Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samodzielna aktywacja nowej karty sim


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Samodzielna aktywacja nowej karty sim

Cześć. Co mogę zrobić w wypadku jak za granicą zostanie mi skradziony telefon  z fizyczną kartą sim ? Nadal będę potrzebował dostępu do np banku, a do tego będę potrzebował aktywny nr tel. I kółko się zamyka. Nawet jak za granicą kupię nowy tel, to co mogę zrobić żeby aktywować kartę SIM bez starej karty ? ( zakładam opcję , że mam np zapasową kartę SIM nie aktywną, którą przed wyjazdem na wszelki wypadek uzyskałem z salonu)

9 ODPOW. 9

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 447
  • 3841
  • 19

Samodzielna aktywacja nowej karty sim

Jeśli chodzi w duplikat karty to zgodne z tym artykułem

https://www.orange.pl/omnibook/karta-sim

wymiana jest możliwa wyłącznie w salonie. Jest ogólnie coś takiego jak proces samodzielnie wynajmy karty SIM przez SMS/Mój Orange ale to tego trzeba mieć starą kartę. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18491
  • 52947
  • 716

Samodzielna aktywacja nowej karty sim

@Karolkordus uzyskanie duplikatu karty SIM tylko i wyłącznie w salonie. Innej możliwości niestety nie ma, jeśli nie masz dostępu do poprzedniej aktywnej karty karty SIM.

Jeżeli została skradziona, to proponuję jak najszybciej zastrzec.

Piszesz, że kartę SIM pobrałeś z salonu, czy nie chodzi przypadkiem Tobie ofertę FLEX, a zaznaczasz abonament? Jeśli to oferta FLEX, to wymiany karty SIM głównej wykonasz w aplikacji FLEX. Nie wiem tylko, czy pierwsze uruchomienie nowej karty SIM uda się wykonać za granicą. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8422
  • 64

Samodzielna aktywacja nowej karty sim

@Karolkordus Nawet eSIM nie zapewnia wygodnej wymiany w takim przypadku.IMG_0352.jpeg


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Samodzielna aktywacja nowej karty sim

No wszystko super, ale jeśli jestem na drugim końcu świata to średnio do załatwienia z dowodem w salonie. A autoryzacja przez infolinie? Napadli nas w Meksyku rok temu, zona straciła tel, ja swój uratowałem. Wydaje mi się, że wtedy zdalnie udało mi się załatwić przeniesienie jej nr na eSima, którego wgrałem do swojego telefonu. Fizycznie nie było jej telefonu i jej karty do odebrania smsa autoryzacyjnego. Jeśli nie jest to do załatwienia zdalnie to trochę słabe, bo automatycznie człowiek jest odcięty od wszelkich serwisów, które wymagają podwójnej autoryzacji


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 447
  • 3841
  • 19

Samodzielna aktywacja nowej karty sim

Masz wyżej podane odpowiedzi. Nawet na esim wymagany jest dostęp do fizycznej karty SIM


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Samodzielna aktywacja nowej karty sim

No to wisienka na torcie - odpowiedź od dedykowanego opiekuna :

”(…)Jeżeli będzie miał Pan przy sobie inny numer, lub telefon innej osoby, to wystarczy do nas zadzwonić, po weryfikacji i podaniu nr karty sim, konsultant aktywuję kartę.” Sytuacja opisana jak w poprzedniej wiadomości. Założenie: przed wyjazdem kupuje czystą kartę w salonie i jej nie aktywuję. Na wyjeździe telefon z oryginalną kartą jest skradziony. Na miejscu kupuje nowy telefon i wkładam do niego tą nieaktywną kartę. A na biuro obsługi dzwonię z jakiegoś innego tel. Więc jak się do tego ustosunkować? Może są wyjątki w cięższych sytuacjach ?

 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 638
  • 15

Samodzielna aktywacja nowej karty sim

Jest na to rozwiązanie z serii kombinatoryki stosowanej, ale potrzebujesz pomocy osoby będącej w Polsce.

Twój bliski będący w kraju, może uaktywnić przez Mój Orange ekstra esim na zegarku/tablecie/innym telefonie, aby uzyskać dostęp do numeru i autoryzować wymianę karty na esim na karcie głównej poprzez kod sms.

Konieczność zaangażowania osoby w kraju wynika z tego, że ekstra esim w roamingu nie działa.

Gdy Twoja karta zostanie wymieniona na esim - dezaktywujesz kartę ekstra i masz dostęp do telefonu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Samodzielna aktywacja nowej karty sim

Czyli osoba w PL musi zalogować się na moich kodach na mój Mój Orange, tak ? A czy przy aktywacji ekstra esim nie przychodzi kod na stary nr, który właśnie jest skradziony ?


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 638
  • 15

Samodzielna aktywacja nowej karty sim

To zależy od modelu zegarka. Na applach on musi się zalogować do MO z aplikacji Watch i tam dokonać aktywacji, na Samsungach i większości innych Ty możesz włączyć i wysłać mu kod QR. Jak ostatnio włączałem sobie, to nie przychodził.