Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niektóre aplikacje na Samsungu A34 działają, a inne pokazją komunikat o braku internetu w roamingu

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 0

Niektóre aplikacje na Samsungu A34 działają, a inne pokazją komunikat o braku internetu w roamingu

Witam. Zmieniłem niedawno telefon na Samsunga A34. Od tego momentu mam ciągłe problemy z internetem za granicą. Niektóre aplikacje wyświetlają komunikat "brak dostępu do internetu" mimo tego , że dane komórkowe są włączone i świeci ikona , że internet jest. Działa messenger , facebook czy watts app ale nie działa np.chrome czy apka bankowa. Najlepsze jest to , że udostępniając internet to np. na tablecie wszysto działa. Dzieje sie to w każdym kraju. Czasem pomaga ręczna zmiana sieci lub przełączenie na 3g/2g ale tylko na chwilę i zaraz znowu wyświetla , że brak dostępu do internetu. 

Kombinowałem już chyba wszystko co można. Reset , reczne wybieranie , apn i cały czas to samo. Nie rozumiem też jak to możliwe , że robiąc z telefonu router to na innym urządzeniu wszystko śmiga a na tym nie. Zauważyłem też , że wyskakuje mi dość często komunikat "odświeżanie danych na karcie sim" a teraz zacząłem otrzymywać smsy , że rozpoczęto transmisję danych w strefie1 ue - problem w tym , że jestem w kraju.

Orange twierdzi , że z ich strony wszystko jest ok a problem leży po stronie telefonu ale nie mam pojęcia co to może być. Czy jakaś apka blokuje dostęp do internetu czy co?

Pomoże mi ktoś? Z góry dziękuję

 

 

____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Niektóre aplikacje na Samsungu A34 działają, a inne pokazją komunikat o braku internetu w roamingu

To kwestia błędnego apn.

W kropkach na górze możesz dodać nowy apn.

 

Na zdjęciach ustawienia co trzeba zmienić, nazwa może być inna.

 

 

Screenshot_20230901_144219_Settings.jpg

Pierwsze zdjęcie. Hasło internet 

 

Screenshot_20230901_144209_Settings.jpg

 

___________

* Scaliłem wpisy - Rafał

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13000
  • 53395
  • 620

Niektóre aplikacje na Samsungu A34 działają, a inne pokazją komunikat o braku internetu w roamingu

@Fikokf  w ustawieniach połączenia do netu masz dodane ipv6? Wprowadź je ponownie z ręki 

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-sms-w-telefonie

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3218
  • 7483
  • 136

Niektóre aplikacje na Samsungu A34 działają, a inne pokazją komunikat o braku internetu w roamingu

@Fikokf , nie wiem czy to pomoże, ale może wymień kartę SIM - instrukcja


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1652
  • 8180
  • 64

Niektóre aplikacje na Samsungu A34 działają, a inne pokazją komunikat o braku internetu w roamingu


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Niektóre aplikacje na Samsungu A34 działają, a inne pokazją komunikat o braku internetu w roamingu

Cześć @Fikokf 

a sprawdzałeś może tą kartę SIM w innym telefonie? Zerknij do  tematu który jest na na stronie Samsunga  Odświeżanie danych https://eu.community.samsung.com/t5/seria-galaxy-s10/od%C5%9Bwie%C5%BCanie-danych/td-p/1769711  Wiem że dotyczy to innego modelu Samsunga ale zerknij do tego tematu. Jednemu użytkownikowi też się pojawiał taki komunikat i pomogło wyciągnięcie karty sim i przeczyszczenie jej.

Moze  ten link coś Ci pomoże

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

Niektóre aplikacje na Samsungu A34 działają, a inne pokazją komunikat o braku internetu w roamingu

Za granicą raczej nie działa ipv6, więc jak masz w ustawieniach Danych Mobilnych ipv6, to ipv4 ustaw, na 100 % problem ustąpi 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 0

Niektóre aplikacje na Samsungu A34 działają, a inne pokazją komunikat o braku internetu w roamingu


@Ronnapisał(-a)

@Fikokf , nie wiem czy to pomoże, ale może wymień kartę 

 

Tak planuje bo nic innego nie dziala. Moze to to

 

Już to robiłem z 4 i 6 l. Nic nie pomaga:(


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 0

Niektóre aplikacje na Samsungu A34 działają, a inne pokazją komunikat o braku internetu w roamingu

Już to robiłem. Niestety bez efektu. 

 

Znalazłem już wcześniej gdzieś to ustawienie ale u mnie nie ma takiej opcji. Nawet infolinia orange sugerowała to ustawienie ale ... u mnie go nie ma. Jak to możliwe?

Wnerwia mnie ten telefon. Szmelc i tyle


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Niektóre aplikacje na Samsungu A34 działają, a inne pokazją komunikat o braku internetu w roamingu

Wejdź w ustawienia, połączenia, sieci komórkowe, Nazwy punktu dostępu

i pokaż screenshot co tam masz.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 15
  • 0

Niektóre aplikacje na Samsungu A34 działają, a inne pokazją komunikat o braku internetu w roamingu

Witam Wszystkich!

Mam dokładnie taki sam problem. Po rozłączeniu czy oddaleniu się od sieci WiFi telefon powinien się przełączyć na dane komórkowe co robi ale niestety nie ma internetu. Część aplikacji się otwiera a część od razu wyrzuca brak połączenia. Pomaga restart ale ile razy w ciągu dnia można robić restart aparatu. 

Dodatkowo zdarza się, że po podłączeniu po bluetooth do auta jak wyjdę i wrócę za chwilę już nie chce się połączyć i potrzebny kolejny restart. Co za dziwny telefon.

 

Poniżej załączam screen o którym mówił przedmówca.

 

screen.jpg