Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy raty za nowe urządzenie są naliczane od razu, gdy przedłużę umowę na abonament i mam stare raty?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 24
  • 0

Czy raty za nowe urządzenie są naliczane od razu, gdy przedłużę umowę na abonament i mam stare raty?

Witam 🙂 mam takie pytanie.

W kwietnie kończy mi się abonament oraz raty za urządzenie i czy jak teraz przedłużę umowę z urządzeniem, to za nowe urządzenie mimo ze teraz dostane będę płacić dopiero przy nowej umowie od maja czy zostanie doliczone wcześniej?? 

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – Rafał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18485
  • 52915
  • 716

Czy raty za nowe urządzenie są naliczane od razu, gdy przedłużę umowę na abonament i mam stare raty?

@kubusiekoo będą raty liczone od razu po przedłużeniu umowy. Za urządzenie z poprzedniej umowy dalej płacisz według harmonogramu. Czyli będą opłaty za dwa urządzenia przez pewien czas 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18485
  • 52915
  • 716

Czy raty za nowe urządzenie są naliczane od razu, gdy przedłużę umowę na abonament i mam stare raty?

@kubusiekoo będą raty liczone od razu po przedłużeniu umowy. Za urządzenie z poprzedniej umowy dalej płacisz według harmonogramu. Czyli będą opłaty za dwa urządzenia przez pewien czas 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Abonament pytanie

@ketrasaArtur  a nie jest czasem tak że raty za nowy sprzęt są liczone dopiero po spłacie obecnych rat?, pytam bo nie wiem jakie są warunki w OPL, a w .-...... tak właśnie jest jak opisałem wyżej, czyli nowe raty dopiero po spłacie starych.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18485
  • 52915
  • 716

Abonament pytanie

@slav72 jeżeli masz jeszcze raty do spłaty, a podpisujesz nową umowę lub przedłużenie umowy z nowym urządzeniem, to do poprzedniego urządzenia dochodzą raty za nowe. W efekcie urządzenie poprzednie spłacasz jak w przypadku @kubusiekoo do kwietnia, a nowe urządzenie od podpisania umowy, czyli do kwietnia masz taty za dwa urządzenia jednocześnie. Od maja zostaje tylko urządzenie do spłaty, które jest podpisane z obecną umową. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Abonament pytanie

@ketrasaArtur dzięki za wyjaśnienie, czyli warunki spłat rat trochę gorsze.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 35
  • 195
  • 1

Czy raty za nowe urządzenie są naliczane od razu, gdy przedłużę umowę na abonament i mam stare raty?

@slav72  nie bardzo rozumiem dlaczego gorsze?

W mojej głowie jest to dość logiczne. Sam wziąłem raty w Orange, spłacam je na bieżąco.

Rozważam właśnie dobranie kolejnych na święta  i jak podpiszę to opłacam od kolejnego miesiąca.

Tamte spłacam zgodnie z terminem a tutaj zaczynam zgodnie z nowym Harmonogramem. Chyba, że to ja tutaj czegoś nie pojmuje, to proszę o wyjaśnienie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18485
  • 52915
  • 716

Czy raty za nowe urządzenie są naliczane od razu, gdy przedłużę umowę na abonament i mam stare raty?

@slav72 to Ty decydujesz, czy już chcesz umowę z urządzeniem, czy czekasz. Raty zawsze zostają zgodnie z harmonogramem. Możesz spłacić je wcześniej. Jeżeli podpisujesz umowę przed końcem poprzedniej, to nowe warunki wchodzą przy następnym cyklu rozliczeniowym, stara umowa jest zastąpiona nową i czas umowy wynosi 24 miesiące. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Czy raty za nowe urządzenie są naliczane od razu, gdy przedłużę umowę na abonament i mam stare raty?

@_dziki_  to jest tylko moje zdanie, porównywałem warunki u innego opa i tyle, mnie akurat pasują tamte warunki gdzie spłacam najpierw stare raty a później nowe, jest to szczególnie wygodne jeśli raty są wysokie to się nie sumują przez pewien czas i nie są dużym obciążeniem. Lecz każdy ma swoje zadanie, ja wyraziłem tylko swoje. 

@ketrasaArtur zapytałem tylko o warunki, chodziło mi o porównanie nic więcej... Jak wiesz nie mam takich usług w OPL.