Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z zasięgiem podczas rozmów


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Problem z zasięgiem podczas rozmów

Witam

W grudniu ubiegłego roku przedłużyłem umowę w orange na 3 telefony. Podczas przedłużenia wziąłem na raty nowy telefon xiaomi redmi note 12 pro. Od początku mam z tym telefonem problemy podczas rozmów, ciągłe mnie przerywa bądź nie słychać mnie wcale. Została już wymieniona karta sim oraz telefon był dwa razy na gwarancji ale według serwisu jest sprawny. W tej samej lokalizacji na tej samej karcie sim w telefonie samsung a33 nie ma tego problemu. W salonie jak i na infolinii rozkładają ręce i jedyne co słyszę że no można wysłać go jeszcze raz a raty lecą i ciągle muszę opłacać. Gdy włożyłem kartę sim innego operatora tak jakby problem ustał ale kara za zerwanie umowy w orange na tym numerze to wartość telefonu więc to nie wchodzi w gre. Proszę o pomoc, jakieś rady prawne jak mogę z nimi rozmawiać bo już niemam pomysłów.

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18483
  • 52909
  • 716

Problem z zasięgiem podczas rozmów

@JakubLewtak nawet minimalny zasięg na telefonie, który uniemożliwia prawidłowego działania nie jest podstawą do rozwiązania umowy z powodu wadliwego urządzenia lub słabego zasięgu. Wystarczy, że telefon loguje się do sieci, to dla Orange informacja, że usługa jest świadczona, sygnał mobilny nie jest gwarantowany, raz jest lepiej, raz gorzej. Brak podstaw do rozwiązania umowy. Taka przyczyną może wynikać również z powodu styku sygnału z dwóch nadajników. Telefon może nie radzić sobie z wyborem, do którego nadajnika się zalogować. Sprawdź w innej lokalizacji, czy też taki problem występuje.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53649
  • 625

Problem z zasięgiem podczas rozmów

@JakubLewtak  słyszę to od wielu osób. Czasem to problem techniczny BTS-a ( nadajnika) a czasem kwestia nielegalnych wzmacniaczy sygnału. Poproś o weryfikację na infolinii( mają tam info o takich przypadkach) i koniecznie zgłoś w systemach ( wymuś na infolinii)

Zweryfikuj zasięg na aplikacji pomocniczej NetMonster. Tam będzie widać poziom sygnału czy adres nadajnika 

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2401
  • 9952
  • 85

Problem z zasięgiem podczas rozmów

Cześć @JakubLewtak

Czy transmisja danych na smartfonie Xiaomi działa prawidłowo? Czy próbowałeś zmienić tryb pracy sieci na 3G i sprawdzić czy problem z zasięgiem podczas rozmów został rozwiązany. Spróbuj jeszcze jeśli masz problem z zasięgiem podczas rozmów wpisać tam gdzie wybierasz numer ten kod *#*#4636#*#* i wybrać LTE/WCDMA.

Zerknij jeszcze do tego poradnika Orange który jest na forum NO Problem z zasięgiem sieci komórkowej / Problem z internetem mobilnym - co zrobić? https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/Problem-z-zasi%C4%99giem...

Daj znać czy coś pomogło 🙂

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2083
  • 11723
  • 52

Problem z zasięgiem podczas rozmów


@JakubLewtaknapisał(-a)

Witam

W grudniu ubiegłego roku przedłużyłem umowę w orange na 3 telefony. Podczas przedłużenia wziąłem na raty nowy telefon xiaomi redmi note 12 pro. Od początku mam z tym telefonem problemy podczas rozmów, ciągłe mnie przerywa bądź nie słychać mnie wcale. Została już wymieniona karta sim oraz telefon był dwa razy na gwarancji ale według serwisu jest sprawny. W tej samej lokalizacji na tej samej karcie sim w telefonie samsung a33 nie ma tego problemu. W salonie jak i na infolinii rozkładają ręce i jedyne co słyszę że no można wysłać go jeszcze raz a raty lecą i ciągle muszę opłacać. Gdy włożyłem kartę sim innego operatora tak jakby problem ustał ale kara za zerwanie umowy w orange na tym numerze to wartość telefonu więc to nie wchodzi w gre. Proszę o pomoc, jakieś rady prawne jak mogę z nimi rozmawiać bo już niemam pomysłów.


Ten model i kilka innych od Xiaomi, ma marny moduł GSM i antenę, serwis na to nic nie poradzi, ja bym go sprzedał i kupił Samsunga czy Motorolę, problem ustąpi, zagaduje że masz w swojej lokalizacji słaby sygnał LTE i telefon gubi sieć LTE 😎