Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

Otrzymałem fakturę na której jest większa kwota o 600 zł ponieważ na numerze internetu wykupione są 4 produkty ze strony Kinguin. Problem w tym że ja nigdy tam nic nie kupowałem ani też nie potwierdzałem niczego.

 

Dodam że ten numer jest włożony do routera więc nawet jeśli ktoś wpisał ten numer do transakcji to jakim cudem potwierdził tą operację pinem który przychodzi na SMS.

 

Reklamacja na stronie Kinguin nieuznana gdyż twierdzą że z ich strony jest wszytko ok? Miał ktoś kiedyś podobnie lub co robić w tej sytuacji??

_____________

* Edytowałam tytuł oraz dodałam akapity - Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36203
  • 1366

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

Może skończmy w tym wątku z polityką. Niedawno zmieniali ustawę - gdy rządzący chcieli, to by zablokowali usługi elektroniczne.

Wracając do sprawy - jeśli złożono reklamację i nie uznano, to znaczy że są jakieś dowody.

Warto sprawdzić kilka rzeczy:
- czy ktoś nie złamał hasła wifi?
- czy sieć wifi nie jest udostępniana innym osobom np. niepełnoletnim? Serwisu sugeruje, że ktoś często gra w gry 🙂
- czy hasło routera jest domyślne czyli admin - czy zostało zmienione?

To że karta jest w routerze nie oznacza, że odczytać smsów nie można. Najczęściej to możliwe przez panel routera. IP stosunkowo łatwo ustalić.

Jeśli opłaty są dosyć wysokie, to można spróbować napisać do usługodawcy by je częściowo umorzył. Ale to będzie tudne jeśli wcześniej podważano sam fakt aktywacji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

54 ODPOW. 54

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18428
  • 52689
  • 710

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

@witek1667 w pierwszej kolejności jak najszybciej dokonaj blokady usług premium, opłat z numeru oraz SMS i MMS podwyższonej opłacie. Potem warto zweryfikować na infolinii Orange zaistniałą sytuację i zgłosić reklamację.

Miałem podobną sytuację, ale u konkurencji.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36203
  • 1366

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

Tu najlepsza będzie blokada na usługi eletroniczne w Orange.

Pytanie: czy pozwalasz komuś korzystać z internetu z tego routera? Jeśli tak, to być może ktoś zrobił "żart" wtedy z reklamacją będzie trudnk.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

@witek1667 Jaki to model routera i czy hasło do zarządzania jest inne niż domyślne? To jest dodatkowa karta z takim samym numerem czy osobny numer?

@Piotrekk85 @ketrasaArtur Czy w abo można mieć kartę tylko do internetu?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18428
  • 52689
  • 710

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

@Samotnick nie wiem jak jest w tej chwili, jakiś czas temu miałem Internet Domowy LTE. Teoretycznie to była SIM DATA, z której nie można było dzwonić i SMS-ować, a jednak się dało, tylko te usługi były dużo droższe niż na tradycyjnym numerze do abonamentowym (czyli numerze do wszystkiego).

 

Wspomniałem, że mnie spotkała podobna sytuacja, tylko u konkurencji. Obecnie routery umożliwiają logowanie do routera i odczytanie SMS-ów. Ja miałem modem USB podpięty do routera, więc u mnie było jeszcze trudniej odczytać SMS-y, a jednak w jakiś dziwny sposób usługi premium zostały aktywowane.

 

@witek1667 w Orange warto zakładać blokady, które są bezpłatne, aby uniemożliwić uruchomienie niechcianych wysokopłatnych usług.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?


@Samotnicknapisał(-a)

Czy w abo można mieć kartę tylko do internetu?


Nie wiem jak w Orange ale w magencie można. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

@ketrasaArtur To mega słabo, że tak powiem. We Flexie z kartą tylko do internetu taki numer nie przejdzie?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18428
  • 52689
  • 710

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

@Samotnick nawet jak masz numer do wszystkiego, to też nie przejdzie. We FLEX jest specjalne konto premium, które trzeba zasilić, aby aktywować usługi premium i w dodatku jest nałożony limit 35 zł na miesiąc. Limitu nie da się zmienić.

Screenshot_2023-10-21-09-41-55-854_com.orange.rn.dop.jpg

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

Po raz kolejny wraca ten sam temat. Autor wątku złoży reklamację, która zostanie uwzględniona albo nie, my sobie pogadamy - i NIC SIĘ NIE ZMIENI. Jak śpiewały Elektryczne Gitary "…wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal ta jak jest". Za kilka dni albo tygodni będziemy czytali kolejny tego typu wpis.

 

A prawda jest taka, że oczywiście warto blokować usługi premium etc., ale - powiedzmy to sobie jasno - operator jest WSPÓŁWINNY tego, że takie sytuacje się zdarzają.

 

Firmy oferujące tego typu usługi premium żerują na ludzkiej naiwności i nieuwadze - a operator im to umożliwia, bo na tym zarabia.

 

Od tak dawna mówi się o tym - sam pamiętam już kilka takich dyskusji na tym forum - że usługi premium powinny być blokowane DOMYŚLNIE, a włączane na prośbę użytkownika. Operator udaje, że takich dyskusji nie słyszy.

 

W dodatku kiedy poszkodowany zgłasza się do operatora z r reklamacją, to przynajmniej na początku niemal zawsze słyszy, że operator "nie jest stroną" w tej sprawie, bo to usługi firmy zewnętrznej. A nie każdy ma siłę walczyć miesiącami albo iść do sądu.

 

Uważam, że to po prostu nie w porządku. Operator żyje z tego, że ma klientów - więc powinien choć trochę o tych klientów dbać i stawać po ich stronie. I nie mówię oczywiście tylko o Orange, pozostali operatorzy nie są w tej kwestii lepsi.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

Co zrobić w sytuacji wyższej faktury o podejrzane transakcje?

To jest po prostu SKANDAL, który trwa od wielu lat. A ten przypadek, gdy karta w routerze to już w ogóle... 

Odblokowanie płatności premium w Orange to jak igranie z ogniem czy raczej z niewypałem!

W niedawnej ankiecie na forum, pytaniach od Orange, na pytanie "co najbardziej by cię pozytywnie zaskoczyło w Orange" odpowiedziałem że likwidacja tego typu szemranych opcji płatności, pomarzyć można...