Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy można zmienić dekoder na 4K multi, którego premiera była dzień po złożeniu nowego zamówienia?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 21
  • 0

Czy można zmienić dekoder na 4K multi, którego premiera była dzień po złożeniu nowego zamówienia?

Ja właśnie dowiedziałem się, że zamówiona trzy dni temu przez telefon wizyta montera na przyszły poniedziałek nie może być w żaden sposób zedytowana. To znaczy, że przypisano mi dekoder 4K i nie ma możliwości jego zmiany. Pech chciał, że złożyłem zamówienie telefonicznie dzień przed wprowadzeniem do oferty nowego dekodera. 

Po moich pytaniach kierowanych w stronę Orange, czy będzie możliwość wymiany dekodera na 4K multi podczas trwania umowy, nie chcą jasno powiedzieć że tak. Odpisują raczej w stylu: na ten moment nie jesteśmy w stanie tego potwierdzić. Dopiero jak usługa telewizyjna będzie aktywna, to będziemy mogli sprawdzić w systemie.

Przy zamówieniu przez telefon, czat lub przez stronę internetową przysługuje prawo odstąpienia od umowy i najwyżej użyję tego argumentu, jeżeli robiliby problemy z wymianą w pierwszych dniach.

Ja tylko nie rozumiem po co tyle biurokracji. W normalnym świecie wystarczyłoby zaznaczyć jedną opcję i monter wiedziałby, żeby brać dekoder 4K multi. Zajęłoby to dosłownie 5 sekund. Tragedia.

 

________________
* Wydzieliłem z tematu nowy dekoder 4K multi – moderator Michał

8 ODPOW. 8

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

Czy można zmienić dekoder na 4K multi, którego premiera była dzień po złożeniu nowego zamówienia?

właśnie mam przedłużać umowę i mogę zmienić obecny premium na ten nowy. Przedłużając dalej nie płacę za dzierżawę starego, nowy model to już dopłata. W tym na Androidzie na bank będzie opóźnienie 30sek. w programach live


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1682
  • 8288
  • 64

Czy można zmienić dekoder na 4K multi, którego premiera była dzień po złożeniu nowego zamówienia?

@Hitman3003 Ja bym anulował zamówienie lub nie zgodziłbym się na instalację.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 105
  • 363
  • 1

Czy można zmienić dekoder na 4K multi, którego premiera była dzień po złożeniu nowego zamówienia?

Dokładnie, anuluj i zamów jeszcze raz. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53499
  • 621

Czy można zmienić dekoder na 4K multi, którego premiera była dzień po złożeniu nowego zamówienia?

@Hitman3003Odpowiem tak: to świeżynka, więc wszystkie zasady są dopiero w trakcie ustalania. Przypuszczam, że po zainstalowaniu usługi z 4KStream wymiana na Multi będzie drogą przez mękę.

W salonie nie wymienisz po instalacji, bo może to nie być ujęte w regułach wymiany sprzętu (nowinka, wiec od razu nie dadzą takiej możliwości, bo wszyscy by się rzucili na wymianę, a to nie biznes żaden dobry za dobry wymieniać). Czyli jak założysz, to klapa...

Na technika i na "luźny nowy dekoder" w trakcie instalacji (bo jest taka możliwość zamiany sprzętu jeśli technik go ma w samochodzie-liczy się wtedy to, co monter zgłosi że zainstalował i wpisze do protokołu przekazania sprzętu) bym nie liczył...zbyt ryzykowne oczekiwania

Wydaje mi się, ze najrozsądniej będzie anulować zamówienie i przenegocjować nowy zestaw sprzętu wraz z terminem instalacji ze starego, bo właśnie się zwolni...trochę zamieszania, ale efekt pewny

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy można zmienić dekoder na 4K multi, którego premiera była dzień po złożeniu nowego zamówienia?

@Hitman3003  a ja z kolei posunąłbym się do "malutkiego szantażu", zadzwoniłbym na infolinię i powiedział że skoro nie ma możliwości zamiany Streama na Multi to wycofuję się i rezygnuję z zamówienia, być może się "ugną", a jak nie to rezygnujesz na prawdę, czekasz kilka dni i składasz ponownie zamówienie na usługi w komplecie z nowym dekoderem. Nic nie szkodzi spróbować, z wymianą na początku umowy może być problem, o czym wspomina kolega @agat13 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53499
  • 621

Czy można zmienić dekoder na 4K multi, którego premiera była dzień po złożeniu nowego zamówienia?

@slav72Wprowadzonego zamówienia na infolinii nie zmienisz. Niestety...

Tylko wprowadzenie nowego daje możliwość zmiany zamówionego sprzętu


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2086
  • 7669
  • 31

Czy można zmienić dekoder na 4K multi, którego premiera była dzień po złożeniu nowego zamówienia?


@Hitman3003napisał(-a)

wystarczyłoby zaznaczyć jedną opcję i monter wiedziałby, żeby brać dekoder 4K multi.

... po czym anulowałby wizytę, albo przyniósł IWU, bo multi ... wyszły. Nie rzucaj się na nowość w owczym pędzie.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1276
  • 3058
  • 31

Czy można zmienić dekoder na 4K multi, którego premiera była dzień po złożeniu nowego zamówienia?

@Hitman3003  możesz wymienić dekoder w każdym momencie.