Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


@nucek999napisał(-a)

dzwiek jest inny bo amplituner rozjlada moc na 5.1 kolumn a nie na dwie i dzwiek już jest dużo gorszy bo i tak leci tylko na dwóch kolumnach ale ampli dzieli już swoją moc na 5 a nie skupią się tylko ja 2


...i właśnie po to jest druga strefa w ampi dla podłączenia głośników stereo i zainicjowania odtwarzania dźwięku prawdziwego stereo, o czym to pisałem w piątek. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Super że dopiero teraz kolega @nucek999  nam pisze że między tv a dekoderem ma jeszcze amlituner.......więc wystarczy na amplitunerze wymusić stereo na hdmi z dekoderem. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

@_Artek_ nie, no to że ma KD pisał od samego początku. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Pisał że ma 5 głośników i nic więcej ale skoro ma amplituner to chyba logicznym jest że wystarczy na amplitunerze "wymusić" stereo. 
U mnie każde wejście HDMI ma osobny preset audio. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Pisałem od samego początku ale akurat na moim nie mogę wymusić samego stereo jak dostaje oryginalny sygnał 5.1 ale tu chodzi o to że coś jest skopane w dekoderze bo na nic nie reaguje stary dekoder stream działał elegancko zmieniał sam jaki sygnal dostał a ten cały czas leci digital


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

@nucek999 

Czyli piszesz że jak słuchasz czegoś z apki YT to na multi jest inaczej niż bylo na stream? Do tego sprowadza się problem?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

To skoro nie możesz wymusić stereo na amplitunerze to spróbuj wymusić stereo na dekoderze.... a jeśli nie to podłącz dekoder do hdmi telewizora a dzwięk przepuść optykiem. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Tak jak słuchałem na stream amplituner pokazywał odrazu stereo 2.0 i grało elegancko a teraz jak włączam to ampli załącza dolby Digital 5.1 a leci i tak tylko w dwóch głośnikach dzwiek.

 

Multi nie ma wyjścia na optyka tak tak jak mówisz mógłbym puścić dzwiek hdmi pod tv i spowrotem z tv do ampli optykiem ale ja tu dążę do tego żeby wypuścili aktualizacje żeby było jak w stream normalnie a nie kabinowac rozumiesz mnie ?

 

A na dekoderze nie ma opcji właśnie wymyślić stereo bo mówię już od dawna jak wyłączysz dolby I dzwiek przestrzenny na dekoderze to on nienreaguje na to a powinien zareagować i dawać już tylko sygnał stereo a tak nie jes.

_______________

* Scaliłam wpisy - Kinga


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Rozumiem ale tak jak wielu użytkowników tutaj mam spore wątpliwości czy problem na pewno leży po stronie oprogramowania dekodera bo moim zdaniem problem leży po stronie Twojej konfiguracji.
Poza tym nie zapominaj, że autorem oprogramowania android box'a jest google a nie orange ;))

 

Mam taką propozycje nagraj nam jakiś film albo chociaż zrób fotki i wytłumacz:
1. na czym polega problem
2. co masz do czego podłączone i jakimi kablami 
3. pokaż nam swoje ustawienia dźwięku w amplitunerze i w dekoderze

Może się okazać że to kwestia przestawienia jednej z opcji a my tak w ciemno możemy zgadywać i próbować Ci pomóc nawet do jutra a i tak nikomu z nas się nie uda bo tego nie widzimy ;))

_______________

* Scaliłam wpisy - Kinga


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Ok jutro jak znajdę chwilę czasu nagram filmik co i jak i nagram też jak powinno to moim zdaniem wyglądać na innym urządzeniu też z android tv 🙂