Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Migracja ADSL 20mb do VDSL 80m a stara umowa - Da się bez przedłużenia umowy?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Migracja ADSL 20mb do VDSL 80m a stara umowa - Da się bez przedłużenia umowy?

Czy jest możliwość migracji z ADSL do VDSL bez zawierania nowej (droższej) umowy?

Mam ciągle umowę na adsl, są tam chyba jakieś rabaty w tym jeszcze, zawarcie nowej wiąże się z wyższą ceną.

Jest możliwość migracji usługi do vdsl w ramach starej umowy i starej ceny?

Technicznie możliwość na 100% jest, chodzi mi tylko o kwestię umowy.

https://www.orange.pl/view/internet-migracja80

Tutaj jest napisane "Długość umowy nie zmienia się " co by sugerowało że nie trzeba nowej umowy.

 

 

__________________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" oraz doprecyzowana nazw tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13130
  • 53953
  • 634

migracja ADSL 20mb do VDSL 80m a stara umowa

@Internet_popc  cena jest taka sama. Zmienia się tylko technologia. Jeśli masz FB2 to nawet modem zostaje ten sam...

Jeśli migrujesz powinieneś podpisać nową umowę, lub aneks do starej...

System powinien zweryfikować możliwości, a nie wprowadzisz zamówienia bez odklikania umowy no, chyba, że to będzie migracja techniczną, ale i na to papier musi być 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13130
  • 53953
  • 634

migracja ADSL 20mb do VDSL 80m a stara umowa

@Internet_popc  cena jest taka sama. Zmienia się tylko technologia. Jeśli masz FB2 to nawet modem zostaje ten sam...

Jeśli migrujesz powinieneś podpisać nową umowę, lub aneks do starej...

System powinien zweryfikować możliwości, a nie wprowadzisz zamówienia bez odklikania umowy no, chyba, że to będzie migracja techniczną, ale i na to papier musi być 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

migracja ADSL 20mb do VDSL 80m a stara umowa

@agat13

Próbowałem na chacie, mam swój własny FB2.0. Problem jest taki że wciskają nową umowę "bo to nowa technologia". Możliwości techniczne są, jestem w systemie.

Cena nie jest taka sama, bo jak masz umowę sprzed ponad roku, jeszcze z rabatami które oferowali konsultanci, to jest o np. 20zł drożej jeżeli zawierasz nową umowę po cenach z dziś, bez rabatów.

 

Z tego co kiedyś czytałem to migracja polegała na zgłoszeniu tego na chacie, i na nowych kartach dsl jakie teraz są stosowane, przełączali bez problemu zdalnie. Wg informacji z linka który podałem, nie powinno się nic dziać z długością umowy, czyli tym bardziej nie powinna być potrzebna nowa umowa na 2 lata.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5501
  • 22281
  • 183

migracja ADSL 20mb do VDSL 80m a stara umowa

@Internet_popc 

Ale czego nie rozumiesz? Orange nie jest zainteresowany podniesieniem ci prędkości jeśli ty nie jesteś zainteresowany płaceniem więcej. To nie jest problem techniczny tylko marketingowy. Takich problemów tu nie rozwiążemy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

migracja ADSL 20mb do VDSL 80m a stara umowa

@j131

Chodzi mi o to czy mogą przedłużyć umowę czy nie, jaka jest praktyka, czy komuś przedłużyli, jakie mają ludzie z tym doświadczenia.

To że konsultanci notorycznie próbują naciągać klientów i nierzadko wprowadzają w błąd, nie jest dla mnie nowością, chodziło mi o to czy ktoś wie czy opcja zmiany prędkości w ramach tej samej umowy jest w ogóle możliwa. Bo z tego co jest na ich stronie, wygląda na to że powinna być. Nawet przeszukując to forum, w kilku tematach natrafiłem na takie porady, żeby uzyskać właśnie przełączenie prędkości w ramach tej samej umowy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13130
  • 53953
  • 634

migracja ADSL 20mb do VDSL 80m a stara umowa

@Internet_popc  stąd moje stwierdzenie o migracji technicznej. Swego czasu była akcja automatycznego podniesienia prędkości i aneksowania tej obowiązującej umowy. Wystarczył wywiad techniczny i odpowiednią kartą na centrali ( nie wszystkie są uniwersalne) i działo się to automatycznie

Teraz nie wiem czy to możliwe. 

Zrób screena z zakładki DSL w FB tylko bez danych wrażliwych. Podpowiemy, ocenimy 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

migracja ADSL 20mb do VDSL 80m a stara umowa


@agat13napisał(-a)

@Internet_popc  stąd moje stwierdzenie o migracji technicznej. Swego czasu była akcja automatycznego podniesienia prędkości i aneksowania tej obowiązującej umowy. Wystarczył wywiad techniczny i odpowiednią kartą na centrali ( nie wszystkie są uniwersalne) i działo się to automatycznie

Teraz nie wiem czy to możliwe. 

Zrób screena z zakładki DSL w FB tylko bez danych wrażliwych. Podpowiemy, ocenimy 


Odpisywałeś mi niedawno w temacie o światłowód, gdzie się okazało że wpakowali do tej nowej szafy vdsl zamiast światła i przenieśli starą centralę. Dziś skończyli, mam to 30m od domu, sygnał biegnie kablami do jeszcze jednej szafy ale w sumie jest około 100m kabla, czyli parametry są bardzo dobre. Rozmawiałem na miejscu z technikami i mówili że karty vdsl są jakieś "najnowsze" jakie montują i powinno chodzić na maxa.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13130
  • 53953
  • 634

migracja ADSL 20mb do VDSL 80m a stara umowa

@Internet_popc  na tych parametrach ADSL powinno bez problemu działać i podtrzymuję opinie z https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Orange-POPC-1-1-IV-konkur...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5501
  • 22281
  • 183

migracja ADSL 20mb do VDSL 80m a stara umowa


@Internet_popcnapisał(-a)

...

Chodzi mi o to czy mogą przedłużyć umowę czy nie

...


Do tanga trzeba dwojga. Technicznie na pewno nie ma przeszkód. Czy są jakieś w SYSTEMIE tego nie zgadniemy. Nawet jeśli komuś innemu się udało, to i tak nie jest pewne że tobie się uda. Nie zaszkodzi próbować, nalegać, monitować poprzez różne kanały. A nóż się uda.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Migracja ADSL 20mb do VDSL 80m a stara umowa - Da się bez przedłużenia umowy?

@agat13

Pytałem jeszcze w placówce Orange i na infolinii, pewni nie byli, ale radzili nową umowę.

Ale okazuje się, że vdsl nie widać w systemie i nie mogą przełączyć, nie wiedzą kiedy będzie.

Dziwne bo człowiek który "dowodził" całą tą operacją przełączania, sprawdzał w telefonie i twierdził że jest w systemie i powinno się dać przełączyć.

Zastanawiam się czy np. marketingowcy do których się dzwoni, widzą tą samą bazę danych co na mapkach dostępności? Bo tak było ze światłowodami, jak na stronie (na której każdy mógł sprawdzić) jest dostępny to u nich też. A np. jakieś świeżo oddane projekty popc, nic o nich nie wiedzieli.

Ale też nie wiem gdzie się da sprawdzić aktualną dostępność usług ADSL/VDSL. Na stronie orange, internet domowy, jak się poda adres, kiedyś wyskakiwała prędkość jaka jest, teraz proponuje że oddzwonią i nic się nie wyświetla. Jak się wklepie jakiś adres sąsiedni, kogoś kto nie ma od nich usługi, nowy klient, to tam z kolei podaje że jest tylko po LTE, czyli nowej osoby po adsl nie podłączą mimo że jest w sąsiednim domu.

Jednym słowem nie wiem jak to sprawdzić kiedy będzie, próbować np. co tydzień czy już jest?