtedy rozumiem jest OK? Czy też nie tak?

Przydałoby się potwierdzenie od kogoś innego z tym dekoderem i jakimkolwiek KD, to by pozwoliło wykluczyć awarię tego konkretnego egzemplarza. Sprawa jest o tyle zagadkowa, że to dotyczy systemowych ustawień dźwięku, a nie aplikacji operatora - jak już ktoś słusznie zauważył, za tę część kodu odpowiada w zasadzie Google. Gdyby faktycznie była taka pluskwa w android TV12 to chyba coś byłoby o niej słychać. Nie konsultowałem specyficznie wujka Googla w tej sprawie, ale pobieżne przejrzenie internetu sugeruje, że to może być właściwy trop. Jeśli tak, to najlepszym wyjściem będzie powrót do 4k Stream.


Tak testowałem już wszystko i jest coś nie tak tak jak piszesz jeśli dostanie faktycznie prawdziwy sygnał np z netflix to jest ok idzie pełna para 5in1 tak jak powinno być. I tu jest problem bo nie chce mi dać spowrotem stereo stream mówią że nie mam możliwości wymiany na starszy spowrotem fajnie by było żeby właśnie ktoś jeszcze napisał jak u innych osób to się sprawuje może mój jest jakoś uszkodzony.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


@nucek999napisał(-a)

Proszę nagrałem Filmik musicie go pobrać i dajcie znać czy działa 

https://www.transfernow.net/dl/20231212jA01w8b7


@nucek999  też obejrzałem Twój filmik i wygląda faktycznie to na jakiś bug dekodera. Ciekawi mnie czy jest na forum jeszcze inna osoba która posiada ten dek podłączony pod KD i mogłaby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat?