Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co jest bezpieczniejsze? Numer zarejestrowany na abonament, czy zwykły do przypisania w banku?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 503
  • 3

Co jest bezpieczniejsze? Numer zarejestrowany na abonament, czy zwykły do przypisania w banku?

A tego to nie wiem. Generalnie samą kartę SIM rejestruje się na PESEL. Ostatnio w Nju robiłem duplikat, to musiałem podać PESEL.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32340
  • 36323
  • 1367

Co jest bezpieczniejsze? Numer zarejestrowany na abonament, czy zwykły do przypisania w banku?

Bez imienia i nazwiska?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 503
  • 3

Co jest bezpieczniejsze? Numer zarejestrowany na abonament, czy zwykły do przypisania w banku?

No podałem imię, nazwisko, PESEL i było chyba pytanie w stylu "wysokość ostatniej faktury".  Tak, czy inaczej wydaje mi się, że jeżeli karty SIM rejestruje się na PESEL, to po 1 czerwca, osoby które go zastrzegą będą w lepszej sytuacji. Ale zobaczymy jak będzie... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32340
  • 36323
  • 1367

Co jest bezpieczniejsze? Numer zarejestrowany na abonament, czy zwykły do przypisania w banku?

Operatorzy nie będą mieli obowiązku, więc wątpię by korzystali przy wymianie sim. Może być ofercie ratalnej https://www.gov.pl/web/gov/zastrzez-swoj-numer-pesel-lub-cofnij-zastrzezenie

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 503
  • 3

Co jest bezpieczniejsze? Numer zarejestrowany na abonament, czy zwykły do przypisania w banku?

Ja się nie upieram przy swojej racji.  W tym artykule opisali jasno temat wydawania duplikatów kart SIM:

https://bank.pl/co-warto-wiedziec-o-zastrzeganiu-numeru-pesel-2/


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32340
  • 36323
  • 1367

Co jest bezpieczniejsze? Numer zarejestrowany na abonament, czy zwykły do przypisania w banku?

Ok, jednak się pomiłem. W ustawie art5 reguluje te sprawy https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20230001394/T/D20231394L.pdf

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 66
  • 0

Co jest bezpieczniejsze? Numer zarejestrowany na abonament, czy zwykły do przypisania w banku?

No czyli jest dramat. Lepiej mieć sim za 5zl. Bo na abonament przyjdzie słup z jakimś duplikatem dowodu i zrobi duplikat sim


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 126
  • 633
  • 2

Co jest bezpieczniejsze? Numer zarejestrowany na abonament, czy zwykły do przypisania w banku?

Nic z tej dyskusji nie rozumiem, jak przyjdzie ten twój słup z jakimś duplikatem dowodu to co za różnica czy masz abo czy na kartę? Jeśli nikt go prawidłowo nie sprawdzi to może wyrobić duplikat SIM z jednej jak i drugiej opcji. Więc co do bezpieczeństwa w banku nie ma to żadnego znaczenia z jakiej opcji korzystasz. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 66
  • 0

Co jest bezpieczniejsze? Numer zarejestrowany na abonament, czy zwykły do przypisania w banku?

No niby tak, ale weź pod uwagę, że aby to zrobić musi znać numer. A trudniej będzie potencjalnej osobie znaleźć numer, który np. Mam wpisany w banku niż w przypadku abonamentu. Więc uważam, że jednak zwykła sim kupiona za 5zl jest nieco bezpieczniejszym rozwiązaniem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 503
  • 3

Co jest bezpieczniejsze? Numer zarejestrowany na abonament, czy zwykły do przypisania w banku?

Od 1 czerwca nawet jak ktoś przyjdzie z oryginalnym dowodem, a PESEL będzie zastrzeżony to operator nie będzie w stanie wyrobić duplikatu.