Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 342
  • 1744
  • 3

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

@Piotrekk85  Tylko 176 zl albo az 176 zl 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

No przecież tego nie kupiłem 🙈

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1647
  • 8160
  • 64

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

@Piotrekk85 Czy aby zablokować możliwość zakupu tej usługi należało włączyć blokadę „Blokada usług elektronicznych firm zewnętrznych”? W opisie tej blokady jest informacja, że blokuje usługi „Zamów z Orange” i „Dolicz do rachunku”. W ofercie na kartę „Zamów z Orange” jest u mnie domyślnie wyłączona więc chyba i tak nie mógłbym dokonać płatności przy braku blokady?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

Tak, ale warto też ustawić profilaktycznie limit na UsE na 1 zł. To blokuje też usługi elektroniczne na 1 zł, ale te oferowane przez Orange.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 260
  • 1643
  • 0

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

Ponowię pytanie:

Czy da się jakoś wytłumaczyć fakt, że :

" Dodam że ten numer jest włożony do routera więc nawet jeśli ktoś wpisał ten numer do transakcji to jakim cudem potwierdził tą operację pinem który przychodzi na SMS."? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

Na wiele sposobów. Wifi bez hasła. Panel routera z domyślnym hasłem Admin/admin.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 260
  • 1643
  • 0

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

Czyli zakładasz włamanie albo pomroczność ciemną właściciela routera? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 121
  • 429
  • 0

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

Sytuacja nie jest do końca tak jasna, jak by się mogło wydawać...

 

Sam doświadczyłem błędu po stronie Orange. Oczywiście, jak to zwykle bywa, zawinił czynnik ludzki.

 

Dodam tylko, że tak jak ktoś już wspomniał, jeśli karta była kartą "Data", to koszt SMS z niej wysłanego idzie w dziesiątki złotych, więc to byłby pierwszy sygnał, że coś nie tak.

 

Co zaś do meritum...

Jakieś półtora roku temu, tak z głupia frant, przejrzałem rachunek szczegółowt. Okazało się, że na dwóch numerach pojawiła się dodatkowo płatna opłata abonamentowa, za możliwość bezpłatnych połączeń do numerów stacjonarnych i w sieci Orange. Nie zauważyłem jej wcześniej, bo kwota 12 PLN brutto dla numeru umknęła w rachunku, który zwykle mam w sporej wysokości. Może nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wszystkie numery mam w abonamentach "no limit". Po cóż więc miałbym płacić za coś, co mam w ramach "normalnego" abonamentu?

Poleciała reklamacja (pisemna) i cóż się okazało? Że konsultant "przypadkowo" włączył tę usługę na dwóch moich numerach.

Moja sprawa zakończyła się uwzględnieniem reklamacji i przyznaniem dodatkowego rabatu na usługi / rachunki.

Czego to jednak dowodzi? Po pierwsze, zapłacić rachunek pewnie będzie trzeba, bo taka jest kolejność. Reklamować można dopiero po zapłaceniu. Wiem, chore to, ale tak jest. Po drugie, nie trzeba wcale kodów SMS, ani innych potwierdzeń. Wystarczy nieopatrzne kliknięcie (nawet) przez konsultanta, żeby coś się zadziało.

Ergo..., reklamacjia i to pisemna do Orange, z dokładnym opisem i dołączeniem wszystkich dokumentów (kopii rzecz jasna).

Dodam tylko, że kilkanaście lat temu była jakaś afera z powstawaniem duplikatów kart SIM. Jakaś grupka "przedsiębiorczych obywateli" generowała duplikaty SIM aby "wyczyniać" różne przekręty. To też może być jakiś ślad...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

Multibox


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 147
  • 534
  • 0

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

Zawsze dla pełnego bezpieczeństwa tę kartę (jeśli używasz jej tylko w routerze) ograniczyć tylko do danych:

-zablokować i wył wszystkie usługi o podwyższonej opłacie (MMS/SMS/tel)

-zablokować SMS (przychodzące/wychodzące)

-zablokować połączenia tel (przychodzące/wychodzące)

Te z w/w których nie będziesz mógł sam zablokować zleć do zablokowania na infolinii.

 

A na wszelki wypadek po h-paru h bądź na 2-gi dzień przełóż tę kartę do tel i sprawdź czy są z niej możliwe tylko usługi transferu danych.

I wtedy będziesz miał 99% pewność iż to się nie powtórzy.

 

A jak chcesz mieć pewność ~99,99% to router z extra kartą e-sim (jak zduplikujesz tak love lub w niektórych przypadkach L z Netflix to na tych 2 nr będziesz miał do podziału 600GB) tylko internet wtedy nic nie trzeba blokować na tej karcie działa tylko internet (jak się mylę niech ktoś poprawi) 😉