Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

przejście do innego operatora z zachowaniem okresu

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

przejście do innego operatora z zachowaniem okresu

czesc!

Mam mala zagwozdke. Zaczne od tego, ze jeden numer komorkowy konczy sie 20 listopada a drugi 11 grudnia. Bede chcial z nimi przejsc do innego operatora, tylko na jakis czas, ale to historia na inny watek.

Z tego co sie orinetuje, to musze zlozyc odpowiednie zlecenie  u tego innego operatora przed początkiem mojego ostatniego okresu rozliczeniowego. Moj wypada w kazdy 14 dzien miesiaca. Z tego by wynikalo, ze najpozniej musze to zrobic do 13 listopada.

I moje glowne pytanie jaką opcję mam wybrać, jak będę wypełniać formularz przeniesienia numeru?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 638
  • 15

przejście do innego operatora z zachowaniem okresu

@droniarz, wybierz najlepiej przeniesienie na koniec promocji (tryb EOP). Złożenie wniosku po zakończeniu umowy nie przyspieszy sprawy, bo w tym przypadku zostanie zachowany okres wypowiedzenia. (W trakcie umowy to pełny cykl rozliczeniowy, a na czasie nieokreślonym kalendarzowe 30 dni). Jeśli złożysz oba wnioski przed 13tym, dostaniesz datę przeniesienia na 13.12.

Jeśli zależy Ci na szybkiej ucieczce, możesz wybrać tryb na dany dzień (DAY) na max 30 dni. Jednak i tak dostaniesz jeszcze jeden abonament za niedotrzymany okres wypowiedzenia, więc będzie to miesięczny abonament oddany w gratisie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9948
  • 85

przejście do innego operatora z zachowaniem okresu

Cześć @droniarz 

Przesyłam Ci linka do strony Orange na temat Przeniesienie numeru komórkowego z Orange https://www.orange.pl/omnibook/przeniesienie-numeru-komorkowego-z-orange#

w tym linku w punkcie 3 jest Jakie są tryby wypowiedzenia umowy przy przeniesieniu numeru komórkowego z Orange?

Może ten link okaże Ci się przydatny

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

przejście do innego operatora z zachowaniem okresu

Dzięki @Pablo5

To w takim razie chyba jeszcze powinienem rozważyć czy nie wybrac opcji na koniec promocji. Bo ja to tak rozumiem, ze jak na początku listopada zloze zlecenie u innego operatora z opcja na koniec promocji, to wtedy przejscie nastapi w dniu nastepnym, czyli 21 listopada i 12 grudnia 🤔


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9948
  • 85

przejście do innego operatora z zachowaniem okresu

@droniarzsłużę pomocą. 🙂

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18478
  • 52902
  • 716

przejście do innego operatora z zachowaniem okresu

@droniarz możesz złożyć wniosek o przeniesienie z końcem umowy. Nie musisz składać przed końcem cyklu rozliczeniowego.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

przejście do innego operatora z zachowaniem okresu

Aha, czyli jak zrobię to 17 listopada, to będzie ok?
I jak wybiorę opcję na koniec promocji, to wtedy 21 listopada będę już u tego innego operatora?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18478
  • 52902
  • 716

przejście do innego operatora z zachowaniem okresu

@droniarz nie wiem, czy 21 listopad przejdzie. Wniosek o przeniesienie trzeba złożyć na 30 dni przed końcem umowy. Więc jak teraz złożysz, to będzie przeniesienie koniec listopada. Natomiast jak złożysz wniosek 17 listopada, to zachowując czas 30 dni, przeniesienie nastąpi 17 grudnia.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 638
  • 15

przejście do innego operatora z zachowaniem okresu

@droniarz, wybierz najlepiej przeniesienie na koniec promocji (tryb EOP). Złożenie wniosku po zakończeniu umowy nie przyspieszy sprawy, bo w tym przypadku zostanie zachowany okres wypowiedzenia. (W trakcie umowy to pełny cykl rozliczeniowy, a na czasie nieokreślonym kalendarzowe 30 dni). Jeśli złożysz oba wnioski przed 13tym, dostaniesz datę przeniesienia na 13.12.

Jeśli zależy Ci na szybkiej ucieczce, możesz wybrać tryb na dany dzień (DAY) na max 30 dni. Jednak i tak dostaniesz jeszcze jeden abonament za niedotrzymany okres wypowiedzenia, więc będzie to miesięczny abonament oddany w gratisie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

przejście do innego operatora z zachowaniem okresu

No to juz chyba wszystko jest dla mnie jasne.

Dziękuję wszystkim za wyjaśnienia i wskazówki 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

przejście do innego operatora z zachowaniem okresu

No i mam takie opcje do wyboru:

  • z końcem umowy terminowej
  • z zachowaniem okresu wypowiedzenia
  • bez zachowania okresu wypowiedzenia, najszybciej

Wybrałem to środkowe.