Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zerwanie umowy bez kary - czy możliwe?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 30
  • 15
  • 0

Zerwanie umowy bez kary - czy możliwe?

Witam

Chciałbym zapytać czy jest szansa na zerwanie umowy z Orange na 4 abonamenty komórkowe za porozumieniem stron? Bez żadnych kar itd. Czy udało się komuś czy to tylko strata czasu?

Powodem jest brak zasięgu. Przez kilkanaście lat nie było z tym problemu a m/w od 6-8 miesięcy jest tragedia. Wina telefonu odpada bo to samo jest na kilku - sprawdzane. Zgłaszałem problem kilkukrotnie i nic to nie dało. Odpowiedzi były, że ze strony operatora jest wszystko ok. Czasami była awaria nadajnika ale po naprawie nic to nie zmieniało w mojej sytuacji. Wiem, że zgodnie z regulaminem nie jest to podstawą do rozwiązania umowy dlatego pytam czy jest możliwość polubownego załatwienia sprawy.

Pozdrawiam

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53501
  • 621

Zerwanie umowy bez kary - czy możliwe?

@Baksiczek  według mnie i z obserwacji, stratą czasu  Usługiobilne nie są gwarantowane zasięgowi ani prędkością przesyłu

Zawsze jednak warto spróbować, ale tylko zgłaszając namolnie, a na koniec pisząc pismo na adres w Skierniewicach załączając screeny z zasięgu z urządzeń na adresie 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 443
  • 3782
  • 19

Zerwanie umowy bez kary - czy możliwe?

Szanse małe. Ale jak @agat13 napisał - próbować warto. Z ciekawości patrzyłaś jakie to kary? Bo już się z tym spotkałam, że mimo terminowej umowy było 0 zł. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Zerwanie umowy bez kary - czy możliwe?

Powiem krótko, strata czasu, kara z powodu przyznanych upustów adekwatnie do czasu pozostałego do końca umowy i tak zostanie naliczona.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 636
  • 14

Zerwanie umowy bez kary - czy możliwe?

Probuj, ale pewnie nic z tego.

najszybsza opcja to migracja do flex 6m przed koncem umowy i przejscie gdzie indziej.

a net stacjonarny masz? Moze wifi calling awaryjnie?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Zerwanie umowy bez kary - czy możliwe?

@marcin0216 raz udało się pomóc znajomemu rozwiązać umowę bez konsekwencji z powodu braku zasięgu. Jeżeli słabo, ale telefony logują się do sieci, to operator stwierdzi, że jest prawidłowo i nie zechce rozwiązać umowy. Warto zweryfikować, ile czasu zostało do końca umowy i na infolinii sprawdzić opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy.

Innym rozwiązaniem jest pozostanie do końca umowy i posiłkowanie się WiFi Calling, zakładam, że są odpowiednie telefony oraz internet stacjonarny.

Jeżeli masz mniej niż pół roku do końca umowy, możesz przenieść numery do FLEX. Trwa to chwilę, nie trzeba zmieniać kart SIM, działa na tych samych. Odczekaj kilka dni, a następnie numery przeniesiesz dom operatora x najlepszym zasięgiem w Twojej okolicy.

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 342
  • 1744
  • 3

Zerwanie umowy bez kary - czy możliwe?

@Baksiczek  Z punktu widzenia nie ma szans ale zdarzały sie przypadki takie jak Twój problem mozna się dogadać tylko inaczej niz porozumienie stron tutaj to niestety nieistnieje ale warto spróbować najlepiej forma na pismie co się dzieje z Twoim zasięgiem w danej lokalizacji.