Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy mogę odmówić instalacji światłowodu, aby umowę rozwiązać?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 27
  • 0

Czy mogę odmówić instalacji światłowodu, aby umowę rozwiązać?

Witam,

z góry przepraszam jeśli podobny temat już istnieje, ale oprócz sugestii w którymś z tematów nie znalazłem szerszego odniesienia do tematu.

Do mojego mieszkania podłączono światłowód, dnia 21.01.23 podpisałem umowę z Orange. Data rozpoczęcia świadczenia usługi i montażu umówiona jest na 1.02.23. W międzyczasie zgłosił się przedstawiciel innej firmy, że również mają możliwość świadczenia usługi internetu światłowodowego, która będzie dla mnie korzystniejsza. Pytając w salonie o rozwiązanie umowy otrzymałem informację, że nie mogę jej rozwiązać, jedyna możliwość to nie dopuścić do instalacji. Może ktoś wie czy faktycznie taki sposób działania nie poniesie za sobą żadnych konsekwencji? System po jakimś czasie usunie umowę, będzie cały czas "wisiała w zawieszeniu" czy będą jakieś problemy np. z udostępnianiem sieci przez Orange? Próbując potwierdzić tą wersję na infolinii usłyszałem, że nie mogę wypowiedzieć umowy i muszę wpuścić monterów. Dodatkowo pani z Orange upiera się, że światłowód to inwestycja Orange i przez najbliższe pół roku żaden inny operator nie zostanie dopuszczony, inny operator  jednakże twierdzi, że światłowód był położony z dofinansowania z UE przez firmę z którą współpracują i na pewno jest możliwość podłączenia. Może ktoś wie czy jest gdzieś strona na której można sprawdzić kto budował sieć i którzy operatorzy mają do niej dostęp?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

 

 

__________________________

*Doprecyzowana nazwa tematu, przeniesienie z działu "Internet domowy" oraz edytowana treść - moderator Wojciech.

17 ODPOW. 17

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Odmowa montażu, a umowa

Monterzy siłą nie wejdą Ci do domu przecież, więc wpuszczać ich nie musisz, ale z tego co pamiętam w umowie jest chyba taki zapis, że jeśli usługa nie może być świadczona z winy klienta to chyba Orange przysługuje jakieś odszkodowanie z tego tytułu, przestudiuj umowę którą podpisałeś, na pewno jest tam coś takiego i kary umowne. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Odmowa montażu, a umowa

@Kro_pek jeśli to inwestycja POPC, to każdy z operatorow, który ma w rejonie punkt styku z siecią szkieletową Orange może świadczyć swoje usługi. 

W przypadku braku możliwości wykonania instalacji ( taki odpis muszą zrobić monterzy) umowa nie wchodzi w życie. Z drugiej zaś strony zasoby przeznaczone na tą instalację nie zostaną zwolnione i inny operator szybko może nie mieć pozytywnego wywiadu technicznego, a co za tym idzie możliwości wykonania instalacji. Zaznaczam, że samą instalację wykonują te same ekipy w obu przypadkach, więc w drugim też mogą odpisać brak możliwości technicznych nawet nie idąc na miejsce. Dlaczego te same ekipy? Bo to ludzie wlaściciela sieci.........modem tylko instaluje obcy operator. A nawet nie zawsze.....

Stad warto się zastanowić czy komplikować życie i w przypadku reklamacji odbijać sie miedzy dwoma operatorami??? Zawsze zawodzi punkt styku i wzajemne.....stosunki

Znamy to z życia

Podaj przybliżony adres, postaramy sie powiedzieć kto budowal, ale przyszlosci i ewentualnych trudności przy odmowie operatorowi-właścicielowi sieci nie przewidzimy

Lepsze jest wrogiem dobrego....


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Odmowa montażu, a umowa

@Kro_pek 

IMHO możesz na koniec zostać z ręką w nocniku. Istotne jest też co właściwie podpisałeś.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Odmowa montażu, a umowa

Bzdury Ci mówią. Jeśli nie dojdzie do instalacji to umowa nie wchodzi w życie. Czytałeś w ogóle umowę ?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Odmowa montażu, a umowa

Drobna dygresja, pytanie... Czy do zawarcia umowy doszło w salonie Orange, czy gdzie indziej? Jeżeli poza lokalem "sprzedawcy", to prawdopodobnie możesz odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od daty jej zawarcia.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 27
  • 0

Czy mogę odmówić instalacji światłowodu, aby umowę rozwiązać?

Adres to Żonkilowa 63-000 Środa Wielkopolska.

 

Umowa była podpisana w salonie Orange.

Zapisy zawarte w umowie:

3. Czas trwania Umowy i minimalny czas korzystania z Usługi na warunkach promocji: 24 miesięce od rozpoczęcia świadczenia Usługi.

  5. Rozpoczęcie świadczenia Usługi: od zainstalowania usług przez technika - planowana data 01-02-2023. 

 6. Rozpoczęcie naliczania opłat: od dnia rozpoczęcia świadczenia usługi.

7. Promocja: Mini Światłowód 1/22. Przyznane Państwu ulgi określamy w regulaminie tej promocji. Dodatkowo otrzymują Państwo 10,00 zł rabatu przez 24 miesiące.   

 14.Warunki wypowiedzenia Umowy: Mogą Państwo wypowiedzieć Umowę: 1) z końcem okresu rozliczeniowego rozpoczynającego się po dniu doręczenia nam wypowiedzenia, 2) z miesięcznym okresem wypowiedzenia, jeżeli umowa uległa automatycznemu przedłużeniu, 3) natychmiast, jeśli będziemy świadczyć Usługę niezgodnie z warunkami umownymi lub przepisami prawa albo jeśli nie rozpoczęliśmy jeszcze świadczenia Usługi.  

W przypadku wypowiedzenia Umowy na czas określony z powodu zaprzestania świadczenia Usługi lub braku możliwości jej świadczenia, mają Państwo prawo żądać od nas odszkodowania na takich samych zasadach jak dla odpowiedzialności z tytułu przerwy w świadczeniu Usługi określonych w Regulaminie. W przypadku wypowiedzenia Umowy przez nas z Państwa winy lub jej wypowiedzenia przez Państwa przed upływem okresu, na jaki Umowa została zawarta, możemy żądać odszkodowania związanego z ulgami, których Państwu udzieliliśmy. Odszkodowanie nie przysługuje nam, jeśli wypowiedzenie Umowy nastąpi w związku ze świadczeniem Usługi w sposób niezgodny z warunkami umownymi lub prawo do wypowiedzenia Umowy bez konieczności zapłaty odszkodowania wynika z przepisów obowiązującego prawa.  

 

Regulamin promocji Mini Światłowód 1/22  

 5. W Promocji przyznajemy ulgę dotyczącą opłaty aktywacyjnej (jeśli jest naliczana) oraz ulgi dotyczące opłat abonamentowych. Ulgi wynikają z różnic pomiędzy opłatami za Usługę wskazanymi w Cenniku (aktywacja i abonament), a opłatami promocyjnymi w umowach zawartych na 24 miesiące: Opcja prędkości do 300 Mb/s. Ulga dot. opłaty aktywacyjnej 439,01 zł. Suma ulg dot. opłat abonamentowych bez rabatów za zgody 3120,72 zł.

 

Generalnie chodzi o to, że mam internet mobilny od innego operatora do końca roku, ale nie jestem z niego zadowolony i mówię trudno, będę opłacał oba internety przez ten czas, jednakże gdy pojawiła się okazja by przejść z internetu domowego na światłowód co pozwoliłoby mi zaoszczędzić ponad 800 zł staram się znaleźć informację czy może ktoś nie dopuścił do instalacji i co wtedy działo się z umową i dostępem do sieci. Popełniłem błąd, że nie zapytałem wcześniej u tego operatora czy mają możliwość świadczenia usługi światłowodowej, ale przedstawiciele Orange zbierając zgody od mieszkańców na budowę sieci (ulica nie jest przejęta przez miasto, każdy właściciel mieszkania jest w części właścicielem ulicy) twierdzili, że jedynie Orange będzie świadczyło usługę. 

 

Dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi.

 

 

 

____________________

*Post poddany edycji - moderator Wojciech.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Odmowa montażu, a umowa

@Kro_pek 

IMHO skoro już podpisałeś umowę, i to w salonie, to warunki jej wypowiedzenia obowiązują nie od momentu rozpoczęcia świadczenia usługi tylko od momentu podpisania. Jeśli wypowiesz umowę już teraz to narazisz się na karę umowną praktycznie taką samą jak wartość całej umowy. Bardzo wątpię żeby Orange chciało w tym przypadku pójść Ci na rękę i odpuścić.

PS. Skoro instalację masz już w domu to niedopuszczenie do zamontowania modemu trudno będzie zwalić na operatora.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Odmowa montażu, a umowa

@Kro_pek  nie martwi mnie gdzie zawieraleś umowę i czy mozna ją zerwać, bo można nie przyjąć instalacji ( nie zaakceptować jej warunków) i automatycznie nie wejdzie w życie, ale czy wogóle później założysz net od innego opreratora. Tu nie byłbym tego taki pewny....i to tu jest haczyk.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Odmowa montażu, a umowa

@Kro_pek dobrze się zastanów nad zerwaniem umowy 😎

Kary można nie być, ale jeśli instalacje robił Orange, to inny operator nie ma szans na świadczenie ci usług, trzeba było wcześniej zrobić rozeznanie, jedyna sensowną opcja, to te 24 miesiące korzystać z usług Orange i potem zmienić dostawcę internetu 😎