Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


@slav72napisał(-a)

Jeśli chodzi o woofera to można go wyłączyć z poziomu menu na ampli (tak jest przynajmniej u mnie) lub fizycznym przyciskiem na ampli, ewentualnie z tyłu na panelu suba.


Tak tak ja to wiem wszystko ale to nie o to chodzi żeby leciał oszukany sygnał z dekodera do ampli w tamtym dekoderze stream bylo wszyatko dobrze a tutaj nawet jak wyłączysz dolby to nic nie reaguje 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

@nucek999 

Nie mam tego dekodera więc nie sprawdzę, ale spytałem o serwisy streamingowe nie bez kozery. W przypadku 4k Stram była ogromna róznica w obsłudze dźwięku z aplikacji streamingowych (które miały dźwięk przestrzenny) oraz z IPTV (która nie miała dźwięku przestrzennego, ale nie dlatego że go dekoder nie obsługiwał, tylko dlatego że go sygnał nie zawierał). Ten "multi" dostaje taki sam sygnał IP TV jak ICU100 czy IWU200 a więc na niektórych kanałach jest dżwięk przestrzenny (ale na większości nie ma). Amplituner powinien wszystkie te niuanse poprawnie zinterpretować i optymalnie rozłożyć dźwięk na podłączone kolumny. Skoro tego nie robi to albo jest wprowadzany w błąd przez dekoder, a właściwie aplikację IP TV, albo jest źle skonfigurowany. Twoje uwagi że np. "nie potrzebujesz" jakiegoś elementu KD sugerują mi, że to raczej ten drugi przypadek. Poprawnie skonfigurowane KD działa w sposób całkowicie przezroczysty i nie wymaga ręcznego włączania czy wyłączania elementów. Tylko patologicznie niewłaściwy sygnał w stosunku do deklarowanego formatu może spowodować, że dźwięk pojawia się tylko na niektórych głośnikach. Jeśli faktycznie "multi" tak przekłamuje, to w zakresie obsługi dźwięku jest jeszcze gorzej niż w 4k Stream. Dodam że ICU100 podłaczony do KD nic takiego mi nie robi - kanały bez DD idą w stereo ale na wszystkie głośniki, podobnie kanały DD stereo, a te nieliczne jak 222 z 5.1 są interpretowane poprawnie. Ten "multi" podobno dostaje ten sam sygnał co ICU100, więc albo on robi z nim coś dziwnego, albo Twoje KD.

Gdybyś potwierdził ewentualny problem/zachowanie Twojego systemu na innych aplikacjach niż Orange IP TV, może dałoby się coś więcej powiedzieć. Ale z drugiej strony to zupełnie nowy model dekodera, niewiele o nim jeszcze wiadomo, wszyscy wypowiadający się (łącznie ze mną) zgadują w ciemno, bo na oczy go nie widzieli. W dodatku szansa na to, żeby ktoś z identycznym KD jak Twoje tu zaglądnął jest minimalna. Pozostaje Ci wertowanie menu i testy.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


@nucek999napisał(-)
Tak tak ja to wiem wszystko ale to nie o to chodzi żeby leciał oszukany sygnał z dekodera do ampli w tamtym dekoderze stream bylo wszyatko dobrze a tutaj nawet jak wyłączysz dolby to nic nie reaguje 

Być może powinna zostać wypuszczona jakaś łatka wprowadzająca więcej ustawień dźwięku w dekoderze, daj taki pomysł w dziale Nowy pomysł - Nasz Orange


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


@slav72napisał(-a)

@nucek999napisał(-)
Tak tak ja to wiem wszystko ale to nie o to chodzi żeby leciał oszukany sygnał z dekodera do ampli w tamtym dekoderze stream bylo wszyatko dobrze a tutaj nawet jak wyłączysz dolby to nic nie reaguje 

Być może powinna zostać wypuszczona jakaś łatka wprowadzająca więcej ustawień dźwięku w dekoderze, daj taki pomysł w dziale Nowy pomysł - Nasz Orange


Ok juz dałem taki pomysł i opisałem problem 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18479
  • 52904
  • 716

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Ja jednak uważam, że pomysł jest słabo uzasadniony i w sumie nie wiadomo czy potrzebny. Mam głeboki niedosyt czytając tutaj i w pomyśle posty @nucek999: spodziewałbym się że chociaż pokażesz zrzuty ekranu z konfiguracji tego nowego dekodera. Na podstawie tego co piszesz, to stawiam przewrotną hipotezę że dekoder jest OK, tylko nie potrafisz go skonfigurować.

Przy podłączeniu do KD dekoder nie powinien zajmować się w ogóle obróbką dźwięku, jedynie przesyłać sygnał do KD. Niczego nie powinien "wykrywać" ani "dekodować". ICU100 można ustawić żeby tak robił. Kluczowe dla ewentualnej konkretyzacji pomysłu jest to, czy winowajcą jest brak jakiegoś ustawienia w aplikacji ORANGE TV na ten dekoder (to chyba musi być inna aplikacja niż ta na 4k Stream?), czy też chodzi o systemową obsługę dźwięku, na poziomie Androida. To można sprawdzić porównując ORANGE TV z innymi aplikacjami.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Tak chodzi o androida o nic więcej dekoder wysyła oszukany sygnał do Amplitunera ale mało tego nie da się tego wyłączyć i proszę nie pisz że się nie znam bo niestety jest inaczej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Opcja przestawienia Dolby Digital powinna być gdzieś w ustawieniach dźwięku dekodera:))


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


@nucek999napisał(-a)

Tak chodzi o androida o nic więcej dekoder wysyła oszukany sygnał do Amplitunera ale mało tego nie da się tego wyłączyć i proszę nie pisz że się nie znam bo niestety jest inaczej.


Nie piszę że się nie znasz. Piszę że nie chcesz się podzielić wiedzą, a to różnica. Gdybyś po prostu pokazał zrzuty ekranów tego nowego dekodera do których się odnosisz, nie musiałbyś się obruszać na moje prowokacyjne wpisy. Jeśli Cię uraziłem to oczywiście przepraszam, nie miałem takich intencji.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Tak jest ale niestety nie działa nawet jeśli się wylaczy całkowicie dolby i dzwiek przestrzenny z pozycji ustawień androida to nic się nie zmienia:-)

 

Spoko nie uraziłeś mnie niczym postaram się później dodać zdjęcia wiesz to mnie denerwuje ze chcesz sobie posłuchać na kinie np utworów z YouTube a tu ci się załącza subwoofer i tak mógłbym iść i ręcznie wyłączyć suba ale to nie o to chodzi bo nawet już dzwiek jest inny bo amplituner rozjlada moc na 5.1 kolumn a nie na dwie i dzwiek już jest dużo gorszy bo i tak leci tylko na dwóch kolumnach ale ampli dzieli już swoją moc na 5 a nie skupią się tylko ja 2 🙂

_______________

* Scaliłam wpisy - Kinga