Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłużenie umowy na maila?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 32
  • 0

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłużenie umowy na maila?

Cześć, jestem tutaj pierwszy raz 😊

Mam pytanie o przedłużenie umowy: Czy Orange może tak zwyczjanie wysyłać umowę na maila? Do tej pory ktoś zadzwonił i proponował. Dzisiaj dostałem na maila umowę, gotową do przedłużenia tego co mam. Czy Orange robi coś takiego i to jest ogólnie ok? Nie spotkałem się z niczym takim.

Dziękuję za odpowiedzi i życzę wszystkim wesołych świąt 🎄

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13155
  • 54044
  • 635

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@gitfubanWykryłem prawidłowość. Oczywiście nie sam... 😉 Taką ofertę otrzymują ci klienci, którzy mają plany i umowy, których już nie ma  w ofercie- taka "zachęta", aby przedłużyli umowę na nowych warunkach. Najlepiej nie odpowiadać, to oferta wygaśnie automatycznie 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18574
  • 53179
  • 720

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@gitfuban możliwe, że Orange w ten sposób proponuję przedłużenie umowy. Jak nie zaakceptujesz, to zostajesz na poprzednich warunkach. Na forum NO ktoś wspominał o podobnej sytuacji


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13155
  • 54044
  • 635

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@gitfuban  to jedna z form wymiany korespondencji w sprawie umowy. Przesyłają umowę, podpisujesz/akceptujesz i odsyłasz elektronicznie. Spotkałem się już z tym. Kwestia czy zamawiałeś takie przedłużenie i właśnie to należy sprawdzić na infolinii według numeru umowy 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@gitfuban  jest to tzw. e-umowa, lecz jest ona wysyłana na maila po uprzednim przedłużeniu umowy samodzielnie online przez konto Mój Orange lub przez aplikację Mój Orange i zaznaczeniu opcji "e-umowa" ewentualnie przedłużając umowę podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem i wyrażeniu zgody przez abonenta na taką formę umowy.

PS.

E-umowa jest wiążąca (nie trzeba nic akceptować i odsyłać), jest wysyłana na maila po wykonaniu jednego z powyższych kroków przedłużenia umowy.

PS. 2

Z czymś takim co opisuje kolega @agat13  też się spotkałem (osobiście) ale u innego operatora, możliwe że w Orange też tak jest.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 32
  • 0

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@slav72 takiego kontaktu nie było. Otrzymałem zwyczajnie na maila e-umowę.

Także chyba jest tak, jak @agat13 napisał.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@gitfuban  z tym że mam pytanie, czy oprócz tej umowy dostałeś informację aby ją zaakceptować klikając w "Akceptuj" lub odesłać, ewentualnie jeśli nie akceptujesz zignorować?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13155
  • 54044
  • 635

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@gitfuban  znajomy handlowiec wysyłał firmie, którą wspieram właśnie umowę na maila. Odesłali ta samą drogą i stąd wiem, że taka forma istnieje. Czy w Twoim przypadku to akurat ma miejsce, lepiej wyjaśnij na bezplatnej infolinii lub w salonie gdzieś po drodze ( jak wygodniej). Warto się zapoznać z ofertą, a nie podpisywać w ciemno. 

Sprawdź też dane z umowy. Nie są dostępne osobom postronnym


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 32
  • 0

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

Najpierw przyszedł SMS i mail z informacją, że za chwilę wyślą maila z umową. Te wiadomości były z zachęceniem do przedłużenia. Na końcu informacja o możliwości kontaktu z infolinią, w razie pytań.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@gitfuban  a rozumiem, czyli to taka forma zachęty do przedłużenia obecnej umowy, nic wiążącego, dlatego info o kontakcie z infolinią/konsultantem. To znaczy że to coś innego niż ta forma o której wspomina @agat13 , gdyż tam była umowa do akceptacji/podpisania i odesłania.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13155
  • 54044
  • 635

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@slav72 forma taka sama, tylko akcja inna. U mnie to było umówione, handlowiec zadzwonił, przedstawił warunki i uprzedził o wysłaniu umowy do akceptacji mailem ( formę już omówiliśmy) 

W przypadku @gitfuban  zmienia się tylko sposób komunikacji oferty. Proponują przedłużenie w SMS i wysyłają umowę do akceptacji ( patrzmy punkt1), podpisujesz, zatwierdzasz i odsyłasz...efekt ten sam, tylko w przypadku @gitfuban  to działanie z zaskoczenia, ale poniekąd słuszne jeśli wziąć pod uwagę chęć/zachętę do przedłużenia..

Cel i sposób wykonania ten sam, ale intencje i sytuacja kontaktu i ustaleń  inne

Muszę się spytać handlowca czy i jego obowiązuje SMS wprowadzający ( pro forma)