Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście z Orange Love do Flex

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Przejście z Orange Love do Flex

Witam serdecznie. Wiem, że istnieje podobny temat ale mimo wszystko potrzebuję pomocy ponieważ ile osób tyle odpowiedzi. Posiadam pakiet OL. Terminy końca umów są następujące: 

- telefon domowy, neostrada i telewizja do 31.03.2023

- Orange Love Plan Komórkowy (piszę tak jak jest w aplikacji MO) czyli numer tel. do 5.03.2023

Chcę przenieść się albo do Nju albo do Flexa i teraz pytanie kiedy powinienem udać się do salonu aby bez żadnych dodatkowych kosztów to zrobić ? Aby nic nie przeszło na czas nieokreślony (wyższy abonament) i żeby nie płacić kary ze zerwanie umowy ? Konsultant Nju poinformował mnie, że po 5.03 a przed 31.03, pracownik salonu Orange (który twierdził, że ma dużo do czynienia z rozpakietowaniem OL), że przed 5.03 natomiast konsultant na czacie Orange, że dopiero po 31.03 czyli po zakończeniu umowy. Zgłupiałem i nie wiem co robić. A żeby nie mieszać to skupmy się tylko na przejściu do Flexa. Aktualnie w aplikacji Flex mam komunikat, że nie mogę się przenieść właśnie przez posiadanie OL i żeby zadzwonić na infolinię. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc i odpowiedzieć na pytanie, kiedy iść do salonu i załatwić przeniesienie do Flexa ? 

Pozdrawiam, Damian.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18440
  • 52717
  • 710

Przejście z Orange Love do Flex

@Damianko ponieważ numer jest częścią pakietu OL, przeniesienie może nastąpić w dniu zakończenia umowy pakietu OL, czyli 31 marca. Wcześniej systemy nie puszczą. Na czacie FLEX twierdzą, że wogóle nie można skorzystać z przeniesienia na 180 dni przed końcem umowy, ani jeśli numer jest w OL. Proponował bym złożyć wypowiedzenie na koniec 31 marca z zaznaczeniem, że mumer ma być przeniesiony na kartę. Teoretycznie takie wypowiedzenie powinno zadziałać z zachowaniem numeru. Ponieważ to pakiet OL, przeniósl bym numer do konkurencji, a potem wrócił do Orange na kartę, a następnie do FLEX lub NJU. To jest najpewniejsze i działa. Sam w ten sposób wyreałem numer z OL. Wypowiedzenia wtedy nie trzeba składać, bo przeniesienie numeru jest rozerwaniem pakietu OL, więc z automatu umowa przestaje działać. 

Ponieważ jest różnica między datami zakończenia umowy na numer komórkowy, a reszta pakietu OL, musi być zakończenie w dniu 31 marca, aby nie została naliczona kara za wcześniejsze zerwanie umowy, chodź przed końcem umowy nie będzie wielka. Sprawdź jeszcze cykl rozliczeniowy. Może być, że jest inny data cykli rozliczeniowego jiż końcs umowy. Faktura będzie wystawiona na cały miesiąc z góry, więc po zakończeniu umowy, powinna zostać wystawiona korekta na niepełny cykl i powinien być zwrot. Często trzeba samemu dopilnować.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Przejście z Orange Love do Flex

Hej @Damianko 

Masz tutaj informacje dotyczące przeniesienia nr do Flexa: https://flex.orange.pl/oferta/przenies-numer

Masz umowę w Orange? Swój numer możesz przenieść, jeśli do końca umowy zostało Ci nie więcej niż 180 dni. Masz umowę u innego operatora? Możesz zlecić przeniesienie numeru na 120 dni przed końcem aktualnej umowy. Wydaje mi się że najlepszą datą do przeniesienia jest 31 marzec.  A także odpowiedz masz w linku z forum Nasz Orange: https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Przej%C5%9Bcie-z-Orange-Love-do-Flex/m-p/343238

Pozdrawiam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18440
  • 52717
  • 710

Przejście z Orange Love do Flex

@Damianko ponieważ numer jest częścią pakietu OL, przeniesienie może nastąpić w dniu zakończenia umowy pakietu OL, czyli 31 marca. Wcześniej systemy nie puszczą. Na czacie FLEX twierdzą, że wogóle nie można skorzystać z przeniesienia na 180 dni przed końcem umowy, ani jeśli numer jest w OL. Proponował bym złożyć wypowiedzenie na koniec 31 marca z zaznaczeniem, że mumer ma być przeniesiony na kartę. Teoretycznie takie wypowiedzenie powinno zadziałać z zachowaniem numeru. Ponieważ to pakiet OL, przeniósl bym numer do konkurencji, a potem wrócił do Orange na kartę, a następnie do FLEX lub NJU. To jest najpewniejsze i działa. Sam w ten sposób wyreałem numer z OL. Wypowiedzenia wtedy nie trzeba składać, bo przeniesienie numeru jest rozerwaniem pakietu OL, więc z automatu umowa przestaje działać. 

Ponieważ jest różnica między datami zakończenia umowy na numer komórkowy, a reszta pakietu OL, musi być zakończenie w dniu 31 marca, aby nie została naliczona kara za wcześniejsze zerwanie umowy, chodź przed końcem umowy nie będzie wielka. Sprawdź jeszcze cykl rozliczeniowy. Może być, że jest inny data cykli rozliczeniowego jiż końcs umowy. Faktura będzie wystawiona na cały miesiąc z góry, więc po zakończeniu umowy, powinna zostać wystawiona korekta na niepełny cykl i powinien być zwrot. Często trzeba samemu dopilnować.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Przejście z Orange Love do Flex

@ketrasaArtur  cykl rozliczeniowy mam jako 6 dzień miesiąca więc jakiś wyrównanie na pewno będzie. Podsumowując, aby aktualny numer nie przepadł to miałoby wyglądać następująco: 31.03 odwiedzam dowolny salon konkurencji X i składam dyspozycję przejścia do nich na kartę, następnie robię to samo w aplikacji Flex nie odwiedzając salonu. Po jakim czasie najlepiej ogarnąć Flexa ? Dzień po, pełny miesiąc czy nie ma znaczenia ? 

Pomarańczowych muszę odwiedzić tylko w celu oddania routera i dekodera.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18440
  • 52717
  • 710

Przejście z Orange Love do Flex

@Damianko po przeniesieniu do konkurencji najlepiej odczekać ze 48 godzin, aby dane w systemie się zaktualizowały. Potem możes przenieść numer od razu do FLEX - czas około 4 dni, lub przeniedlść do Orange na kartę, czas około 1 dzień roboczy, więc tą drogą będzie szybciej we FLEX. Warto z salonu wziąć kilka starterów FLEX. W salonie są bezpłatne. To tak na wszelki wypadek, bo wymiana w aplikacji jest samodzielna. Można zlecić przywiezienie przez kuriera, ale trzeba poczekać ze 2, 3 dni.

Jeżeli zależy na dodatkowej karcie SIM, to proponuję FLEX, jeśli chcesz więcej GB to proponuję NJU subskrypcja, tu liczy się staż, jest więcej GB. Wszystko w aplikacji można samodzielnie wykonać.