Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Witam mam taki problem z tym dekoderem multi ponieważ mam go podłączonego do amplitunera kina domowego i cały czas dekoder puszczą sygnał Dolby Digital i amplituner włącza mi wszyatkie 5 głośników a i tak graja tylko dwa jak wyłączyć te dolby żeby grało tylko stereo ?? Dodam że na dekoderze stream nie było takiego problemu 

 

___________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - Bartłomiej

51 ODPOW. 51

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

W każdym android box-e  w ustawieniach dźwięku są ustawienia audio, tam zmień format z DD na stereo. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53645
  • 625

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

@nucek999Zapewne amplituner widzi wielokanałowy dekoder, a i tak przekaz jest w stereo...Podpowiem ścieżkę:Ustawienia/ Ustawienia systemowe/ Ustawienia urządzenia/ Wyświetlacz i dżwięk / Zaawansowane ustawienia dźwieku

Powodzenia


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


@agat13napisał(-a)

@nucek999Zapewne amplituner widzi wielokanałowy dekoder, a i tak przekaz jest w stereo...Podpowiem ścieżkę:Ustawienia/ Ustawienia systemowe/ Ustawienia urządzenia/ Wyświetlacz i dżwięk / Zaawansowane ustawienia dźwieku

Powodzenia


No właśnie jak nawet wyłączę tę wszystkie Dolby w ustawieniach to i tak nic się nie zmienia.  Co dalej robić?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


@_Artek_ napisał(-a)

W każdym android box-e  w ustawieniach dźwięku są ustawienia audio, tam zmień format z DD na stereo. 


Witam nie ma takiej opcji jak stereo można tylko wyłączyć dolby ale i tak nic się nie zmienia 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53645
  • 625

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

@nucek999Trzeba kombinować, bo znajomy powiedział, że niestety wykrywanie jest automatyczne (na ile zdołał ustalić organoleptycznie) i n ie ba bezpośredniego wyłączenia tego wykrywania.

Zerknij czy masz wybór i możliwość odznaczenia "brak dźwięku przestrzennego"


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

@nucek999  na deku nie da się ustawić tylko ścieżki stereo, ewentualnie możesz wymusić "sztuczne" stereo na ampli, jak masz sprzęt "lepszejszy" 😉 to z tyłu jest osobna sekcja do podłączenia głośników stereo, u mnie na ONKYO jest to pod nazwą FRONT SPEAKERS SEKCJA B i to generuje prawdziwe stereo.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

@nucek999 

Chodzi o dźwięk z aplikacji Orange IPTV czy także z serwisów streamingowych?

PS. Dekoder 4k Stream nie dostaje dźwięku wielokanałowego z IP TV więc nic dziwnego że było inaczej.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Tak chodzi mi żeby z IPTV leciał sygnał stereo a nie dolby 5.1 już próbowałem i chyba się nie da on niby leci w stereo ale w dolby Digital i amplituner włącza wszystkie kanały niepotrzebnie.

 

Ja mam Arcam Avr10 I nie będę specjalnie tam nic podłączał chyba wymienię go ja tego strem i będzie spokój to bardziej chodzi o to że jak dzieciaki oglądają coś to sygnał leci też na suba i go załącza a nie potrzebne mi to 

 

_______________

* Scaliłam wpisy - Kinga


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Jeśli chodzi o woofera to można go wyłączyć z poziomu menu na ampli (tak jest przynajmniej u mnie) lub fizycznym przyciskiem na ampli, ewentualnie z tyłu na panelu suba.