Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - podstawowe informacje

Światłowód to idealna propozycja dla wszystkich osób, które bez internetu nie wyobrażają sobie życia.

 

Od tradycyjnej technologii radiowej, Światłowód różni się przede wszystkim pełną niezawodnością i prędkością, która zadowoli wytrawnych miłośników surfowania po sieci z najwyższą prędkością.

Światłowód to propozycja dla Ciebie, jeśli:

  • potrzebujesz naprawdę szybkiego internetu
  • nie lubisz, gdy coś spowalnia Ci transfer
  • chcesz by internet działał w każdych warunkach, bez zakłóceń

 

Zasada działania

 

Internet do Twojego domu dociera poprzez kabel światłowodowy, który zrobiony jest z włókna szklanego. Samo przesyłanie danych odbywa się za pomocą światła, a nie impulsów elektromagnetycznych, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych technologii takich jak ADSL.

Sama sieć światłowodowa składa się z 3 odcinków:

  • sieci dosyłowej - to ona odpowiada za transmisję danych do centrali w budynku, tzw. splittera, który dzieli sygnał między użytkowników
  • sieci pionowej- kabli światłowodowych, które prowadzone są przez pionowe kanały od splittera do skrzynek kablowych na każdym piętrze budynku
  • sieci poziomej - wszystko to, co zaczyna się od skrzynki kablowej, a kończy gniazdkiem światłowodowym w Twoim mieszkaniu

 

Dostępne prędkości Światłowodu

 

W Orange Światłowód dostępny jest obecnie w czterech prędkościach:

  • do 300 MB/s
  • do 600 Mb/s
  • do 1 Gb/s
  • do 2 Gb/s

Przy zakupie Światłowodu otrzymujesz modem Orange Funbox 3.0 lub Orange Funbox 6, które gwarantują szybkość bez żadnych ograniczeń.

 

Dostępne lokalizacje

 

Obecnie Światłowód dostępny jest w 31 miastach, ale infrastruktura światłowodowa cały czas się rozwija. Sprawdź, czy w Twoim mieście jest  już dostępna. Wystarczy wejść na www.orange.pl, wybrać odpowiednią ofertę i po wpisaniu swojego adresu zobacz jaką mamy dla Ciebie opcję i przygotowaną promocję.

 

Jesteś zainteresowany, zapoznaj się z aktualną ofertą.

 

Jeśli zapoznaliście się z powyższymi informacjami i macie pytania dot. internetu po światłowodzie, to załóżcie nowy temat w kategorii Moje usługi - Internet domowy. Podczas tworzenia tematu wybierzcie etykietę "Orange Światłowód". A jeżeli macie same uwagi do zawartości artykułu, to zapraszamy do komentarzy TUTAJ.

Historia wersji
Nr wersji:
15 z 15
Ostatnio zaktualizowane:
wrzesień
Zaktualizowano przez:
 
Etykiety (1)