Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4k stream - niedziałająca aplikacja Orange tv


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Dekoder 4k stream - niedziałająca aplikacja Orange tv

Witam

Miałem wczoraj problem z telewizją od Orange (dziś rano wydaje się, że na razie działa, ale nie wiem czy to były wczoraj chwilowe problemy, czy problem może się powtórzyć ponownie). Oglądając wieczorem tv, nagle padł sygnał, obraz zniknął, pojawił się "ślimaczek" ładowania się kanału, ale kanały już nie powróciły, mimo kilku próby resetowania urządzenia. Wyświetlało się, że błąd jakiś tam, ale nie zapisałem, kanał 998 nic nie dawał. Po resecie zarówno z pilota, jak i przyciskiem na dekoderze, wyświetlał się komunikat o sprawdzeniu czy dekoder jest podłączony z internetem, jeśli tak, to że należy wykonać reset. Dekoder jest podłączony kablem i w menu wyglądało na to, że dekoder to połączenie widział. Zresztą nie wyglądało to na brak dostępu do internetu przez dekoder, bo np. youtube w aplikacji działał normalnie, bez żadnych problemów. Problem dotyczył tylko aplikacji Orange tv. Dzisiaj rano po włączeniu, to samo, aplikacja Orange tv się nie otwiera. Dopiero jak dokonałem resetu, to po resecie wolno, bo wolno, ale w końcu kanały odpaliły. Więc na razie teoretycznie wygląda, że działa.

 

Założyłem ten wątek, by dowiedzieć się czym to mogło być spowodowane i ewentualnie wiedzieć co robić na przyszłość jeśli problemy się powtórzą. Czy to były raczej jakieś problemy techniczne po stronie Orange tv (internet normalnie działał, nie zauważyłem problemów), czy jednak muszę się nastawiać, że coś się złego zaczyna dziać z dekoderem (z drugiej strony youtube dział normalnie, jakby to był problem dekodera, to chyba by tak nie było).

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53626
  • 624

Dekoder 4k stream - niedziałająca aplikacja Orange tv

@Kamas21  wygląda to na chwilową niedyspozycję IPTV. Dlatego , że net i apki  działały, więc nie jest to wina dekodera. Jeśli by miał zwis, to nic by nie działało...

Prawdopodobnie awaria masowa, czyli ogólna telewizji...

Przyznam, że diagnostycznie w dobrą stronę poszedłeś analizując czy to wszystko się wykrzaczyko, czy sama TV. Połowicznie nic się nie psuje z takimi objawami 😁


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Dekoder 4k stream - niedziałająca aplikacja Orange tv

Cześć

Odświeżam wątek. Ktoś wie czy są dziś jakieś problemy z Orange tv? Od rana nie działają żadne kanały. Próbowałem resetować dekoder, przy diagnostyce na kanale 998 wyskakuje jakiś błąd w punkcie obraz i dźwięk. Inne aplikacje działają normalnie. Jedyna zmiana to ograniczenie rozdzielczości, mniej opcji do wyboru, musiałem dużo pogorszyć, bo tej co oglądam zawsze nie ma. Jest też tylko ustawienie tego rb coś tam zamiast y z jakimiś numerami. To jest jakaś ogólna awaria, czy problem po mojej stronie i trzeba zgłaszać na koncie Orange?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53626
  • 624

Dekoder 4k stream - niedziałająca aplikacja Orange tv

@Kamas21Wygląda dziwnie. Samo z siebie się raczej nic nie dzieje. Jak nie było aktualizacji na której się mogło coś wysypać, to może być uszkodzony dekoder... Zgłoś, zobaczymy co infolinia zdiagnozuje

Możesz wcześniej restartnąć modem, bo to android TV. Sprawdź czy z poziomu modemu dekoder jest widoczny. Zweryfikuj i działanie netu-może tu jest problem?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Dekoder 4k stream - niedziałająca aplikacja Orange tv

Ok, zgłosiłem, niby technik musi to rozwiązać.

Modem resetowałem, jeśli idzie o działanie na linii dekoder-modem, to chyba jest ok, tzn. inne aplikacje działają.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53626
  • 624

Dekoder 4k stream - niedziałająca aplikacja Orange tv

@Kamas21Informuj co i jak...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Dekoder 4k stream - niedziałająca aplikacja Orange tv

interesujące byłoby sprawdzić równolegle, czy i jak działa Orange TVGO.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22186
  • 182

Dekoder 4k stream - niedziałająca aplikacja Orange tv

@Kamas21 

Stawiam na uszkodzenie TV albo kabelka HDMI.

U mnie wszystko działa normalnie więc o żadnej ogólnej awarii nie ma mowy. Zresztą gdyby była, BOK by już coś wiedział.

Próbowałeś odciąć na chwilę zasilanie TV? To samo dla Dekodera? Wyłączyć i włączyć kabelek HDMI? Może coś się "zawiesiło"... Nic nie jest podejrzanie gorące? Smrodu spalonej izolacji nie czuć?

PS. Fakt, @pirenej słusznie zauważył, że jako substytut diagnostyki usługi możesz zainstalować sobie na telefonie Orange TV GO i sprawdzić czy to działa po WiFi. Jeśli masz względnie świeżą umowę to ta usługa jest darmowa, jeśli starszą to kanały ukraińskie są dostępne za darmo, bez logowania więc można sprawdzić.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Dekoder 4k stream - niedziałająca aplikacja Orange tv

Wyłączyłem całkowicie z zasilania, poprawiłem kabel hdmi i aktualnie obraz wrócił, rozdzielczość też mogę ustawiać. Pytanie na jak długo. Teraz chyba muszę odwołać technika, wystarczy przez chat to zrobić?

Ok, rozmawiałem z konsultantką, zgłoszenie anulowałem, bo nie było sensu ściągać technika jeśli na razie działa. Zastanawia mnie jednak co było (albo jest nadal?) problemem? Jest to o tyle dziwne, że dotyczyło tylko aplikacji Orange tv, tam nie było obrazu, dekoder działał, inne aplikacje chodziły, albo tak jak napisałem było ograniczenie rozdzielczości.

 

W sumie śmieszne, że sam nie pomyślałem, by odłączyć całkowicie zasilanie dekodera i modemu, ale też rano mi tego nie zasugerowano, a po restarcie dekodera i wyczyszczeniu danych w ustawieniach, stwierdzono, że z tym to tylko może coś technik zrobić, bo nawet sama wymiana dekodera na nowy może nie pomóc (zaczął się potem pojawiać błąd ATV-P031 (4). Jednak jakiś problem na pewno był i nie sądzę, by tak łatwo został rozwiązany. Niby na razie jest ok, ale zobaczymy. Pytanie czy może coś się dziać z dekoderem?

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22186
  • 182

Dekoder 4k stream - niedziałająca aplikacja Orange tv

@Kamas21 

Ja bym obserwował i na razie nic więcej nie robił. Jeśli problem się powtórzy to trzeba będzie do tematu wrócić. Coś się może psuć, ale co dokładnie to trudno powiedzieć. Może być jakiś drobiazg z brakiem kontaktu, może być "padający" dekoder.

Nie wydaje mi się, żeby problemem była sama aplikacja, bo pisałeś o rozdzielczości, a ta jest konfigurowana na poziomie menu dekodera a nie aplikacji. Pewnie brak minimalnej zakładanej rozdzielczości był powodem niedziałania aplikacji. To sugeruje jakiś problem z dogadaniem się dekodera i TV po HDMI, stąd moje sugestie.